b_Newsبعد از المپیک 2020 خداحافظی می کنم/ همین که مربی بالای سرم دارم، مهم است

رضا قاسمی: آفتاب انقلاب جای کسب ورودی جاکارتا نیست !

b_News حاضرم تمام مدال هایم را بدهم و مدال بازی های آسیایی را بگیرم
تاریخ: 1397/02/02
زمان: 10: 18
نوع: گفتگو
فدراسیون دوومیدانی با هدف حضور موفق در بازی های آسیایی جاکارتا 8 مربی خارجی به استخدام در آورده که یکی از آنها در کیش بالای سر دونده های سرعت ایران است.

نگار رشیدی/ فدراسیون دوومیدانی با هدف حضور موفق در بازی های آسیایی جاکارتا 8 مربی خارجی به استخدام در آورده که یکی از آنها در کیش بالای سر دونده های سرعت ایران است. جنتری بردلی آمریکایی در حالی شاگردانش را تمرین می دهد که سبکی نسبتا متفاوت را در پیش گرفته است.

رضا قاسمی هم که در این یک ماه و چند روز با بردلی کار کرده، از شیوه کار او رضایت دارد، اما بیشتر از آن، از اینکه پس از مدت ها سه دونده خب سرعت کشور در کنار هم تمرین می کنند او را خوشحال کرده است. قاسمی در گفت و گو با «گل» درباره شرایط تمرین کیش و آخرین هدفش حرف به میان آورد.

 

تمرین در کیش این بار با مربی آمریکایی. اوضاع خوب است؟

بله خوشبختانه شرایط خوبی داریم. تقریبا یک ماه و نیم است که در کیش هستم و با مربی آمریکایی تمرین می کنم. بنا بر صلاحدید مربی در مرحله اول لیگ طلایی شرکت نکردم چون معتقد بود با یک ماه تمرین نمی شود مسابقه داد. کار با بردلی خیلی خوب است.

 

شرایط و امکانات اردو رضایتمند است؟

کیش که شرایط خوبی دارد. اما اگر در کمپ بودیم دیگر همه چیز عالی بود. ما الان در کمپ نیستیم و اگر کمپ داشتیم همه چیز کنار هم بود. ولی اینکه برای اولین بار سه دونده خوب سرعت کشور یعنی من، سجاد هاشمی و علی خدیور کنار هم تمرین می کنیم. این اتفاق باعث می شود سطح انگیزه مان بالا برود. این اتفاق بعد از چند سال افتاده و جای خوشحالی دارد. تنها بدی ماجرا نداشتن کمپ است.

 

ساخت کمپ در کیش می تواند پیشنهاد خوبی باشد.

بله همینطور است. سازمان ورزش منطقه کیش و کمیته ملی المپیک باید یک کمپ تمرینی خوب برای همه ورزش ها بسازند. کیش بهترین مکان برای تمرین است و اینطوری نیازی هم به اردوهای خارجی نیست. حتی خارجی ها هم می توانند برای تمرین به کیش بیایند. من خودم اگر سرمایه داشتم حتما این کمپ را در کیش می ساختم.

 

تمرینات بردلی چقدر با تمریناتی که داشتید متفاوت است؟

سبک تمرین ما و آمریکایی ها تقریبا شبیه هم است اما با این حال نوع تمرینات مان نسبت به گذشته تفاوت هایی پیدا کرده.همین که مربی بالای سرمان است از همه چیز مهم تر است و کلی انگیزه داریم.

 

بردلی که آمد مشکل دور بودن از مربی هم حل شد.

بله، من تا دو ماه پیش از مربی ام حامد احمدپور که کانادا بود برنامه می گرفتم که خیلی سخت بود. اینکه مدت ها بدون مربی کار کنی خیلی سخت است و من هم در همین زمان مصدوم شدم.

 

برنامه تان در چند ماه آینده چیست؟

تا 25 اردیبهشت که کیش هستیم و بعدش به تهران می آییم تا در لیگ طلایی شرکت کنیم. بعد از آن هم نمی دانم برنامه فدراسیون چیست و چه کار باید انجام بدهیم.

 

برای جاکارتا آماده هستید؟

بازی های آسیایی این دوره رکورد سختی را برای کسب ورودی مسابقات گذاشته اما من ورودی را می گیرم. چون اگر ورودی نگیری مدال هم نمی گیری، حتی به فینال هم نمی رسی. ما رقبای خیلی سختی داریم و باید رکوردهای خوبی بزنیم.

 

شما همیشه از شانس مدال تیم 4 در 100 گفتید. فکر می کنید در این دوره این تیم وارد مسابقه شود؟

بله امسال هم می گویم. ما 4 دونده خیلی خوب داریم که با کمی تمرین و هماهنگی صددرصد شانس مدال است. من همیشه این حرف را زده ام اما هیچ وقت به مرحله اجرا در نیامده است. بچه ها الان خوب مسابقه می دهند و حتی مهران حسینی که در تهران رکورد 10:46 را زده هم می تواند یکی از چوب های ما باشد.

 

البته یک عضو 4 در 100 که در فرانسه است.

بله حسن تفتیان در فرانسه و در شرایط خوبی تمرین می کند. وضعیت خودش هم خوب است و امیدوارم موفق شود و پاسخ خوبی به این موقعیت بدهد.

 

احسان حدادی هم که در آمریکا بازگشت باشکوهی داشت.

بله او واقعا خیلی خوب بود. احسان یکی از مدال آورهای ایران در بازی های آسیایی است.

 

کجا می خواهید ورودی جاکارتا را بگیرید؟

ما برای کسب ورودی باید در مسابقه خوبی شرکت کنیم. رکورد ورودی اگر اشتباه نکنم 10:15 است.در تهران که اصلا نمی شود به آن فکر کرد. چون آفتاب شرایط مسابقه ندارد. بهترین رکوردی که در آفتاب ثبت شده 10:23 است. باید ببینیم چه شرایطی پیش می آید.

 

حواس تان به رقبا هست؟

بله، من دوره قبل که پنجم شدم با همین رقبا بود. فکر می کنم امسال مسابقات مثل دوره قبل باشد. البته چین یک دونده دیگر هم آورده که او هم دونده خوبی است.

 

رییس دوومیدانی می گفت امسال دوومیدانی ایران هم سطح رقبای خارجی و با مربی و اردوی خارجی آماده می شود.

بله همین طور است اما آنها از دو سال پیش دارند آماده می شوند و ما شش ماه است که شروع کرده ایم!

 

از سه مدالی که رییس فدراسیون قولش را داده، کدام را برای شما بدانیم؟

به نظر من در 4 در 100 متر یا نقره یا برنز.

 

جای مدال بازی های آسیایی در کارنامه شما خالی است.

همین طور است. حاضرم تمام مدال هایم را بدهم فقط یک مدال از بازی ها داشته باشم.من بعد از جاکارتا ورودی المپیک 2020 را می خواهم و بعدش دیگر خداحافظی می کنم.تمام تلاشم را برای مدال بازی ها به کار می گیرم تا جای خالی اش را پر کنم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.