b_Newsنفرات برتر انتخابی، می توانند موی دماغ مدعیان شوند

جمشید خیرآبادی: اگر خادم این بار برود، ممکن است دیگر به کشتی برنگردد!

تاریخ: 1397/02/05
زمان: 13: 18
نوع: گفتگو
خیرآبادی این روزها از همیشه نگران تر است.

حامد جیرودی/ مرحله اول رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی در حالی برگزار شد که به سطح کیفی آن انتقادهایی وارد شده بود. این موضوع باعث شد تا به سراغ جمشید خیرآبادی سرمربی تیم امید کشتی فرنگی برویم و با او در این زمینه صحبت کنیم. کارشناسی که همیشه صحبت های خوبی را در خصوص مسایل مختلف کشتی انجام می دهد و از زوایای مختلفی به آن می نگرد. خیرآبادی در گفت وگویی که با «گل» داشت، پیش بینی کرد که نفرات برتر مرحله اول انتخابی موی دماغ مدعیان در مرحله نهایی خواهند شد.

 

مسابقات مرحله اول رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی را چطور دیدید؟

به نظر من مسابقات خیلی خوبی بود و فکر می کنم که پشتوانه های خیلی خوبی برای تیم ملی ساخته شده اند که این موضوع عاقبت به خیری کشتی فرنگی ایران را در پی خواهد داشت. این نفرات می توانند مدعی پیراهن تیم ملی باشند و من در اوزان 130، 87، 97 و 67 کیلوگرم نفرات خوبی را دیدم که شرایط سنی حضور در تیم امید را هم دارند و این موضوع من را امیدوار کرد.

 

یکسری از نفرات شاخص هم شرکت نکرده بودند!

بله چهار نفر شرکت نکرده بودند که یکی از آنها سامان عزیزی شاگرد خود من بود که از لحاظ روحی در شرایط خوبی قرار نداشت.

 

به خاطر این که او را به مسابقات قهرمانی آسیا نبرده بودند؟

بله این اتفاق باعث شده تا او از لحاظ روحی خیلی افت کند و من هم خیلی با او صحبت کردم اما فکر می کنم که اگر در این شرایط در رقابت های انتخابی تیم ملی هم شرکت می کرد، نتیجه نمی گرفت.

 

سایر نفرات غایب چطور؟

یکی از نفرات غایب افشین بیابانگرد بود که از شرایط او خبر ندارم. یوسف قادریان هم که در مسابقات قهرمانی آسیا افت کرده بود و مهدی علیاری هم که دیگر نفر غایب بود.

 

پس برخلاف انتقادهایی که به سطح کیفی مرحله اول رقابت های انتخابی تیم ملی وارد شده بود، شما راضی هستید؟

بله من اعتقاد دارم که این رقابت ها نشان داد که فاصله این نفرات با تیم اصلی کم است. ما در این مسابقات نفراتی مانند محمدعلی گرایی و حسین نوری را نداشتیم اما به نظرم نفراتی که شرکت داشتند، با انگیزه کشتی گرفتند و سهمیه رفتن به مرحله نهایی را دریافت کردند و در مرحله نهایی می توانند موی دماغ مدعیان شوند. اصولا هر جا که حس رقابت وجود داشته باشد، شاهد مسابقات خوبی خواهیم بود. البته من یک انتقادی هم به این مسابقات انتخابی دارم و آن زمان کم برای وزن کم کردن کشتی گیران است. این نفرات الان وزن کم کرده اند و باید برای مرحله نهایی که دوباره چند روز دیگر برگزار خواهد شد، وزن کم کنند که این فاصله کم برای وزن کم کردن بین آنها و نفرات اصلی خوب نیست.

 

البته تعدادی از کشتی گیران هم مثل سامان عبدولی به داوری کشتی های خود اعتراض داشتند!

اعتراض به داوری در کشتی، از روزی که این رشته به وجود آمده، بوده و تا روزی هم که کشتی باشد، وجود خواهد داشت. شما حساب کنید فوتبال با این زمین بزرگ فقط سه داور اصلی دارد اما کشتی با این تشک کوچک با داور و رییس تشک و بقیه عوامل داوری شش نفر می شوند که این حساسیت بالای قضاوت در کشتی را می رساند.

 

رسول خادم هم در مسابقات صبح حضور داشت و هم در مسابقات بعد از ظهر.

اگر چیز دیگری غیر از این بود باید تعجب می کردیم. آقای خادم نشان داده که برایش کشتی آزاد و فرنگی تفاوتی ندارد و فرقی بین پسرانش که یکی دکتر و دیگری مهندس است، نمی گذارد!

 

خادم به فدراسیون کشتی برگشته اما می گوید نگرانی هایش برطرف نشده است.

بله همه از حضور دوباره آقای خادم در فدراسیون خوشحال شده اند. کشتی کم و کاستی های زیادی دارد و اگر آقای خادم نباشد که با ارتباط هایش مقداری از آنها را برطرف نکند که واویلاست. من هم معتقدم دغدغه های ایشان همچنان وجود دارد و اگر رفع نشود ممکن است آقای خادم برود و دیگر به کشتی برنگردد!

 

از وضعیت تیم امید کشتی فرنگی چه خبر؟

ما قرار بود 31 فروردین جلسه ای داشته باشیم که نشد. قبل از آن هم قرار بود مسابقات انتخابی تیم امید در تاریخ 23 فروردین برگزار شود که آن هم نشد. اصلا درست این بود که ابتدا انتخابی امید برگزار شود بعد بزرگسالان. با این حال ما برنامه های مان را ارایه می دهیم اما چیزی که ذهن من را مشغول کرده، این است که ما داریم زمان را از دست می دهیم و این خیلی بد است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.