b_Newsخادم خاک این رشته را خورده و درد کشتی گیران را می فهمد

محمدعلی گرایی: اتفاقات بدی در کشتی افتاده

تاریخ: 1397/02/11
زمان: 14: 14
نوع: گفتگو
سومین جلسه کمیسیون ورزشکاران کشتی کشور در حالی برگزار شد که یکی از اعضای حاضر در این جلسه محمدعلی گرایی ملی پوش وزن 77 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد بود.

حامد جیرودی / سومین جلسه کمیسیون ورزشکاران کشتی کشور در حالی در محل سالن کنفرانس خانه کشتی عبدا... موحد در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد که یکی از اعضای حاضر در این جلسه محمدعلی گرایی ملی پوش وزن 77 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد بود. این موضوع باعث شد تا به سراغ این فرنگی کار جوان شیرازی برویم و با او صحبت کنیم. گرایی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که گرفتن میزبانی جام جهانی کشتی از ایران در نبود رسول خادم و بازگرداندن این مسابقات به کشورمان با بازگشت خادم، نشان از اهمیت حضور او در راس فدراسیون کشتی است.

 

چطور شد که در جلسه کمیسیون ورزشکاران کشتی شرکت کردی؟

من عضو این کمیسیون هستم و در این جلسه هم حضور داشتیم تا از حق و حقوق کشتی گیران به عنوان نماینده آنها دفاع کنیم و راه حل های مناسبی را در زمینه های مختلف پیدا کنیم تا آنها شرایط بهتری برای ادامه کار داشته باشند.

 

پس از حالا داری تمرین مدیریت می کنی تا بعد از دوران کشتی وارد این عرصه شوی؟

(می خندد) من جلسه اولی بود که شرکت داشتم و در جلسات قبلی شیراز بودم و یا نبودم اما هدف مان این بود که در موضوعاتی که مطرح می شود، بتوانیم مثمر ثمر باشیم.

 

شما در حالی در این کمیسیون هستی که ریاست آن را قاسم رضایی بر عهده دارد. به او پیشنهاد نداده اید که به کشتی برگردد یا نه؟

راستش ما خیلی کوچک تر از این حرف ها هستیم که به آقای رضایی بگوییم که کشتی بگیرند یا نه و خودشان هر طور که صلاح بدانند، تصمیم می گیرند.

 

ما با خود رضایی که صحبت می کردیم، می گفت هنوز به سر وزن نرسیده ولی شاید برای انتخابی المپیک به کشتی برگردد.

بله من هم شنیده ام که شاید بیاید و این که گفته بودند او از دنیای کشتی خداحافظی کرده است، صحت ندارد.

 

در حال حاضر و با توجه به این که تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات قهرمانی آسیا در قرقیزستان به مقام پنجم رسید، وضعیت این تیم را چطور ارزیابی می کنی؟

درست است که ما در آسیا پنجم شدیم اما این رتبه با نحوه امتیازدهی جدید به دست آمد وگرنه به غیر از یک وزن 67 کیلوگرم، ما در سایر اوزان به خصوص اوزان المپیکی صاحب مدال شدیم و شرایط بدی نداریم.ضمن این که باید به این موضوع هم توجه داشته باشید که تعدادی از بچه های ما در آن مسابقات، اولین میدان آسیایی شان را می دیدند اما به هر حال، تیم باید به دور از حاشیه باشد و تمرینات خود را به خوبی دنبال کند تا آقای علی اشکانی هم بتواند برنامه های خود را در تیم ملی پیاده کند.

 

پس می توان به موفقیت تیم ملی کشتی فرنگی در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا امیدوار بود؟

بله صددرصد. ما کشتی گیران بسیار خوبی داریم که می توانند در بازی های آسیایی بدرخشند و موفق باشند.

 

تو خودت در مسابقات قهرمانی آسیا نقره گرفتی. می توانی در بازی های آسیایی آن را به طلا تبدیل کنی؟

توکل به خدا.من تمام تلاشم را خواهم کرد تا در همه مسابقاتی که شرکت می کنم به موفقیت برسم و پرچم ایران را به اهتزاز دربیاورم. البته فعلا باید خودمان را برای شرکت در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی آماده کنیم.

 

درباره بازگشت دوباره رسول خادم به فدراسیون کشتی چه نظری داری؟

واقعیت این است که در نبود آقای خادم اتفاقات بدی در کشتی افتاد. گرفتن میزبانی جام جهانی کشتی از ایران در نبود ایشان و بازگرداندن این مسابقات به کشورمان با بازگشت آقای خادم، نشان از اهمیت حضور او در راس فدراسیون کشتی است و من به شخصه از بازگشت ایشان خیلی خوشحال هستم. گاهی پیش می آید که برخی که اطلاعات چندانی از وضعیت کشتی ندارند، حرف هایی می زنند که درست نیست اما خادم مدیری است که خودش کشتی گیر بوده و خاک این رشته را خورده است و بهتر از هر کسی درد کشتی گیران را می فهمد و برای بهبود شرایط آنها تلاش می کند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.