مخالفت فیفا با حضور بازیکن سابق بارسلونا در ترکیب رقیب ایران در جام جهانی

تاریخ: 1397/01/03
زمان: 11: 37
نوع: خبر
فدارسیون جهانی فیفا با پیوستن مهاجم سابق تیم فوتبال بارسلونا به یکی از رقبای مردان کی‌روش در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مخالفت کرد.

به گزارش سایت روزنامه گل و به نقل از خبرگزاری رسمی اسپانیا (افه)، پس از ماه‌ها تلاش فدارسیون فوتبال مراکش و رایزنی‌های این کشور برای اضافه کردن منیر الحدادی، بازیکن سابق تیم فوتبال بارسلونا به جمع ملی‌پوشان این کشور، فیفا اعلام کرد که این بازیکن نمی‌تواند برای تیم ملی مراکش، که یکی از سه همگروه ایران در جام جهانی 2018 است بازی کند.
منیر الحدادی 22 ساله که اکنون برای تیم فوتبال آلاوس اسپانیا توپ می‌زند، رگ و ریشه‌ای مراکشی دارد اما او 4 سال پیش از سوی ویسنته دل‌بوسکه به تیم ملی اسپانیا دعوت شد و در تنها بازی خود برای این تیم در مرحله مقدماتی یورو 2016 مقابل مقدونیه تنها 13 دقیقه به میدان رفت و بعد از آن دیگر فرصت بازی برای ماتادورها را پیدا نکرد.
مراکشی‌ها امیدوار بودند که بتوانند فیفا را متقاعد کنند چشمان خود را به روی 13 دقیقه حضور این بازیکن که محصول آکادمی باشگاه بارسلونا (لاماسیا) است ببندند و به او اجازه دهند برای «شیرهای اطلس» بازی کنند اما اکنون طبق ادعای یک سایت مراکشی (Le Site Info) این درخواست رد شده است. البته تا به این لحظه هنوز هیچ بیانیه رسمی از سوی فدراسیون فوتبال مراکش درخصوص حکم فیفا منتشر نشده است.
طبق ادعای سایت مراکشی مراکشی‌ها بعد از شنیدن پاسخ منفی از فیفا به سراغ دادگاه حکمیت در ورزش (CAS) رفته‌اند اما از آنجایی که سیر قانونی فرجام خواهی آنها از سوی فیفا کامل نشده است، این سازمان به اعتراض آنها رسیدگی نکرده است.
مراکش اولین حریف ایران در جام جهانی 2018 روسیه است.بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.