b_Newsمهمانی، برای مساوی شدن داربی نیست

فکری: ژاوی برای استقلال کابوس نشد، سروش هم نمی‌شود

b_News پرسپولیس از غیبت کمال ضرر نمی‌کند
تاریخ: 1395/11/23
زمان: 11: 36
نوع: خبر
کاپیتان سابق استقلال معتقد است در حال حاضر شرایط تیم پرسپولیس هم به لحاظ بدنی و هم از نظر روحی برای داربی بهتر از آبی‌پوشان تهرانی است.

مهدی نوری / محمود فکری کاپیتان سابق استقلال معتقد است در حال حاضر شرایط تیم پرسپولیس هم به لحاظ بدنی و هم از نظر روحی برای داربی بهتر از آبی‌پوشان تهرانی است، اما داربی یک بازی خاص است و ربطی به بازی‌های قبلی دو تیم و جایگاه آنها در جدول ندارد، بلکه همه اتفاقات در همان 90 دقیقه بازی رخ خواهد داد.


در مورد داربی 84 صحبت می‌کنید؟
می‌شود گفت که خیلی از حالات این داربی شبیه داربی‌های دیگر است و اصول کلی داربی در این بازی هم وجود دارد و آن حساسیت‌ها و آن نباختن‌ها هست و هیچ تیمی دوست ندارد بازنده داربی باشد. الان پرسپولیس یک مقدار شرایط بهتری دارد، اما استقلال هم در شرایط روحی و روانی خوبی است و در جدول خودش را بالا کشیده است. شرایط دو تیم تقریبا مساوی است، اما پرسپولیس اوضاع بهتری دارد و باید ببینیم چه می‌شود.


استقلال مقابل السد قطر 120 دقیقه بازی کرد. ممکن است استقلالی‌ها در داربی از نظر بدنی کم بیاورند؟
مطمئنا این بازی 120 دقیقه‌ای روی استقلالی‌ها تاثیر دارد. به هر حال پرسپولیس دو روز جلوتر از استقلال در لیگ بازی کرد و استراحت بیشتری داشته‌اند. ضمن اینکه بازی پرسپولیس به 120 دقیقه و پنالتی هم نکشید. استقلال باید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشد و ریکاوری خوبی انجام دهد تا آماده این بازی شود. اگر برنامه‌ریزی استقلالی‌ها خوب نباشد به مشکل می‌خورند.


در فضای مجازی هواداران دو تیم مدعی شده‌اند که مهمانی قبل از بازی سرخابی‌ها برای مساوی شدن داربی است. در این رابطه چه نظری دارید؟
این را دیگر نمی‌دانم اما آن موقع هم مهمانی‌هایی که برگزار می‌کردند برای مساوی شدن بازی نبود. نتیجه داربی بستگی به روند بازی دارد. اینکه بگویند داور هم بازی را کنترل کند تا مساوی شود، نمی‌شود. نفس مهمانی به خاطر مساوی شدن بازی نیست و زیاد بدبین نباشیم.


بازیکنان وقتی وارد زمین می‌شوند به مساوی در داربی فکر می‌کنند؟
بازیکن وقتی به زمین می‌رود در نهایت به این فکر می‌کند که اگر برنده داربی نباشد بازنده هم نباشد. چون مساوی از باخت بهتر است و مطمئنا بازیکن به مساوی هم فکر می‌کند. اما هدف اول برنده شدن است. وقتی یک تیم گل می‌خورد ببینید چقدر تلاش می‌کند تا جبران کند. اما شاید قبل از گل خوردن این‌قدر تلاش نکند.


غیبت کمال کامیابی‌نیا در داربی به نفع استقلال نیست؟
پرسپولیس امسال از نظر تیمی خوب است و مطمئنا بازیکن دارد که جایگزین کند و از بابت یک بازیکن به مشکل نمی‌خورد. پرسپولیس از این بابت ضرر نمی‌کند یا اینکه بگوییم این قضیه به سود استقلال است.


سروش رفیعی با این نمایش خیره‌کننده در بازی‌های قبلی به کابوس استقلالی‌ها تبدیل نشده است؟
اجازه بدهید که کابوس استقلالی‌ها را قبول نداشته باشم. سروش بازیکن خوبی است اما نه اینکه کابوس استقلال باشد. استقلال بازیکنان خوبی دارد که جوان و باتجربه‌اند و وقتی جلوی السد که ژاوی را دارد و ژاوی نمی‌تواند کابوسی برای استقلال باشد، رفیعی هم نمی‌تواند کابوس استقلال باشد. البته اگر یک بازیکن معمولی هم آزاد باشد ممکن است مشکل‌ساز شود. سروش بازیکن خوبی است اما در حد کابوس نیست.


داربی را پیش‌بینی می‌کنید؟
پیش‌بینی که سخت است و واقعا نمی‌شود داربی را پیش‌بینی کرد. خیلی وقت‌ها تیمی که ضعیف‌تر به نظر رسیده بهتر بازی کرده و برده است. بازی رفت هم شرایط پرسپولیس بهتر بود اما استقلال بازنده بازی نبود. نتیجه داربی به این بستگی دارد که شرایط روحی بازیکنان در آن بازی به چه شکلی باشد. اگر بخواهیم از نظر فنی شرایط تیم‌ها را قبل از بازی ببینیم شانس پرسپولیس بیشتر است، اما اگر واقعیت داربی را ببینیم شانس هیچ تیمی بیشتر نیست. واقعیت داربی با چیزی که جایگاه تیم‌ها در جدول است فرق می‌کند و حتی به بازی‌های قبل هم ربطی ندارد و یک بازی خاص است و همه‌چیز در همان 90 دقیقه رقم می‌خورد.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.