b_Newsمن مدیون کشتی هستم برای همین تا الان مانده ام

غلامرضا محمدی: بحث ما خادم نیست، بحث حمایت از کشتی است

b_News بچه های تیم ملی فوتبال، قبلا شایستگی های خودشان را ثابت کرده اند
تاریخ: 1396/12/28
زمان: 13: 15
نوع: گفتگو
در روزهایی که رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی کناره گیری کرده، بسیاری از اهالی کشتی به حمایت از او پرداخته اند. یکی از این افراد، غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان است.

حامد جیرودی

در روزهایی که رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی کناره گیری کرده است، بسیاری از اهالی کشتی به حمایت از او پرداخته اند. یکی از این افراد، غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان است. کسی که شش سال پیش، خادم با آمدن به فدراسیون کشتی، جای او را در پست سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد گرفت اما با این حال، محمدی در این برهه به حمایت از او پرداخته است! شاغلام در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که بحث حمایت از خادم مطرح نیست و او به خاطر ادای دین اش به کشتی این کار را انجام می دهد.

 

چند روز پیش، خبری منتشر شد مبنی بر این که کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان به کارش ادامه می دهد، مگر قرار بوده که ادامه ندهید؟

در ابتدا می خواهم به این موضوع اشاره کنم که با توجه به اتفاق های اخیر کشتی و با توجه به راه سخت و پر پیچ و خمی که در پیش داریم، امیدوارم که تدبیر خوبی اندیشیده شود تا کشتی از این وضعیت نجات پیدا کند و اسیر تغییر و تحولات نشود اما در مورد کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان باید بگویم که گفته بودند که باید ببینیم با توجه به شرایط اخیر که چه می شود اما من چون باز هم حس کردم که تیم نوجوانان به حضور ما نیاز دارد و باید کمک کنیم، تصمیم گرفتیم که بمانیم. واقعیت این است که ما زمان را از دست داده ایم. الان شش ماه است که گذشته اما هنوز یک اردو هم برگزار نکرده ایم. شرایط سخت است اما من چون مدیون کشتی هستم مانده ام. من فکر می کنم در جاهای مختلف ثابت کرده ام که چه علاقه ای به کشتی دارم و این بار هم کنار کشتی خواهم ماند.

 

چه مسابقاتی را در پیش دارید؟

مسابقات قهرمانی آسیا که 20 تا 23 اردیبهشت در تاشکند برگزار می شود اما قبل از آن هم احتمالا از تاریخ 16 تا 19 فروردین در جام پیروزی ترکیه شرکت خواهیم کرد.

 

با این شرایط که گفتید اردویی برگزار نشده، به موفقیت امیدوار هستید؟

کار بسیار سختی است. کار کردن با بچه های رده سنی نوجوانان نیاز به زمان دارد اما با این حال، ما تلاش مان را می کنیم تا به نتیجه برسیم.

 

البته یک اظهار نظری هم از شما منتشر شده بود به این مضمون که گفته بودید که در این شرایط سکوت می کنید و بعد پاسخ می دهید!

راستش را بخواهید خبری منتشر شده بود که آقای ترکان گویا گفته بوده نمی توانیم ادامه همکاری بدهیم که بعدا ایشان با خود من صحبت کرد و توضیح داد که گویا قرار بوده جا به جایی هایی انجام شود و موضوع برکناری در میان نبوده است. این هم که گفتم سکوت می کنم به این خاطر بود که من همیشه سعی می کنم که حرمت افراد را نگه دارم و برای آقای ترکان هم احترام زیادی قائل هستم.

 

شما یکی از کسانی بودید که در این مدت حمایت خوبی را از رسول خادم داشتید.

ببنید موضوع ما حمایت از شخص رسول خادم نیست، بلکه حمایت از کشتی است. وقتی بحث خود کشتی به میان می آید، شاید خود اشخاص چندان مهم نباشند و هدف همه ما این است که کشتی ضربه نخورد. هدف همه ما کمک کردن است و برای همین هم بود که من تصمیم به ماندن و کار کردن در فدراسیون آقای خادم را گرفتم.

 

خود خادم هم می گوید بحث کشتی گرفتن یا نگرفتن با رژیم صهیونیستی نیست بلکه نگرانی هایی است که بابت محرومیت و تعلیق کشتی گیران در مسابقات حساسی مانند المپیک احتمال دارد به وجود بیاید.

من خیلی به این بحث ورود نکردم. چون سیاست های کلی نظام است و مسئولان رده بالای کشوری باید در این خصوص تصمیم بگیرند اما امیدوارم هر اتفاقی که می افتد به نفع کشتی باشد و منافع ورزش با تدبیر در نظر گرفته شود.

 

شما خودتان در زمان کشتی یا شاگردان تان پیش آمد که به رژیم صهیونیستی بخورید؟

نه اتفاق نیفتاده ولی برای خیلی ها این شرایط رخ داده بود.

 

البته گویا فدراسیون کشتی به غیر از این مساله، دغدغه مالی هم داشته که باعث ناراحتی خادم شده است.

ببنید به هر حال، باید شرایط مهیا باشد. وزارت ورزش از فدراسیون کشتی انتظار دارد به موفقیت برسد و طبعا فدراسیون هم انتظار دارد که از طرف وزارتخانه حمایت شود و این ارتباط به نظر من باید دو طرفه باشد.

 

از این موضوعات که بگذریم، پس از دومی تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا انتقادهای مختلفی مطرح شد که چرا این تیم نتوانسته از قهرمانی خود دفاع کند. در این خصوص چه نظری دارید؟

بعد از اتفاقاتی که در مسابقات جهانی پاریس رخ داد و نتایجی که به دست آمد، ثابت شد که ما کار بسیار سختی را در پیش داریم اما ما باید در هر صورت، نگاه مان به المپیک 2020 باشد. به بازی های آسیایی 2018 و مسابقات جهانی و در این میان به مسابقاتی مانند قهرمانی آسیا یا جام جهانی باید به چشم تدارکات نگاه کنیم.

 

البته کادرفنی تیم ملی به جوانگرایی که در تیم بزرگسالان صورت گرفته بودند، اشاره داشتند.

حالا تیم جوان بوده یا نبوده موضوع مورد بحث ما نیست. بحث آماده سازی برای حضور در المپیک، مسابقات جهانی و بازی های آسیایی است و تیم ملی هم به همین خاطر به نیروهای جوان تر میدان داده است.

 

قبل از اعزام تیم به قرقیزستان، بحث رفتن حسن یزدانی به 92 کیلوگرم هم مطرح بود اما با محرومیت علیرضا کریمی او به 86 کیلوگرم برگشت و طلا هم گرفت. با رفتن یزدانی به وزن بالاتر موافق بودید؟

من از شرایط وزنی حسن اطلاع ندارم و الان هم نمی دانم که وزن طبیعی او چقدر است اما با توجه به این که در این وزن جا افتاده، فکر می کنم که بهتر است تا المپیک در 86 کیلوگرم باقی بماند.

 

راستی شما استوری هایی در اینستاگرام هم با هالی فوتبال می گذارید؟

من همه ورزش ها را دوست دام. از جمله فوتبال و با بچهه ای قدیمی از جمله علی دایی و احمدرضا عابدزاده بسیار دوست هستم.

 

حالا که بحث فوتبال شد، شرایط تیم ملی را برای حضور در جام جهانی 2018 روسیه را چطور می بینید؟

ما با هم گروه شدن با اسپانیا، پرتغال و مراکش در گروه بسیار سختی قرار گرفته ایم اما قبلا هم نشان داده ایم که پیروزی در کارهای سخت برای ما عیر ممکن نیست. بچه های ما لیاقت بیشتر از اینها را دارند و فارغ از هر نتیجه ای شایستگی های خود را قبلا ثابت کرده اند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.