b_Newsمی گویند از کشتی حمایت می کنیم اما همه حرف ها کشک است

حسن رحیمی: یکسری ها از بازگشت خادم ناراحت هستند!

تاریخ: 1397/01/31
زمان: 10: 38
نوع: گفتگو
حسن رحیمی دارنده مدال برنز کشتی آزاد المپیک ریو، از نامه ای که رسول خادم به شورای امنیت ملی نوشته حمایت کرد.

حامد جیرودی/ رسول خادم رییس فدراسیون کشتی در نامه اخیر خود به شورای عالی امنیت ملی، به این موضوع اشاره کرده که کشتی گیران ایرانی از باختن ترسی ندارند اما از مفت باختن بیزارند و از این شورا خواسته تا به کمک کشتی ایران بیایند. این موضوع باعث شد تا به سراغ حسن رحیمی ملی پوش وزن ۵۷ کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو برویم که همیشه نظرات خود را صریح بیان می کند. او در گفت‌وگویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که خادم اهل باج دادن نیست و برای همین عده ای از بازگشت او خوشحال نیستند.

 

ملی پوشان کشتی از بازگشت خادم خوشحال هستند و به نظر می رسد که یکی از این افراد هم تو باشی.

بله من که مانند خیلی ها از این اتفاق خوشحال شدم اما یکسری از افراد هم از بازگشت آقا رسول ناراحت هستند!

 

چه کسانی؟

کسانی که می گفتند این طوری است و آن طوری است و مشکل شخصی با خادم دارند و فکر می کنند که با حضور خادم نان آنها آجر می شود اما کسانی که می خواهند به کشتی خدمت کنند، خوشحال هستند. به هر حال، کشتی از همان اول هم پول نداشته و ما کشتی گیر پولدار نداریم. مگر تعدادی که با کارهای دیگر به جایی رسیده باشند!

 

خادم برگشته اما هنوز هم نگرانی های خودش را دارد و با ناامیدی از آینده صحبت می کند!

بله همین طور است. خادم برگشت چون فعلا کسی به غیر از او، نمی تواند چرخ کشتی ایران را بچرخاند. یکدل بودن هیات های کشتی استان ها و خواهش آنها از خادم، باعث شد تا او به فدراسیون برگردد و خود آقا رسول هم گفته به احترام مجمع برگشته است اما من هم مثل ایشان فکر نمی کنم چیزی تغییر کند.

 

خادم نامه ای هم به شورای عالی امنیت ملی نوشته و گفته کشتی گیران از باخت نمی ترسند اما نمی خواهند مفت باز باشند و خواسته این شورا درباره مشکل مسابقه با رژیم صهیونیستی به فدراسیون کشتی کمک کند.

ما هم حرف مان همان حرف آقای خادم است. ما مفت باز نیستیم. کشتی گیران ایرانی غیرت دارند و همیشه مرد و مردانه مسابقه می دهند. ما همیشه خط قرمزها را رعایت کرده ایم ولی باید راهکاری اندیشیده شود. الان کار سخت شده و آقا رسول هم کسی نیست که باج بدهد و از راه های دیگر بخواهد کشتی نگرفتن در این شرایط را ماست مالی کند و باید شورای عالی امنیت ملی کمک کند تا کشتی ایران آسیب نبیند. حالا هم خادم کار خودش را انجام داده. یا اوضاع تغییر می کند و یا تعلیق می شویم.

 

درباره شرایط مالی هم وزارت ورزش، یک میلیارد تومان اخیرا کمک کرده اما فکر می کنی با این مبالغ، دردی از کشتی دوا شود؟

شما می توانید از مسوول امور مالی فدراسیون بپرسید. وزارت هفت میلیارد به فدراسیون بدهی دارد. حالا یک میلیارد داده اند. با این پول کاری نمی شود کرد. بله همه می گویند ما کشتی را دوست داریم و حمایت می کنیم اما این حرف ها همه کشک است و در عمل اتفاقی نمی افتد. در مقابل با فوتبالی ها جلسه می گذارند و از آنها تقدیر می کنند. فوتبال هم می رود، می بازد و بر می گردد. شما از یک کودک یا یک پیرمرد ۸۰ ساله هم بپرسید می گوید که برای کشتی هیچ کاری نشده است!

 

ما امسال بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را هم داریم. شرایط تیم ملی را چطور ارزیابی می کنی؟

کار به نظر من، کمی سنگین شده و ما باید دو تیم آماده داشته باشیم. اوضاع در سبک وزن هنوز مشخص نیست. البته تعدادی کشتی گیر با تجربه هم هستند. همه هم تلاش می کنند و امیدوارم که به نتیجه برسیم.

 

خودت قصد داری در انتخابی تیم ملی شرکت کنی؟

من طی صحبتی که با آقا رسول داشتم، قرار شده که کشتی بگیرم. من هفت، هشت ماهی تمرین نکردم اما مدتی است که کارم را آغاز کرده ام. البته هنوز هم کمی درد دارم اما امیدوارم که برسم و بتوانم کشتی بگیرم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.