b_Newsبه هیچ کدام از غایبان انتخابی امکان مجدد نمی دهیم اما

اشکانی: شورای فنی سیاست های نهفته ای دارد، همه چیز را نمی شود توضیح داد!

تاریخ: 1397/02/08
زمان: 13: 45
نوع: گفتگو
فذصت دوباره به غایبان انتخابی کشتی فرنگی موضوعی بود که باعث شد سراغ علی اشکانی برویم و از او در این خصوص توضیح بخواهیم.

حامد جیرودی/ پس از این که تعدادی از کشتی گیران سرشناس در رقابت های مرحله اول انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی شرکت نکردند، علی اشکانی سرمربی تیم ملی اعلام کرد که به هیچ عنوان با غایبان انتخابی مماشات نخواهد کرد اما با این حال، خبرهایی منتشر شد مبنی بر این که تعدادی از کشتی گیران غایب می توانند در مرحله نهایی شرکت کنند. این موضوع باعث شد تا به سراغ اشکانی برویم و از وی در این باره توضیح بخواهیم. سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که به غیر از یوسف قادریان که مدارک پزشکی اش را ارایه داده، نفر دیگری به مرحله نهایی انتخابی دعوت نشده است.

 

از رقابت های مرحله اول انتخابی تیم ملی رضایت داشتید؟

بله. ببینید من همیشه گفتم که کشتی فرنگی ایران استعدادها و پتانسیل های بالایی دارد که باعث می شود تا هم از نظر کیفی و هم از نظر فنی مسابقات خوبی برگزار شود. همان طور که می دانید بعد از المپیک ریو تعدادی از چهره های سرشناس کشتی فرنگی خداحافظی کردند و تعدادی دیگر نیز کارشان را ادامه نداده اند. در این شرایط کشتی گیران جوانی به تیم ملی دعوت شدند و شاید برخی از آنها جوان هم نباشند اما از لحاظ تجربه بین المللی جوان هستند و رویدادهای زیادی را تجربه نکرده اند. دغدغه دیگر ما عوض شدن قانون کشتی فرنگی بود. این قانون البته برای همه دنیاست اما بچه های ما دیرتر با این موضوع وفق پیدا می کنند و ما شرایط مان برابر نیست. چراکه اروپایی ها قابلیت محک زدن خودشان در تورنمنت های مختلف را دارند تا نقاط ضعف و قوت شان را شناسایی کنند اما برای ما این گونه نبوده است و به سختی در تورنمنت های خوب شرکت می کنیم.

 

حالا که میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی به ایران برگردانده شد و به نظر می رسد که این یک خبر خوب برای شما باشد؟

بله برگرداندن جام جهانی یک خبر خوب است اما ما باید در تورنمنت های مختلفی شرکت کنیم تا نقاط ضعف مان را به نقاط قوت تبدیل کنیم. متاسفانه به ما سخت ویزا می دهند و مشکلات مالی هم وجود دارد و در این شرایط جوان های ما به آهستگی خودشان را با شرایط موجود وفق می دهند.

 

شما بعد از مرحله اول انتخابی اعلام کردید که با غایبان مماشات نمی کنید اما گویا قرار است تعدادی از آنها دعوت شوند!

ما هنوز هم بر سر حرف مان هستیم. شما چه کسانی را می گویید؟

 

چهره هایی مثل یوسف قادریان، افشین بیابانگرد و ...

ما به هیچ کدام از غایبان امکان مجدد نمی دهیم. فقط یکی از بچه ها مدارک پزشکی اش را ارایه داد و مشخص شد که 60 درصد مصدومیت داشته است و نمی توانسته کشتی بگیرد و برای همین با دستور پزشکی که داشت، این امکان به او داده شد.

 

منظورتان قادریان است؟

بله. کمیته پزشکی فدراسیون وضعیت او را بررسی کرد. ضمن این که خود شورای فنی کشتی فرنگی هم سیاست های نهفته ای دارد و وضعیت را به خوبی رصد می کند!

 

فرشاد بلفکه چطور؟

بلفکه که در مرحله اول انتخابی شرکت کرده بود و مشمول غایبان مرحله اول نمی شود.

 

این سیاست های نهفته که گفتید، چه چیزی است؟

(می خندد) به هر حال، مطالعاتی انجام می شود و همه چیز را هم که نمی شود توضیح داد!

 

ما با جمشید خیرآبادی که صحبت می کردیم، می گفت این نفرات برتر مرحله اول انتخابی، می توانند موی دماغ مدعیان در مرحله نهایی شوند. شما هم با این موضوع موافقید؟

ببینید آنچه مشخص است این است که ما بچه های خوبی داریم که کیفیت فنی خوبی هم دارند اما برای بهتر شدن نیاز به زمان دارند و رشد آنها نسبت به حریفان خارجی شان کندتر و به آهستگی انجام می شود اما در هر حال، امیدوارم هرچه زودتر و با حضور در رقابت های جام جهانی، بتوانیم به وضعیت بهتری دست پیدا کنیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.