b_Newsهمکاری اوجاقی با کی روش تداخلی در کار ما نداشت

ایوب چراغی: با 500 میلیون تومان تیم بستیم و قهرمان شدیم

تاریخ: 1397/01/03
زمان: 13: 22
نوع: گفتگو
تیم ووشوی پارس جنوبی چهارمین قهرمانی اش را در لیگ برتر کسب کرد تا همچنان به عنوان قدرت اول در لیگ خودنمایی کند.

نگار رشیدی/ تیم ووشوی پارس جنوبی چهارمین قهرمانی اش را در لیگ برتر کسب کرد تا همچنان به عنوان قدرت اول در لیگ خودنمایی کند. پارس جنوبی که یکی از نقاط مثبتش را استفاده از ووشوکاران بومی می دانست، در این دوره از مسابقات هم بیشتر از ملی پوشانش از جوان ها و بومی ها استفاده کرد تا طعم شیرین قهرمانی را با آنها شریک شود.

ایوب چراغی مدیر و سرپرست تیم ووشوی پارس جنوبی در گفت و گویی که با «گل» داشت، درباره روند این تیم تا قهرمانی صحبت کرد.

 

پارس جنوبی سکوی قهرمانی را گرفته و به تیمی نمی دهد.

بله همینطور است. سر همین موضوع همکاران شوخی هایی هم می کنند (خنده). ما از خرداد به فکر بستن تیم بودیم و ترکیب تیم هم شامل پنج سهمیه ملی پوش، جوانان و ووشوکاران بومی بود. ما جوانانی که در قهرمانی آسیا و جهان مدال کسب کردند و در سال 96 به رده بزرگسالان آمده بودند را جذب کردیم تا هم از جوان ها حمایت کنیم و هم شاهد بازی های خوبی باشیم. بچه های بومی هم واقعا خوب بودند. آنها دو،سه سالی در کنار تیم و ذخیره بودند اما امسال برخی شان فیکس شدند و با بردن تمام بازی های شان فراتر از انتظار کادر فنی ظاهر شدند.

 

تبدیل لیگ از دو گروه به یک گروه و مسابقات رفت و برگشت چطور بود؟

خب وقتی مسابقات در دو گروه باشد راحت تر است. در یک گروه باید با همه تیم ها مسابقه بدهی و تعداد بازی ها بیشتر می شود. با این حال باز ما قهرمان شدیم و تیم های پاس ناجا و دانشگاه آزاد برای نایب قهرمانی می جنگیدند. خوشبختانه شرایط در تیم ما طوری است که همه چیز با برنامه ریزی خوب پیش می رود و اردوهای خوبی داریم. حمایت خوب رضاییان مدیرعامل پارس جنوبی هم که خودش یک نقطه قوت برای ماست. ما امسال تمام بازی ها را بردیم و هیچ باختی نداشتیم.

 

در دوره اخیر چندان از قلی پور و سیفی استفاده نکردید.

بله در بحث قهرمانان اگر بخواهیم صحبت کنیم، ما به خاطر مصدومیتی که قلی پور داشت از او استفاده نکردیم و به محسن سیفی هم به خاطر آسیب دیدگی اش خیلی فشار نیاوردیم. ما جوان های خوبی در تیم داشتیم که به خوبی جای آنها را پر کردند. به هر حال با توجه به بازی های آسیایی جاکارتا و اردوهای تیم ملی باید شرایط ملی پوشان را هم در نظر می گرفتیم. با جوان ها دانشگاه آزاد را 13 بر یک شکست دادیم که این اتفاق کمتر رخ می دهد.

 

در لیگ امسال چقدر هزینه کردید؟

مدیریت پشتیبانی باشگاه بیشتر کارهای مالی را انجام می دهد اما فکر می کنم در کل با قرارداد و پاداش و همه چیز 500 میلیون تومان هزینه کردیم.

 

همکاری حسین اوجاقی با کی روش در آخرین بازی های لیگ باعث نگرانی تیم نشد؟

با توجه به شناختی که از اوجاقی دارم می دانم تمام کارهایش برنامه ریزی دارد. وقتی با من صحبت کرد و من هم با آقای رضاییان مشورت کردم، دیدیم همکاری او با تیم ملی فوتبال هیچ تداخلی با برنامه های تیم ما ندارد بنابراین مخالفتی نکردیم.حتی این اتفاق را به فال نیک می گیریم و حضور ایشان در تیم ملی باعث افتخار جامعه ووشو است.امیدوارم حضور او کنار کی روش در جام جهانی مثمر ثمر باشد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.