b_News10 سال است شبانه روز تمرین می کنم/ از آن بازی ها تا این بازی ها همسرم را ندیدم!

سیفی: دوست دارم من و مهسا اولین زوج طلایی بازی های آسیایی باشیم

b_News به خاطر دایی، کریمی، عابدزاده و مهدوی کیا طرفدار پرسپولیسم
تاریخ: 1397/01/16
زمان: 14: 02
نوع: گفتگو
سال 97 برای محسن محمدسیفی از دو جنبه اهمیت زیادی دارد. یکی کسب سومین مدال طلا در بازی های آسیایی و دیگری نتیجه ای که تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی می گیرد.

نگار رشیدی/ سال 97 برای محسن محمدسیفی از دو جنبه اهمیت زیادی دارد. یکی کسب سومین مدال طلا در بازی های آسیایی و دیگری نتیجه ای که تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی می گیرد. سیفی که همیشه تمرینات سخت و پرفشاری را برای خود می نویسد امسال بیشتر از هر زمانی به خودش سخت گرفته تا طلای جاکارتا از دستش سر نخورد.

او البته حواسش به همسرش هم هست تا به همراه مهسا جاور اولین زوج ورزشکاری باشند که در بازی های آسیایی با دو مدال طلا به خانه برمی گردند.

 

همیشه شما را در حال تمرین سخت می بینیم.

بله من همچنان درگیر تمرین خیلی شدید هستم. الان روزهای آخر تمرینات شخصی ام را پشت سر می گذارم و وارد ریکاوری می شوم. هجدهم که وزن کشی است و نوزدهم هم انتخابی تیم ملی.

 

امسال گویا تمرینات تان رنگ و بوی دیگری دارد.

بله همین طور است. امسال تمرینات خیلی سخت تر بود چون می خواهم بهتر از همه سال های قبل باشم. تمام تلاشم برای این است که سومین طلا را از بازی های آسیایی بگیرم. در این مدت علی احسانی متخصص ارتوپدم نیز زحمات زیادی برایم کشید که جا دارد از او تشکر کنم.

 

به کسب طلای چهارم از این مسابقات هم فکر می کنید؟

بعید می دانم چون کار خیلی سختی است. فعلا به این فکر می کنم که بعد از بازی ها از نظر بدنی و ذهنی استراحت کنم چون 10 سال است که بدون وقفه تمرین شبانه روزی دارم و واقعا نیاز به یک ریکاوری خوب دارم. هرچند بعد از بازی ها، جام جهانی را هم در پیش داریم و از آنجایی که سهمیه مسابقات را گرفته ام، در این میدان هم باید حضور پیدا کنم.

 

در لیگ قهرمان شدید اما شما مثل سابق رقابت زیادی نداشتید.

بله من به خاطر آسیب دیدگی زانویم به جز یک بازی در مسابقات دور اول شرکت نکردم. با این حال شرایط تیم خیلی خوب بود و جا دارد از عوامل تیم به خصوص آقای رضاییان مدیر عامل باشگاه تشکر کنم که با بودجه خوب و بازیکنان خوب حمایت کردند و ما هم توانستیم پاسخ حمایت شان را با قهرمانی بدهیم.

 

حسین اوجاقی هم که حسابی سرش شلوغ شد و با پیوستن به کی روش فعالیت سه جانبه داشت.

قرارداد اوجاقی تا پایان جام جهانی نیست. اوجاقی تا جایی با تیم ملی فوتبال است که به ووشو آسیب وارد نشود. در کل اما این اتفاق مایه مباهات ماست که مربی مثل کی روش از حسین آقا برای همکاری دعوت کرده تا در بحث جنگندگی و چابکی به تیم کمک کند. ما از این اتفاق خیلی خوشحالیم و امیدوارم که اتفاقات خوبی برای تیم ملی فوتبال بیفتد.

 

با توجه به شرایط مالی فوتبالیست ها دوست نداشتید در فوتبال شاگرد اوجاقی شوید؟

سخت است نمی دانم (خنده). شرایط زنجان طوری نبود که بشود در فوتبال پیشرفت کرد. زنجان برخلاف بازی های انفرادی، در ورزش های گروهی ضعیف است. با این حال من خودم هفته ای یکی،دو بار فوتبال بازی می کنم.

 

طرفدار چه تیمی هستید؟

رئال مادرید و پرسپولیس. من بیشتر دوستانم فوتبالی هستند و پرسپولیس را هم به خاطر چند شخصیت دوست دارم. افرادی مثل علی دایی، علی کریمی، عابدزاده و مهدوی کیا. من از بچگی عاشق عابدزاده بودم. این ها کسانی هستند که بسیار درخشیدند و حرف ندارند.

 

همسرتان که فوتبالی نیست پس خبری هم از کری نیست.

بله مهسا اصلا فوتبالی نیست. هر تیمی که من طرفدارش باشم را حمایت می کند (خنده).

 

جام جهانی و بازی های آسیایی نزدیک هم است و باید دنبال کردن مسابقات سخت برای تان سخت باشد.

درست است. شرایط ما امسال خیلی سخت است و شاید حتی نتوانیم مسابقات را ببینیم. البته تلاشم را می کنم وقت خالی پیدا کنم و بازی ها را ببینم.

 

پیش بینی تان از عملکرد ایران در جام جهانی چیست؟

شاید همه بگویند ایران در گروه سختی قرار دارد اما به نظر من تنه به تنه شدن با تیم های قدرتمند دنیا اتفاق خوبی برای ماست. در کل در جام جهانی امسال همه تیم ها خوب شدند و فکر می کنم برزیل، اسپانیا و آلمان از شانس های اصلی قهرمانی هستند. از سوی دیگر امیدوارم ایران شگفتی ساز مسابقات باشد و برای اولین بار به دور بعد صعود کند.

 

پیش بینی تان از بازی های آسیایی هم که روی مدال طلا می چرخد...

بله اما امسال واقعا کار سختی داریم. من خودم ذاتا آدم روزهای سخت هستم و جدا از اینکه در گذشته چه اتفاقی افتاده پیش می روم. شاید باورتان نشود اما هر بار که به اردو می روم حس می کنم یک جوان 18 ساله هستم که برای اولین بار به اردو آمده ام. امسال خیلی دقیق تر و حساب شده تر پیش می روم تا سومین طلایم از بازی ها را بگیرم. این مدال واقعا برایم مهم است.

 

با توجه به شیطنت اندونزی در میزبانی، نگران بروز مشکلات حاشیه ای نیستید؟

میزبان که همان ابتدا چند ضربه به ما زد مثل حذف وزن 75- کیلوگرم. یا اینکه یکسری رشته ها را وارد کردند که اصلا معلوم نیست چیست تا خودشان مدال بگیرند. اما حتما مسوولان ما تمهیداتی دارند که کاروان ایران به مشکل نخورد. البته در ووشو که در حدی نیستند بخواهند مشکلی ایجاد کنند. امیدوارم همه چیز خوب پیش برود و نتیجه ای که مردم و مسوولان دوست دارند را بگیریم.

 

شما در اردوی بازی های آسیایی اینچئون با مهسا آشنا شدید و ازدواج کردید. از آن بازی ها تا این بازی ها چطور گذشت؟

از آن بازی ها تا این بازی ها فکر می کنم همدیگر را ندیده ایم (خنده). واقعا خیلی کم پیش آمده که کنار همدیگر باشیم. باز اردوهای ما کوتاه مدت است اما اردوهای مهسا خیلی طولانی است. الان دو سال است که برای جاکارتا اردو دارند. امیدوارم هم سختی ها و دوری ها با سکوی قهرمانی مان تمام شود و اولین زوجی باشیم که در بازی ها مدال طلا می گیریم. هرچند مهسا که امید اول تیم قایقرانی است و روی طلایش حساب می کنند. از صمیم قلب می گویم بیشتر از خودم دوست دارم مهسا طلا بگیرد.

 

فاصله زمانی مسابقه تان چطور است؟

معمولا مسابقات قایقرانی بعد از ما برگزار می شود. فکر می کنم برای مسابقه مهسا برسم و از نزدیک حمایتش می کنم. همیشه یکی از کارهای من این بود که از نظر روحی و روانی به مهسا کمک کنم تا راحت تر فشار تمرینات را تحمل کند. به هر حال خانم ها با آقایان تفاوت دارند و من سعی کردم همیشه به او کمک کنم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.