b_Newsمقایسه رونالدو با معنوی نژاد جالب بود

بهروز عطایی: پرداخت های عجیب باعث منحل شدن سرمایه شد

تاریخ: 1397/01/26
زمان: 13: 56
نوع: گفتگو
موضوع منحل شدن باشگاه والیبال بانک سرمایه، به یکی از سوژه های روز والیبال ایران تبدیل شده که درباره آن با بهروز عطایی هم صحبت شدیم.

حامد جیرودی/ موضوع منحل شدن باشگاه والیبال بانک سرمایه، به یکی از سوژه های روز والیبال ایران تبدیل شده است و اهالی این رشته در مورد آن صحبت می کنند و این که سرنوشت آن چه خواهد شد، سوالی است که با ابهام مواجه است. این موضوع باعث شد تا به سراغ بهروز عطایی سرمربی کاله برویم و با وی در این زمینه صحبت کنیم. عطایی در گفت‌وگویی که با «گل» داشت، معتقد است که رقم های پرداختی عجیب باعث به وجود آمدن این شرایط شده است.

 

این روزها منحل شدن یا نشدن تیم بانک سرمایه موضوعی است که خیلی ها درباره آن صحبت می کنند. شما در این رابطه چه نظری دارید؟

مدیران این باشگاه اعلام کردند که بانک سرمایه منحل شده است و اگر در این چند روز هم معطل کردند، به خاطر این بود که امیدوار بودند تا اسپانسری پیدا شود تا با نام دیگری در جام باشگاه های آسیا شرکت کنند اما در خصوص به وجود آمدن این شرایط، باید بگویم که به نظر من، رقم های پرداختی عجیب و غریبی بود که مسبوق به سابقه نبود. در این شرایط، تیم هایی قارچ گونه آمدند و بعد از مدتی هم رفتند و این با شرایط طبیعی، تطابق نداشت.

 

قبلا هم تیم هایی مثل بانک سرمایه بودند که بعد از مدتی بیایند و بروند؟

بله تیم هایی مثل گیتی پسند و باریج اسانس بودند که آمدند و رفتند اما در کل این شرایط به وضعیت اقتصاد و ورزش ما هم بر می گردد که بسیار متاثر از هم هستند.

 

البته در این بین، تیم هایی مثل کاله، پیکان و سایپا هم بوده اند که سال های زیادی است که در والیبال ایران فعالیت دارند.

بله من خودم سرمربی کاله هستم. این تیم تنها تیم خصوصی والیبال ایران است که ۱۲ سال تمام به صورت خصوصی کامل فعالیت می کند و این موضوع نشان می دهد که اگر از تیم های خصوصی حمایت شود، آنها می توانند ادامه مسیر بدهند و خودشان را پیدا کنند.

 

رقم هایی هم که پرداخت می کنید، معقول است، نه؟

بله رقم هایی که پرداخت می شود، رقم هایی است که لیگ والیبال ایران ظرفیت آن را دارد. در حال حاضر، با هشت میلیارد می توان یک تیم را در لیگ برتر والیبال ایران برای قهرمانی بست اما ما می دیدیم که تیم ها روی ۱۷ یا ۲۰ میلیارد تومان بسته می شدند که این اصلا منطقی نبود. این همان مشکلی است که بسکتبال ایران چند سال پیش دچار آن شد و باعث شد تا از مسیر خود دور شود. بسکتبال از والیبال جلوتر بود اما رقم های غیر عادی باعث شد تا دچار مشکل شود.

 

در حال حاضر، شرایط تیم ملی را در سال جدید چطور ارزیابی می کنید؟

تیم ملی شاکله اصلی خودش را حفظ کرده است و با تغییرات ۱۰ تا ۱۵ درصدی پیش می رود. لیگ جهانی و جام ملت های آسیا هم محلی است برای شکوفایی استعدادهای خوب والیبال ایران تا به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنیم.

 

تیم ملی در سال گذشته در رقابت های بین قاره ای برای اولین بار روی سکو رفت و به مقام سوم رسید. فکر می کنید بتوانیم در آینده ای نزدیک قهرمان جهان هم بشویم؟

به نظر من، قهرمان جهان شدن، پارامترهای زیادی را می طلبد. ما پتانسیل بالایی داریم و بازیکنان خوبی هم داریم اما آیا در یک تورنمنت می توانیم همه بازی های مان را ببریم؟ تیم های خوبی مثل برزیل، فرانسه، آمریکا و روسیه هستند. ما شاید در یک بازی آنها را شکست دهیم اما برای بردن همه آنها نیاز به زمان و شرایط سخت افزاری مناسب داریم.

 

وضعیت لژیونرهای ما مثل میلاد عبادی پور و محمدجواد معنوی نژاد را چطور می بینید؟

خب این دو بازیکن، بازیکنان استثنایی والیبال ما هستند و به اعتقاد من، هر چقدر بازیکنان ما به اروپا بروند، این به نفع والیبال ما خواهد بود.

 

باشگاه ورونا هم ضربه قیچی رونالدو به یوونتوس را با آبشار معنوی نژاد مقایسه کرده بود.

بله، این مقایسه بین رونالدو و معنوی نژاد خیلی جالب بود. در هر صورت، جواد بازیکن آینده داری است که می تواند به موفقیت های بیشتری برسد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.