b_Newsواقعا خادم چه فاکتوری برای ریاست کم دارد ؟

حسین خانی: کشتی گیر روس با رییس جمهورشان حرف می زند، ما نماینده شهرمان را هم نمی توانیم ببینیم !

تاریخ: 1396/12/28
زمان: 13: 20
نوع: گفتگو
یکی از کشتی گیرانی که در مسابقات قهرمانی آسیا در قرقیزستان در وزن جدید به روی تشک رفت، مصطفی حسین خانی در وزن 74 کیلوگرم بود که پیش از این در وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی می گرفت.

حامد جیرودی/ یکی از کشتی گیرانی که در مسابقات قهرمانی آسیا در قرقیزستان در وزن جدید به روی تشک رفت، مصطفی حسین خانی در وزن 74 کیلوگرم  بود که پیش از این در وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی می گرفت. این آزاد کار تهرانی، در دور اول با نتیجه پنج بر صفر پراوین رانا از هند را مغلوب کرد و در دور دوم نیز با نتیجه سه بر دو بکزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز جهان، قهرمان بازی های آسیایی و آسیا از ازبکستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد اما در این مرحله مقابل مسلم اولویف، کشتی گیر روسی الاصل قرقیزستان با نتیجه هشت بر چهار شکست خورد.حسين خانی در ديدار رده بندی در كمتر از سه دقيقه موفق شد اورگراوف از تركمنستان را با نتيجه ١٠ بر صفر شكست دهد و به مدال برنز مسابقات قهرماني آسيا برسد.

این موضوع باعث شد تا به سراغ حسین خانی برویم که او در گفت‌وگویی که با "گل" داشت، صحبت های جالبی را در خصوص وضعیت کشتی مطرح کرد.

 

درباره مسابقات قهرمانی آسیا صحبت می کنی؟

خدا را شکر مسابقات از سطح بالایی برخوردار بود و حریفان مستقیم من حضور داشتند و طبق قرعه ای که داشتم، با بیشتر آنها کشتی گرفتم. کشتی گیر هند از کشتی گیران مطرح آسیاست. حریف ازبک ام در مرحله بعد، کسی بود که در مسابقات جهانی ۲۰۱۴ به او باخته بودم. او در المپیک جردن باروس را ۱۰ بر صفر برده بود. در کشتی سوم، با کشتی گیر روسی الاصل قرقیزستان مسابقات دادم که با توجه به میزبان بودن اش شیطنت کردند و کشتی من را با او زود انداختند. در حالی که او بیشتر از من استراحت کرده بود. البته من وقتی حریف ازبک را بردم، کار را تمام شده می دانستم و صد در صد روی تشک نرفتم و باختم. در کشتی رده بندی هم که حریفم از ترکمنستان را که در ایندورگیم مدال گرفته بود، بردم و مدال برنز گرفتم. در مجموع و با توجه به اینکه بعد از مسابقات پاریس، جایی مسابقه نداده بودم، فکر می کنم که شروع خوبی بود و امیدوارم که در مسابقات آینده کمتر اشتباه کنم.

 

فکر می کنی بتوانی در وزن ۷۴ کیلوگرم جا بیفتی؟

با توجه به اینکه در قانون جدید، وزن کشی صبح برگزار می شود، کمی مشکل داشتم اما کم کم جا می افتم و در اردوهای بعدی شرایط بهتری خواهم داشت.

 

تو جانشین صادق گودرزی و حسن یزدانی در ۷۴ کیلوگرم شده ای که در این وزن مدال المپیک گرفتند، فکر می کنی، بتوانی مثل آنها در این وزن موفق باشی؟

انشاءا.. البته من قبلا در ۷۴ کیلوگرم بودم و با این وزن نا آشنا نیستم اما امیدوارم که با تمرینات بیشتر در این وزن هم مدال جهانی و المپیک به دست آورم.

 

تو درباره شرایط تیم ملی توضیح دادی اما برخی به دومی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا انتقاد دارند.

آنها در این چند سال که اول شده بودیم، کجا بودند؟ آنهایی می توانند انتقاد کنند که در زمان قهرمانی هم کنار تیم بوده اند و از بچه‌ها حمایت کرده اند. تیم ازبکستان در این مسابقات، خیلی قدرتمند بود ضمن اینکه اگر در این مسابقات سید احمد محمدی مدال می گرفت، امتیاز ما با ازبکستان یکی می شد. در مجموع تیم ما ترکیبی از جوان ها و با تجربه ها بود و کادر فنی با این ترکیب دست به ریسک زد!

مثلا انتقاد دیگر این است که چرا از حسن یزدانی در این مسابقات استفاده شد و از کامران قاسم پور استفاده نشد؟

خب کامران قاسم پور که به تورنمنت اوکراین رفته بود و با توجه به نزدیکی مسابقات، نمی توانست به آسیا برود. در کل به نظر من، برخی انتقادها مغرضانه است.

نیامدن رسول خادم به این مسابقات چه تاثیری روی شما داشت؟

نیامدن آقا رسول شوک بزرگی به تیم ما بود. کادر فنی بودند اما نبودن آقای خادم لطمه به ما زد و از لحاظ روحی افت کردیم.

در این مدت، از خادم حمایت ویژه ای کرده ای؟

چرا حمایت نکنم؟ خادم به غیر از این که سرمربی تیم ملی است، هم رئیس فدراسیون است و هم یک قهرمان بزرگ ورزش ما. ایشان هم دیپلماسی بلد است و باید سکان دار کشتی ایران باشد. واقعا چه ایرادی می توان از خادم گرفت.

پس معتقدی او باید بماند.

چرا که نه. مگر او چه فاکتوری برای ریاست کم دارد؟

 

اما خودش کناره گیری کرده!

بله اما باید حمایت شود. در حال حاضر به پایان سال نزدیک هستیم اما بودجه سال ۹۶ هنوز به طور کامل پرداخت نشده در حالی که بودجه سال ۹۷ هم باید پرداخت شود. این ها همه نگرانی هایی است که مدیری مثل خادم دارد. وقتی عبد الرشید سعد ا... یف کشتی گیر روس می خواهد کشتی بگیرد، با رئیس‌جمهور شان تلفنی صحبت می کند اما ما نماینده شهرمان را هم نمی توانیم ببینیم. به هر حال، حرف زیاد است و امیدوارم مشکلات برطرف شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.