b_Newsهمیشه در انتخابی ها اول شده ام

یوسف قادریان: به زور که به تیم ملی دعوتم نمی کنند!

تاریخ: 1397/02/08
زمان: 14: 01
نوع: گفتگو
یوسف قادریان با اینکه در انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی غایب بود اما توسط علی اشکانی به اردو دعوت شد.

حامد جیرودی/ پس از غیبت تعدادی از کشتی گیران در مرحله اول مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی، علی اشکانی سرمربی تیم ملی اعلام کرد که با چهره های غایب مماشات نمی کند اما با این حال، تعدادی از کشتی گیران غایب و سرشناس برای حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی دعوت شده اند. یکی از این نفرات دعوت شده، یوسف قادریان در وزن ۸۲ کیلوگرم است. این فرنگی کار در قهرمانی 2016 آسیا پنجم شد، در مسابقات قهرمانی 2016 جهان در همان دور اول باخت و حذف شد، در قهرمانی 2017 جهان باز هم در همان دور اول باخت و حذف شد و اخیرا در مسابقات قهرمانی 2018 آسیا به عنوانی بهتر از هشتمی نرسید. قادریان تنها در بازی‌های کشورهای اسلامی به مدال طلا رسید و منتقدان او بر این عقیده اند که به دلیل این ناکامی ها او نباید به تیم ملی دعوت شود! اما قادریان در گفت‌وگویی که با گل داشت، به این موضوع اشاره کرد که همیشه با انتخابی به عضویت تیم ملی درآمده و بدون دلیل ملی پوش نشده است.

 

چرا در مرحله اول رقابت های انتخابی تیم ملی شرکت نکردی؟

من مصدومیت داشتم و به همین خاطر نمی توانستم کشتی بگیرم و مدارک لازم را هم به کمیته فدراسیون کشتی ارایه داده ام.

 

گویا قرار است حالا در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی شرکت کنی اما این موضوع با انتقاد برخی مواجه شده است؟

همان طور که گفتم من مشکل آسیب دیدگی داشتم و مدارک پزشکی ام را هم که به کمیته پزشکی فدراسیون داده ام و آنها هم مصدومیت من را تایید کرده اند. اگر بهانه آورده بودم که کسی از من قبول نمی کرد.

 

الان وضعیت آمادگی جسمانی ات به چه صورت است؟

خدا را شکر الان بهتر شده ام. البته کمی هنوز درد دارم اما خیلی بهتر از گذشته شده ام و مشکل خاصی نیست. الان هم که تمریناتم را دنبال می کنم و امیدوارم که به آمادگی لازم دست پیدا کنم.

 

موضوع دیگری که درباره تو وجود دارد، این است که تو در تورنمنت های مختلف اخیری که شرکت کرده ای موفق نبوده ای و منتقدان می گویند که نباید به تیم ملی دعوت شوی!

من که بی دلیل به تیم ملی دعوت نشده ام. من همیشه از طریق مسابقات انتخابی، دوبنده تیم ملی را به دست آورده ام و هر سری که مسابقات انتخابی برگزار شده، با اقتدار همه رقبایم در وزن خودم را شکست داده ام و به عضویت تیم ملی در آمده ام. درباره مسابقاتی هم که برای تیم ملی داده ام، باید بگویم متاسفانه من با مشکل مصدومیت مواجه بوده ام. قبل از مسابقات جهانی سال گذشته کمی مصدومیت داشتم و تنها ۴۰ روز فرصت داشتیم و در خود مسابقات هم که دچار پارگی ساق پا شدم و نتوانستم نتیجه لازم را بگیرم.

 

حتی علی اشکانی هم می گفت انتظار داشته تو در مسابقات قهرمانی آسیا در قرقیزستان مدال بگیری اما این اتفاق نیفتاد!

بله من هم خودم را آماده کرده بودم که مدال بگیرم اما باز هم مصدومیت مانع از نتیجه گیری من شد. متاسفانه خیلی ها از خیلی مسائل خبر ندارند و همین باعث ایجاد حرف و حدیث می شود!

 

با این حال، الان تو یکی از کشتی گیرانی هستی که روی دعوت شدن ات به تیم ملی زوم شده اند!

می دانم اما امیدوارم این باز مشکل مصدومیتم حل شود و بتوانم کشتی های خوبی بگیرم. من باز هم می گویم که همیشه با اقتدار همه را در انتخابی برده ام و به زور به عضویت تیم ملی در نیامده ام.

 

فکر می کنی این بار هم بتوانی در انتخابی نفر اول شوی؟

من همیشه همه تلاشم را می کنم و امیدوارم این بار هم بتوانم در مسابقات انتخابی نتیجه بگیرم و پیراهن تیم ملی را به دست آورم و بتوانم نتایج گذشته را جبران کنم.

 

تو در مسابقات جهانی ۲۰۱۶ بوداپست که در اوزان غیر المپیکی برگزار شد، شرکت داشتی. امیدوار هستی این بار بتوانی در المپیک شرکت کنی؟

شرکت در المپیک که آرزوی هر ورزشکاری است اما موضوع این است که الان هم وزن من غیر المپیکی است و حالا باید دید که در آینده چه اتفاقی می افتد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.