b_Newsبدون تورنمنت تدارکاتی روی تشک آسیا می رویم

فرشاد علیزاده: حتما باید دو طلا بگیریم

تاریخ: 1397/02/17
زمان: 10: 59
نوع: گفتگو
اعزام تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان به رقابت های کشتی قهرمانی آسیا، باعث شد سراغ سرمربی این تیم یعنی فرشاد علیزاده برویم.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان که خود را برای حضور در رقابت های کشتی قهرمانی آسیا که پنجشنبه و جمعه برگزار می شود آماده می کند، شب گذشته ۱۶ اردیبهشت راهی ازبکستان شد.این موضوع باعث شد تا شب قبل از اعزام تیم ملی به سراغ سرمربی این تیم یعنی فرشاد علیزاده برویم.

 

در خصوص شرایط تیم ملی نوجوانان صحبت می کنی؟

ما مسابقات سختی را در پیش داریم. این رقابت ها، سهمیه المپیک نوجوانان هم هست و ما برای این که بتوانیم در این رقابت‌ها که مهر ماه در بوینس آیرس برگزار می شود، شرکت کنیم، در پنج وزن حتماً باید دو طلا بگیریم. تیم ما سال گذشته در آسیا قهرمان شده و ما تلاش می‌کنیم که این بار هم بهترین نتیجه را کسب کنیم. اما مشکل اینجاست که بچه‌های ما در هیچ تورنمنتی ارزیابی نشده اند و به غیر از یک نفر که از تیم سال قبل باقی مانده و در وزن بالاتر کشتی می گیرد، بقیه بی تجربه هستند و اولین میدان بین‌المللی شان را تجربه می کنند.

 

با این شرایط، فکر می کنی بتوانید از عنوان قهرمانی سال گذشته دفاع کنید؟

بله، من به تک تک بچه هایم اعتقاد دارم. آنها در شرایط خوبی قرار دارند و انشاءا... که این بی تجربگی در کارشان تاثیر نمی گذارد. البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که نحوه امتیاز دهی نسبت به سال گذشته نیز تغییر کرده است. قبلا مدال طلا ۱۰ امتیاز، نقره ۹ امتیاز و برنز هشت امتیاز داشت اما الان طلا ۲۵ امتیاز، نقره ۲۰ امتیاز و برنز ۱۵ امتیاز دارد و همین فاصله پنج امتیازی می تواند خیلی از تیم ها را جلو یا عقب بیاندازد.

 

تو سابقه کسب مدال برنز در بازی های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو را داری. شرایط تیم ملی برای بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را چطور می بینی؟

کار تیم ملی بزرگسالان هم خیلی سخت است. آنها هم باید در شش وزن المپیکی کشتی بگیرند اما من خودم در خانه کشتی حضور دارم و می بینم که بچه ها و کادر فنی چقدر تلاش می کنند.

 

تو از کشتی گیران وزن ۷۴ کیلوگرم فرنگی بودی که الان این وزن حذف شده. الان کشتی گیران اوزان نزدیک به خودت یعنی ۷۲ و ۷۷ کیلوگرم را چطور ارزیابی می کنی؟

در ۷۲ کیلوگرم محمد علی گرایی نشان داده که کشتی گیر قابلی است و توانایی های زیادی دارد. البته این کافی نیست و کشتی گیران هر روز باید ایرادهای فنی خودشان را برطرف کنند. حالا باید دید که در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی چه می شود. پژمان پشتام و رسول گرمسیری هم کشتی گیران خوبی هستند. در ۷۷ کیلوگرم هم سعید عبدولی فکر نمی کنم در این وزن بماند و شاید به ۸۲ کیلوگرم برود که این وزن هم المپیکی نیست و باید دید در نهایت خودش چه تصمیمی می گیرد. اما در کل سعید از کشتی گیران خوب ماست که قهرمان جهان است و مدال المپیک دارد و امیدوارم که باز هم به موفقیت برسد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.