b_Newsبا توکلی مشکلی نداریم، اما به دایموندلیگ اعزام نمی شود

مجید کیهانی: حدادی با تدارکات فدراسیون آن رکورد را ثبت کرد

b_News احسان می داند فدراسیون برایش سنگ تمام گذاشته و فقط در جاکارتا پاداش می گیرد
تاریخ: 1397/01/29
زمان: 23: 32
نوع: گفتگو
احسان حدادی که بعد از قهرمانی اش در مسابقات آمریکا از دلخوری اش از فدراسیون خبر داد، با واکنش مجید کیهانی مواجه شد.

نگار رشیدی/ احسان حدادی در مسابقات بین المللی چولیویستای آمریکا رکورد 85/68 متر را ثبت کرد که او را به رده دوم رنکینگ جهانی آورد. او بعد از مسابقه اش در گفت و گویی که با «گل» داشت، اشاره ای به دلخوری اش از فدراسیون داشت که نخواست وارد جزییات شود.

او گفته بود:«از فدراسیون دوومیدانی تشکر می کنم. هرچند به خاطر صحبت هایی که از طرف فدراسیون درباره من زده شده و می شود از ته دل از دست شان راضی نیستم.» این صحبت ها اما با واکنش مجید کیهانی روبه رو شد. رییس فدراسیون دوومیدانی هیچ جوره زیر بار نرفت که این صحبت ها از زبان احسان حدادی است. او به «گل» گفت:«این برداشت شماست. احسان هیچ دلخوری از فدراسیون ندارد.»

البته این پایان ماجرا نیست. حسین توکلی که این روزها به عنوان ناجی احسان حدادی شناخته می شود نیز به «گل» از مشکلاتش با فدراسیون دوومیدانی خبر داد که کیهانی آن را هم رد کرد و گفت:«هیچ مشکلی با حسین توکلی وجود ندارد.»

 

تحریف نقل قول حدادی؟!

مجید کیهانی نمی پذیرفت که احسان از فدراسیون دلخوری دارد و نقل قول مستقیم او را که در شماره روز دوشنبه 27 فروردین روزنامه گل موجود است، رد کرد. او برای حرفش دلیل داشت که یکی از آنها را با «گل» در میان گذاشت:«احسان هیچ دلخوری از فدراسیون ندارد و غیرممکن است که این حرف را زده باشد. این برداشت شماست. احسان قطعا می داند که فدراسیون برایش سنگ تمام گذاشته. کارهایی که فدراسیون برای احسان انجام داده حق اوست. ما هم هر کاری از دست مان برآمده برایش انجام دادیم.»

 

صلح و صفا با حسین توکلی!

بعد از حدادی، کیهانی زیر بار وجود مشکل با حسین توکلی هم نرفت:«نخیر هیچ مشکل خاصی بین ما وجود ندارد.»

با این حال کیهانی اعزام توکلی به دایموندلیگ را هم منتفی دانست و احتمالا او باید مسابقه مهم شاگردش را از خانه ببیند:«مربی احسان حدادی مک ویلکینز است. حسین توکلی پیشکسوت و بزرگ ماست اما او به دایموندلیگ اعزام نمی شود. توکلی دارد به احسان کمک می کند و ما هم از او کمال تشکر را داریم. هیچ مشکلی هم بین مان وجود ندارد اما ایشان به آلمان اعزام نمی شود.»

 

پاداش فقط برای جاکارتا

کیهانی همچنین در پاسخ به سوال دیگر «گل» درباره پاداش به حدادی در صورت پرتاب بالای 70 متر، سراغ قرارداد رفت:«نخیر پاداش نمی دهیم. خودشان هم این موضوع را می دانند. ما طبق آنچه در قرارداد نوشته شده جلو می رویم. مسابقه احسان مشخص است و آن هم جاکارتا است. اگر در جاکارتا نتیجه گرفت حتما پاداش می گیرد.»

او درخصوص اینکه واقعا ثبت رکورد 85/68 متر سزاوار پاداش نیست، افزود:«چرا اما با تدارکاتی که فدراسیون انجام داده این رکورد به دست آمد. اگر قرار باشد نتیجه به دست نیاید چرا باید تدارک ببینیم. احسان عالی نتیجه گرفت اما ایجاد تدارکات برای گرفتن نتیجه است.»

در این بین شاید یادآوری روزهایی که احسان حدادی برای پیدا کردن مربی حتی تا آمریکا هم رفت، بد نباشد. وظیفه ای که بر عهده ورزشکار نیست اما احسان که فهمیده بود تمام نشده، این مسوولیت را به جان خرید تا حالا همه منتظر پرتاب بالای 70 متر او باشند. تدارکات فدراسیون هم از زمانی شروع شد که مک و احسان به توافق رسیدند!

مجید کیهانی هم با تایید سختکوشی حدادی، گفت:«هم فدراسیون برنامه ریزی داشت و هم سختکوشی و تلاش احسان باعث موفقیت او شد.»

با این حال او از الان از مدال آوری احسان حدادی در بازی های آسیایی با قاطعیت صحبت نکرد:«احسان هم مانند سایر رقبا دارد تمرین می کند. ما باید شرایط مسابقه را هم در نظر بگیریم و از الان هیچ چیز را نمی شود پیش بینی کرد. هنوز هیچ چیزی قطعی نیست و در میدان مسابقه هرکسی زحمت بیشتری بکشد به پیروزی می رسد.»

 

8 مربی خارجی برای جاکارتا

با تمام این اوصاف کیهانی از عملکرد فدراسیونش که در حال حاضر 8 مربی خارجی به استخدام در آورده رضایت دارد:«با توجه به برگزار شدن بازی های آسیایی باید خیلی حساب شده عمل کنیم. خدا را شکر از شرایط رضایت داریم. با صحبت هایی که با مربی ثمری داشتیم توافق حاصل شده و با این حساب تعداد مربی های خارجی مان به 8 رسید. ما مربی های درجه چندم استخدام نکردیم و همه آنها شناخته شده هستند.»

 

قول 3 مدال رییس به مسوولان

کیهانی درباره پیش بینی اش از مدال آوری تیم ملی دوومیدانی ایران گفت:«بازی های آسیایی میدان بسیار سختی است. از طرفی فقط ما کار نمی کنیم و رقبای ما هم سخت در حال تلاش هستند. چین، هندوستان، قزاقستان، ژاپن، قطر و بحرین کشورهایی هستند که خوب دارند کار می کنند. آنها هم مربی خارجی دارند. اما امسال ما در شرایط برابر با آنها قرار داریم. هم مربی خارجی داریم و هم اردوهای خارج از کشور. ما در سطح رقبا خود را آماده می کنیم اما در نهایت هر ورزشکاری بهتر از شرایط استفاده کند پیروز می شود. به طور کلی اما من قول کسب سه مدال (یک طلا، یک نقره و یک برنز) را به مسوولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش داده ام. با این حال تمام بچه های ما شانس مدال هستند و به عملکردشان امیدواریم.»

 

دوومیدانی تابع قانون است

فدراسیون دوومیدانی که حجم زیادی از ورزشکار را باید سامان بدهد، با افزایش عوارض خروج از کشور هم مواجه است که کیهانی می گوید با آن کنار می آیند:«ما تابع قانون هستیم و هر قانونی ایجاد شود به آن عمل می کنیم. درست است که پرداخت عوارض خروج از کشور سخت است چون ما ورزشکاران زیادی داریم که به دفعات به مسابقات اعزام می شوند و فکر می کنم بالاترین پرداختی هم برای ما باشد اما چاره ای نیست. امیدواریم مسوولان وزارت ورزش برای بخش ورزش معافیتی بگیرند که این هزینه گزاف برای ما کم شود.»

 

فکر دلار را کرده ایم

افزایش نرخ دلار هم دیگر موضوع اقتصادی است که با توجه به تعداد مربیان خارجی پیش روی فدراسیون است اما کیهانی فکر آن را هم کرده:«ما تمام کارهای مان را با برنامه ریزی انجام می دهیم و نگرانی در این باره وجود ندارد. دلار بالا رفته اما پیش بینی هایی در این خصوص شده که در بحث مالی به مشکل نخوریم.»

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.