b_Newsمهمانی قبل از داربی بعد تبلیغاتی دارد و تاثیری روی بازی ندارد

عنایتی: اگر در داربی کم‌کاری کنی روزگارت سیاه است

b_News غیبت کمال فرصت خوبی برای هافبک‌های استقلال است
تاریخ: 1395/11/23
زمان: 11: 31
نوع: خبر
مهاجم صبای قم سالیان سال در داربی تهران بازی کرده است و مدعی شد بازیکن در این بازی سعی می‌کند بهترین نمایش ممکن را داشته باشد.

مهدی نوری  / رضا عنایتی مهاجم صبای قم سالیان سال در داربی تهران بازی کرده است و مدعی شد بازیکن وقتی وارد داربی می‌شود سعی می‌کند بهترین نمایش ممکن را داشته باشد، چون اگر در داربی کم‌کاری کند روزگارش سیاه می‌شود و تمام بازی‌های خوبش زیر سایه بازی بد داربی قرار می‌گیرد. به همین دلیل مهمانی صمیمانه قبل از داربی هم تاثیری روی روند داربی نخواهد گذاشت.


سیاه‌جامگان را شکست دادید. این بازی چطور بود؟
بازی فوق‌العاده حساسی برای هر دو تیم بود. به خصوص برای ما که شرایط جدول برای‌مان خیلی مهم بود. بچه‌ها در این بازی به خودباوری رسیدند و توانستیم نتیجه بگیریم. نیمه اول برای ما چندان خوب نبود اما نیمه‌دوم را خوب شروع کردیم و گل هم زدیم. هرچند سیاه‌جامگان گل مساوی را زد اما در نهایت گل برتری را زدیم و بردیم. از دقیقه 80 به بعد می‌توانستیم دو- سه گل دیگر هم بزنیم اما خدا را شکر که علی‌رغم میل باطنی‌ام جلوی تیم شهرم برنده شدیم و امیدوارم این سه امتیاز در ادامه لیگ به ما کمک کند.


سیاه‌جامگان را در این بازی چطور دیدی؟
نیمه اول بازی سیاه‌جامگان خوب کار کرد و بازی قابل قبولی به نمایش گذاشت. سیاه‌جامگان تیم سختکوشی بود و بد بازی نکرد. اما آنها از فرصت‌هایی که داشتند خوب استفاده نکردند اما ما از موقعیت‌های‌مان بهتر استفاده کردیم. هرچند که سیاه‌جامگان فرصت چندانی هم نداشت.


با این برد اوضاع تیم‌تان چطور شد؟ از شرایط صبا راضی هستی؟
چند هفته‌ای هست که شرایط تیم‌مان بهتر شده است. ما دو تا برد پشت سر هم داشتیم که می‌تواند کمک کند شرایط خوبی داشته باشیم. الان 9 هفته تا پایان لیگ مانده که 9 هفته خیلی سخت خواهد بود. ضمن اینکه بازیکنانی که به تیم ما آمده‌اند با قلب‌شان بازی می‌کنند و شرایط خوبی داریم و امیدوارم با یکدلی و صمیمت بتوانیم نتایج بهتری بگیریم.


از اوضاع خودت در تیم راضی هستی؟
شرایطم خوب است. همه‌چیز خوب است و هر موقع احتیاج باشد بازی می‌کنم. وگرنه از طریق دیگری به تیم کمک می‌کنم. در کل از شرایطم راضی هستم.


اینکه کمتر بازی می‌کنی اذیت نمی‌شوی؟
به‌ هر حال بازیکن باید بازی کند و من هم اذیت می‌شوم. اما از هر طریقی که بشود به تیم کمک کرد باید کمک کرد. هر وقت به زمین می‌روم سعی می‌کنم خوب کار کنم. باید بیشتر تلاش کنم تا بیشتر هم بازی کنم.


در آستانه داربی تهران هستیم. در مورد این بازی صحبت می‌کنی؟
هر دو تیم در شرایط بسیار خوبی هستند. استقلال چند هفته اخیر بازی‌هایش را برده و از نابسامانی نیم‌فصل اول درآمده است و در مقابل السد قطر هم نتیجه خوبی گرفت. پرسپولیس هم از اول فصل خوب بوده و صدر جدول است و باعث می‌شود که این بازی یک فوتبال زیبا را ببینیم. هر تیمی که تمرکز بیشتری داشته باشد می‌تواند برنده داربی باشد و امیدوارم این تمرکز نزد استقلالی‌ها باشد و داربی را ببرند.


واقعا این استقلال توان بردن پرسپولیس سرحال و آماده برانکو را دارد؟
بله، کاملا دارد. تلفیقی از جوانی و تجربه معجون خوبی برای استقلال درست کرده و اگر یک کم هوشیار باشند می‌توانند نتیجه بگیرند.


عدم حضور کامیابی‌نیا در داربی به نفع استقلال خواهد بود؟
نمی‌توانیم نقش کمال را در پرسپولیس کمرنگ کنیم. بالاخره کمال در تیم خودش تاثیرگذار است و درخط هافبک خیلی خوب کار کرده و این فرصت خوبی برای هافبک‌های استقلال است. نبود کمال قطعا به پرسپولیس ضربه می‌زند چون بازیکن تاثیرگذاری است.


در فضای مجازی این بحث مطرح شده که مهمانی سرخابی‌ها به خاطر این است که داربی مساوی شود. در این رابطه چه نظری داری؟
اصلا چنین چیزی نیست. ما سالیان سال در داربی بازی کرده‌ایم و این مهمانی بعد تبلیغاتی دارد تا بگوید خارج از مستطیل سبز دو تیم رفاقت دارند. من خودم ندیدم کسی بیاید و با دلیل و مدرک بگوید که به ما گفته‌اند بازی را مساوی کنید. خودم هم هیچ‌وقت ندیدم که به ما بگویند داربی را مساوی کنید. بازیکن وقتی به زمین می‌رود آن‌قدر جو سنگین است که اصلا و ابدا به این چیزها نمی‌تواند فکر کند. در داربی تلاش می‌کنی تا بهترین بازی‌ات را انجام دهی. چون برای هواداران یک بازی ویژه است و اگر کم‌کاری کنی روزگارت سیاه است و تمام تلاش‌های گذشته‌ات هم زیر سایه این بازی قرار می‌گیرد. پس تمام تلاش خودت را می‌کنی تا بهترین نمایش ممکن را داشته باشی.


مربیان در این بازی حساس و سنتی چقدر نقش دارند؟
وقتی شما سوار یک ماشین می‌شوید مطمئنا راننده نقش اصلی را دارد و مربی مثل همان راننده است. داربی مثل یک شطرنج است و کسی که مهره‌ها را می‌چیند نقش مهمی دارد. پس مربی نقش اول و بازیکن نقش دوم را دارد. نقش مربی خیلی مهم است چون بازیکن کاری را می‌کند که مربی دستور می‌دهد. پس نقش مربی خیلی فراتر از چیزی است که خیلی‌ها در موردش صحبت می‌کنند.


داربی را پیش‌بینی می‌کنی؟
هیچ‌وقت پیش‌بینی نکرده و نمی‌کنم. چون بالاخره من یک استقلالی هستم و دوست دارم استقلال ببرد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.