b_Newsروایتی از یک مصاحبه نیمه کاره

آیا پلیس عباس جدیدی را جریمه کرد؟!

تاریخ: 1397/02/04
زمان: 13: 44
نوع: گفتگو
گفت و گو با عباس جدیدی همیشه جذاب است. کسی که مواضع خاص خودش را دارد و خیلی وقت ها هم با صحبت ها و کارهایی که انجام می دهد، پر سر و صدا ظاهر می شود.

حامد جیرودی/ گفت و گو با عباس جدیدی همیشه جذاب است. کشتی گیر آزادکار سابق تیم ملی و عضو پیشین شورای شهر تهران که مواضع خاص خودش را دارد و خیلی وقت ها هم با صحبت ها و کارهایی که انجام می دهد، پر سر و صدا ظاهر می شود. برای همین او همیشه یک سوژه خوب برای مصاحبه نزد اهالی رسانه است. به خصوص وقتی که منتقد سیاست های رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی هم باشد و در این شرایط، شنیدن صحبت های جدیدی جالب توجه خواهد بود.

اما این بار حضور عباس آقا در گود زورخانه ای در شهر آران و بیدگل بهانه ای شد تا به سراغ او برویم و بخواهیم گفت و گویی ویژه را با او داشته باشیم. این حضور در گود زورخانه از آن جهت جالب بود که اعضای مجمع فدراسیون کشتی، با خادم در گود زورخانه ای در تهران صحبت کرده بودند و او را راضی به بازگشت کرده بودند.

از جدیدی درباره حضورش در جمع باستانی کاران پرسیدم که او در این باره به «گل» چنین توضیح داد:«دوستان به ما محبت داشتند و من را به مراسمی که هر ساله توسط مردم کاشان و پهلوانان این شهر و آران و بیدگل برگزار می شود دعوت کردند که این مراسم هم در زورخانه شهید کربلا برگزار شد که خدا هم به ما توفیق داد و در این جمع گرم و صمیمی شرکت کردیم.»

وی درباره علاقه اش به ورزش زورخانه ای به پیشینه حضورش در این ورزش اشاره کرد:«من خودم در رده سنی جوانان پهلوان کشور شده ام و به همین خاطر علاقه زیادی به ورزش باستانی و زورخانه ای دارم. کشتی و زورخانه هم مانند گوشت و ناخن به هم چسبیده هستند و نمی شود که آنها را از هم جدا کرد و به قول معروف تفکیک ناپذیر است و من هر از گاهی که فرصت دست می دهد، در گود زورخانه حاضر می شوم.»

جدیدی درباره این که در حال حاضر علیرضا حیدری ریاست فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی را بر عهده دارد و فدراسیون کشتی هم مسابقات کشتی پهلوانی را برگزار می کند و به نظر می رسد بعد از گذشت سالها علاقه مردم به ورزش پهلوانی و زورخانه ای بیشتر شده است، چنین پاسخ داد:« ما باید وحدت بین ورزش های بومی و محلی مان بیشتر شود. ما در حال حاضر رشته هایی مثل کشتی با چوخه، کشتی گیله مردی، کشتی پهلوانی و ... را داریم و باید این ورزش ها را به هم نزدیک کنیم. فدراسیون های ورزش های زورخانه ای، فدراسیون کشتی و فدراسیون بین المللی کشتی پهلوانی هم به عنوان سه پایه اصلی، باید با یکدیگر، وحدت و یکپارچگی داشته باشند و اگر از هم جدا بیفتند، این موضوع اثر معکوس دارد. بنابراین باید وفاق بین این فدراسیون ها بیشتر شود و بر روی وحدت با هم تلاش کنند.»

از جدیدی این سوال را پرسیدیم که آیا به نظرش مرام پهلوانی در ورزش ایران رعایت می شود یا نه که او چنین واکنشی داشت:«باید قدم هایی برداشته شود اما کافی نیست و باید عموم باشگاه ها با یکدیگر همکاری و وحدت داشته باشند.»

در این میان به این موضوع اشاره کردم که حالا که صحبت از ورزش پهلوانی و زورخانه است، چند وقت پیش هم اعضای مجمع فدراسیون کشتی، در زورخانه ای در تهران با رسول خادم صحبت کردند و او را راضی به بازگشت کردند. از جدیدی پرسیدم که نظرش درباره بازگشت دوباره خادم به فدراسیون چیست که سکوت پنج شش ثانیه ای حاکم شد و وقتی پرسیدیم عباس آقا صدای ما را می شنوید گفت:« اجازه بده من درست جایی پارک کنم که الان پلیس جریمه ام می کند!»

جدیدی در این لحظه گفت:«جناب سروان...» و ارتباط قطع شد!

چند دقیقه بعد وقتی دوباره تماس گرفتم، فرد دیگری تلفن همراه جدیدی را پاسخ داد و گفت:«عباس آقا مشغول صحبت با پلیس است. بعد تماس بگیرید!»

در ادامه چندین بار با جدیدی تماس گرفتم اما موفق به صحبت دوباره با او نشدم تا این مصاحبه نیمه کاره باقی بماند و من این سوال در ذهنم نقش ببندد که آیا پلیس عباس جدیدی را جریمه کرد یا نه؟!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.