b_Newsبا 7 غایب، بدون اسپانسر و سالن مشکل دار

اردوی بسکتبال از سر باز کنی است؟

تاریخ: 1397/02/04
زمان: 12: 41
نوع: گفتگو
با گذشت سه ماه از ریاست رامین طباطبایی بر فدراسیون بسکتبال قطعا برای انتقاد از عملکرد او زود است اما نکاتی در همین مدت کم به چشم می آید که نمی توان راحت از کنارش رد شد.

هدیه خطیبی/ بسکتبال حدود سه ماه و اندی است که رامین طباطبایی را بعد از سال ها ریاست محمود مشحون بر سر کار می بیند.قطعا برای انتقاد از عملکرد او زود است اما نکاتی در همین مدت کم به چشم می آید که نمی توان راحت از کنارش رد شد.

 

فقط ردی از یک اردو!

اردوی تیم ملی بسکتبال از روز گذشته در سالن آزادی با دعوت از 22 بازیکن آغاز شده اما عملا هفت بازیکن که نفرات اصلی تیم هم در بین آنها وجود دارد، به این مرحله نمی رسند. حامد حدادی، اوشین ساهاکیان و آرن داوودی که در ینگه دنیا به سر می برند و زمان بازگشت آنها مشخص نیست.همچنین صمد نیکخواه بهرامی از فرانسه به بلژیک می رود تا سرمربیگری تیم ایران در رقابت های بین دانشگاهی را با حضور آرمان زنگنه، روزبه ارغوان و نوید نیکتاش برعهده داشته باشد.

با این حساب 15 بازیکن در اردوی مهران شاهین طبع باقی می مانند که احتمال دارد حتی یکی، دو نفر دیگر به بهانه های مختلف با الگوبرداری از غایب ها تمرین را خیلی جدی نگیرند که البته نمی توان به آنها چندان خرده گرفت.در سالن تازه مرمت شده آزادی با بوی رنگ بازیکنانی تمرین را استارت زدند که لباس یک شکل ندارند و به همین دلیل دوربین ها امکان و اجازه مصاحبه پیدا نکردند.همچنین در فقدان اسپانسر در کنار مشکلاتی که گفته شد، شکل برگزاری اردو بیشتر از سر باز کنی به نظر می آید آن هم در مسیر بازی های آسیایی و انتخابی جام جهانی!

آیا شأن تیم ملی با این شرایط زیر سوال نمی رود؟ چه تعریفی می توانیم از کار بدنسازی و تاکتیکی و تکنیک فردی داشته باشیم؟

 

جوانان معطل ماندند

اما در رده جوانان هم اوضاع خیلی بهتر نیست.تیم ملی جوانان مدافع عنوان قهرمانی حدود سه ماه دیگر باید برای سهمیه جام جهانی به جنگ رقبا برود اما خبری از برگزاری اردو نیست!گفته شده که مساله تعمیر آزادی جلوی اردو را گرفته اما آیا فدراسیون توان استارت تمرینات در شهر یا استان دیگری را هم ندارد؟ همان طور که نوجوانان از دیروز در بابل به اردو رفتند.البته تیم نوجوانان هم قبل از قهرمانی آسیا با بوی رنگ و فضای مسموم تنفسی اردوها را سپری کرده است.اما گویا محسن شاه علی سرمربی جوانان هم از وضعیت بسیار گله مند است اما اعتراض هایش راه به جایی نبرده است.

در این بین فرزاد کوهیان به عنوان سرمربی زیر 23 ساله ها با حفظ سمت در مربیگری تیم ملی انتخاب شده کسی که به تعبیر جالبی 10 سال کنار گود نشسته بود و در فدراسیون جدید در سه تیم نوجوانان، امید و بزرگسالان صاحب عنوان شد.اما برنامه تیم زیر 23 ساله ها چیست؟ فقط شرکت در جام ویلیام جونز و سپس پایان کار؟ چشم انداز این تیم نیز مشخص نشده است.

 

افراسیابی در حد حرف؟!

از سوی دیگر فدراسیون بسکتبال مفتخر به باز پس گیری سالن افراسیابی بود. سالنی که طبق گفته خود مسعود قاسمی مدیر تیم های ملی حدود 400 میلیون تومان هزینه تعمیرات دارد و قرار است برای آن اسپانسر پیدا شود اما شاید جالب باشد بدانید که طبق خبر مندرج در سایت فدراسیون جودو امروز قرار است تور جهانی جودو در آن برگزار شود.بنابراین هنوز هم بسکتبال مالک صددرصدی این سالن نیست.سالنی که می تواند کمک حال خیلی از اردو ها باشد.

ضمن اینکه گویا سالن افراسیابی تنها 500 میلیون هزینه کفپوش نیاز دارد و کل هزینه هایش به یک میلیارد می رسد بنابراین سالن گرفتن بدون اسپانسر به کار بسکتبال نمی آید.البته از یاد نبریم که بسکتبال در این سه ماهه برای خودش یک اسپانسر هم دست و پا نکرده.موضوعی که برای کاندیداهای بسکتبال در دوران پیش از انتخابات به مورد پیش پا افتاده ای در کری خوانی ها و اعلام برنامه ها تبدیل شده بود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.