b_Newsکیمیای مورد نظر در دسترس نمی باشد!

مهرو کمرانی: جو جام فجر از جهانی برای کیمیا سنگین تر بود!

تاریخ: 1397/02/03
زمان: 13: 46
نوع: گفتگو
کیمیا علیزاده با حضور در جام فجر روی سکوی قهرمانی ایستاد تا بازگشت طلایی به تکواندو داشته باشد.

کیمیا علیزاده نخستین بانوی مدال آور ایران در بازی های المپیک بار دیگر به میادین بازگشت. او که به خاطر عمل جراحی ماه ها از تکواندو دور بود، در حالی به جام فجر آمد که سکوی قهرمانی را زیر پای خود آورد تا بازگشت طلایی داشته باشد.

طبق گفته مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی کیمیا خودش را از موبایل و رسانه دور نگه داشته تا ذره ای از تمرکزش معطوف موضوع دیگری نشود.یعنی او این روزها گوشی به دست نمی گیرد البته در اینستاگرام او را فعال می بینیم !

کمرانی درباره شرایط کیمیا به «گل» درباره بازگشت کیمیا گفت:«خدا را شکر کیمیا عمل موفقیت آمیزی داشت و باید از دکتر آفتابی فیزیوتراپ کیمیا تشکر کنم که باعث شد بار دیگر کیمیا به فیزیوتراپ اعتماد کند. همانطور که می دانید کیمیا مدت زیادی فیزیوتراپی کرده بود اما بعد از بیماری سختی که پشت سر گذاشته بود از لحاظ احساسی نمی توانست دوباره اعتماد کند. ما هم توانستیم با برنامه ریزی که برایش داشتیم کار را خوب جلو ببریم. کیمیا در این مدت در باشگاه خودم تمرین می کرد و با تمرینات ساده به اردوها رسید و در انتخابی ها هم برنده شد.»

طلای جام فجر اتفاق روحیه بخشی از او و مربی اش بوده و کمرانی می گوید:«قهرمانی کیمیا در جام فجر برای من هم نقاط مثبت زیادی داشت.به هر حال کیمیا در دنیا شناخته شده است و همه او را آنالیز می کنند. اما کیمیا باید تغییر کند تا از پس قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی بربیاید.اگر شرایط او خوب باشد حتی به گرندپری ها هم اعزام می شود. کیمیا در بازی های آسیایی دو مسابقه سنگین دارد. او برای اولین بار در وزن 67- کیلوگرم مسابقه می دهد که تغییر وزن المپیکی اش است.»

کمرانی در خصوص اینکه با توجه به سطح جام فجر و رقیبان کیمیا، این قهرمانی از لحاظ روحی کمک زیادی به او کرد، عنوان داشت:«کیمیا در چشم است و همه او را می شناسند و انتظار دارند. جو جام فجر از جهانی برای کیمیا سنگین تر بود.چون در جهانی تماشاچی ها تا این حد با او ارتباط نمی گیرند اما در جام فجر با هر ضربه ای که می زد سالن پر می شد از تشویق. در کل اما جام فجر خیلی برای کیمیا مثبت بود و توانست در کشور خودش 10 امتیاز را به راحتی کسب کند.»

کمرانی در بازی های آسیایی به جز کیمیا به سایر شاگردانش هم امیدوار است:«ما یک تیم جدید داریم که یک سال است با برنامه ریزی بالا می آید. شاید مدال هایی که در یک سال گذشته کسب کردیم عالی نبود اما رو به رشد بود. ما در وزن های دیگر هم شانس مدال خواهیم داشت.خیلی خوشحالم که بچه ها اعتماد کردند و خوب تمرین می کنند. اردوی ما منسجم است و رقابت حرف اول را می زند.بچه ها می دانند هیچ کدام شان حاشیه امنیت ندارند و فقط عملکردشان است که حرف اول را می زند.بچه ها نسبت به جهانی پارسال رشد فنی و روانی خوبی داشتند و من امیدوارم در قهرمانی آسیا یکی از سکوهای تیمی را کسب کنیم.»

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.