b_Newsاز بازگشت خادم خوشحالم، اگر نمی آمد کشتی ضرر می کرد

اکبر فلاح: رسول قهر کرد اما وقتی برگشت، چیزی گیرش نیامد !

تاریخ: 1397/01/27
زمان: 14: 06
نوع: گفتگو
با این که رسول خادم به فدراسیون بازگشته و فعالیت خود را از سر گرفته است اما هنوز ابهامات زیادی درباره ادامه وضعیت فدراسیون وجود دارد که درباره آن با اکبر فلاح صحبت کردیم.

حامد جیرودی/ با این که رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی با نظر اعضای مجمع به فدراسیون بازگشته و فعالیت خود را از سر گرفته است اما هنوز ابهامات زیادی درباره ادامه وضعیت فدراسیون وجود دارد و نگرانی هایی را به وجود آورده است.

در همین راستا اکبر فلاح قهرمان سابق کشتی آزاد جهان در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که با بازگشت خادم، چیزی نصیب او نشده است.

 

بالاخره پس از بحث های مختلفی که درباره کناره گیری خادم از فدراسیون کشتی  به وجود آمده بود، وی پس از حدود 43 روز و با اصرار اعضای مجمع راضی به بازگشت شد. در این خصوص چه نظری دارید؟

به نظر من، رسول حرف درستی زده بود و مواضعی که داشت، کاملا قابل دفاع بود. من هر جا که حرف درستی زده شود، از آن دفاع می کنم و به نظرم اینجا هم حرفش درست بود اما اگر کار نادرست انجام دهد، اولین نفری هستم که انتقاد می کنم. به اعتقاد من، خادم در این مدت کارهای نصفه و نیمه ای انجام داده بود که اگر می رفت، روی زمین می ماند و کسی نبود که آن کارها را انجام دهد. با رفتن او کشتی ضرر می کرد. او کار خوبی کرد که برگشت. حالا هم حداقل تا المپیک باید بماند تا ثمره کارش را همه ببینند و بعد قضاوت کنند که خوب بوده یا نه.

 

در این مدت، وزارت ورزش یک میلیارد به فدراسیون کشتی داد تا به نوعی دل خادم را به دست آورده باشد اما آیا به نظرتان این پول جوابگوی کشتی است؟

ببینید آنچه مشخص است این است که فدراسیون مخارج زیادی دارد. خادم فدراسیون کشتی را خیلی توسعه داده است. مثل کشتی پهلوانی که به مجموعه خود اضافه کرده در حالی که این قسمت مربوط به فدراسیون زورخانه ای است. خب این زیرمجموعه ها هم خرج دارند و به نظرم این کار با بودجه ای که فدراسیون دارد اشتباه است. در گذشته فقط یک کشتی آزاد بود و یک فرنگی اما حالا کشتی خیلی زیرمجموعه دارد که همه آنها خرج دارند. البته اسپانسرهایی هم هستند که به خاطر خادم کمک می کنند اما در کل این پولی که وزارت ورزش می دهد جوابگوی نیازهای کشتی نیست.البته فدراسیون خرج های اضافه هم زیاد دارد. یک سفر به آمریکا می روند، کلی آدم اضافه با خودشان می برند که به نظرم این خرج ها اضافه است.

 

شما قبلا انتقاد زیادی به سرمربیگری همزمان خادم داشتید. او قبل از رفتن از فدراسیون از سرمربیگری تیم ملی هم کناره گیری کرد. حالا فکر می کنید برای پست سرمربیگری تیم ملی چه شرایطی باید اتفاق بیفتد؟

من قبلا هم گفتم که شورای فنی با انتخاب رسول به عنوان سرمربی، تیر خلاص را به او شلیک کرد. خادم با این کار شخصیت خودش را پایین می آورد. شما ببینید یارگین هم روزی قهرمان جهان و سرمربی کشورش بود. آیا آمد همزمان هم رئیس فدراسیون و سرمربی باشد؟ ما باید به بقیه هم فرصت بدهیم. اگر شورای فنی می گوید که بهتر از خادم نداریم که این موضوع فاجعه است. چرا فدراسیون در این سالها مربی سازی نکرده است؟ آخرش هم خادم می آید به خوش حکم می دهد اما این کار درست نیست. این هایی که می گویند خادم سرمربی باشد دوستی خاله خرسه دارند! خادم باید به مدیریت خودش فکر کند نه سرمربیگری.

 

حالا با این شرایط، وضعیت تیم ملی برای بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را چطور ارزیابی می کنید؟

خادم در این شرایط باید تقسیم وظایف کند و سرمبیگری را به فرد دیگری بسپارد و خودش هم نظارت کند. شاید برخی فکر می کنند که من آدرس خودم را می دهم اما این طور نیست و من گفته ام که نمی آیم.

 

اگر پیشنهاد دهند چرا کمک نمی کنید؟

من همان پشت جبهه کمک کنم، کافی است. یک زمانی دوست داشتم اما الان از من گذشته و در همان باشگاهم با کشتی گیران نوجوان و جوان کار می کنم.

 

خودتان اگر بخواهید مربی را پیشنهاد دهید، چه کسی را برای سرمربیگری تیم مبی مناسب می دانید؟

غلامرضا محمدی گزینه خوبی است. همین محمد طلایی هم خوب است اما او را برداشتند. باید حداقل تا المپیک به طلایی وقت می دادند. متاسفانه فقط چهار پنج نفر دور و بر خادم هستند که کار او را خراب می کنند.

 

با این شرایط، آینده کشتی ایران را چطور می بینید؟

من باز هم می گویم که خوشحالم که خادم آمده و دوست نداشتم که او کنار باشد اما اشتباهش را هم می گویم. ضمن این که اگر خادم هم می رفت باز هم مثل گذشته  چرخ کشتی می چرخید. فقط این را بگویم وقتی رسول قهر کرد، امیدوار بود شرایط بهتر شود اما چیزی گیرش نیامد و تکلیف کشتی اصلا معلوم نیست.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.