b_Newsامیدوارم خادم میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی را پس بگیرد/او هیچ وقت خودش را گم نکرده

علی اشکانی: برای ۴ طلا در بازی های آسیایی برنامه ریزی می کنیم

تاریخ: 1397/01/25
زمان: 11: 43
نوع: گفتگو
علی اشکانی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره مجمع و بازگشتن رسول خادم به راس فدراسیون، با «گل» به گفت و گو نشست.

حامد جیرودی/ مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی در حالی روز گذشته در حالی برگزار شد که اعضای مجمع رسول خادم رئیس مستعفی فدراسیون کشتی را مکلف کردند که به سر کار خود بازگردد که گویا این موضوع با موافقت خادم، همراه شده است. این موضوع باعث شد تا به سراغ علی اشکانی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی برویم تا با وی در این باره و نیز شرایط تیم ملی صحبت کنیم.

 

مثل اینکه با صحبتی که تعدادی از اعضای مجمع فدراسیون کشتی با خادم داشته اند، او راضی شده که برگردد.

به نوبه خودم به خاطر اتفاقی که افتاده خدا را شاکرم. اعضای مجمع و روسای هیات ها در این مدت، همدلی خوبی نشان دادند. به هر حال، کشتی یک ورزش پهلوانی است که رفتار خوب در سرلوحه کار همه در آن قرار دارد. آقای خادم هم کسی است که اخلاق پسندیده ای دارد و همه دوست داشتند که او بماند و برای همین از او حمایت کردند.

 

نکته جالب این بود که در زورخانه هم او را راضی کردند.

به هر حال، آقای خادم سال های زیادی است که با زورخانه انس دارد و زورخانه رفتن او برای امسال و پارسال نیست. او در شورای شهر هم بود، به زورخانه می رفت. زورخانه محل مقدسی است و خادم هم کسی است که در این سال‌ها اصلا خودش را گم نکرده و دغدغه ورزش کشتی و پهلوانی را دارد. اعضای مجمع هم چند وقت پیش به او رای داده بودند و برای همین می خواستند که او بماند.

 

خادم و دیگر اعضای فدراسیون کشتی در این مدت دغدغه مالی هم داشته اند اما محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش اعلام کرد، یک میلیارد تومان به حساب فدراسیون ریخته شده تا بودجه سال گذشته این فدراسیون کامل پرداخت شده باشد.

خدا را شکر می کنم که این کار انجام شده. به هر حال، جامعه بزرگ کشتی، بودجه زیادی می خواهد و فقط این پول ها هم کفاف کار فدراسیون را نمی دهد. از توسعه ورزش بانوان گرفته تا کشتی ساحلی و پهلوانی رشته های مختلفی است که زیر مجموعه کشتی شده و همه این رشته‌ها مخارج زیادی دارد و فدراسیون خودش هم با اسپانسر های مختلف قرارداد دارد. آقای داورزنی هم از مدیران ورزشی است. اگر چه اهالی کشتی دلخوری هایی داشته اند اما آقای داورزنی توانایی های زیادی دارد که می تواند به کشتی کمک کند. ما در مسائل سیاسی و اقتصادی ورزش نیاز به همدلی بیشتری داریم تا بتوانیم کارهای مان را بهتر پیش ببریم.

 

با گرفتن میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی از ایران، حالا چه برنامه ای برای تیم ملی دارید؟

جام جهانی یکی از رقابت هایی بوده که کشتی ایران از آن در این سال‌ها استفاده زیادی برده است. ما در طول این سال‌ها نتوانسته ایم میزبانی مسابقات جهانی کشتی را داشته باشیم و جام جهانی بهترین فرصت برای کشتی گیران ما بوده تا توانایی های خود را بسنجند. امیدوارم با بازگشت آقای خادم، ایشان بتواند با تغییر تاریخ برگزاری مسابقات، میزبانی جام جهانی را پس بگیرد تا برنامه های تیم ملی بهتر پیش برود.

 

گویا اعلام شده اوزان شرکت داده شده در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا همان اوزان المپیکی خواهد بود. در این خصوص، برنامه تان چیست؟

خوشبختانه اوضاع همان طور پیش می رود که ما پیش بینی کرده بودیم. ما در مسابقات قهرمانی آسیا در حالی شرکت کردیم که انتقادهای زیادی از تیم ملی شد. در حالی که ما بد شانسی آوردیم و مهرداد مردانی پای سفر نرسید و محمد الیاسی هم مصدوم شد. در حالی که الیاسی یک ماه پیش از آن، قهرمان المپیک را شکست داده بود اما در سایر اوزان ما در وزن های المپیکی مدال گرفتیم. در ۱۳۰، ۸۷ و ۷۷ کیلوگرم. حالا هم اگر همدلی بین بچه‌ها وجود داشته باشد و مسئولان هم حمایت کنند، ما می توانیم برای کسب چهار مدال طلا در بازی های آسیایی برنامه ریزی کنیم.

 

پس به موفقیت در سال جاری خوش بین هستید؟

بله انشاءا... سال ۹۷ سال خوبی خواهد بود و ما در کنار هم می توانیم با برگزاری یک انتخابی خوب و شرکت در چند تورنمنت مناسب، به موفقیت دست پیدا کنیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.