b_Newsیک پسرم بارسایی، آن یکی پسرم بایرنی وخودم هم رئالی ام. ببینید همسرم چه می کشد؟!

غلامرضا محمدی: اختلاف زیاد حسن رحیمی با بقیه، یک زنگ خطر بزرگ است

تاریخ: 1397/02/17
زمان: 11: 28
نوع: گفتگو
غلامرضا محمدی که سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان را بر عهده دارد، این روزها تیمش را آماده حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در ازبکستان می کند.

حامد جیرودی/ غلامرضا محمدی یکی از چهره های ویژه کشتی ایران است. او که سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان را بر عهده دارد، این روزها تیمش را آماده حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در ازبکستان می کند که در تاریخ 22 الی 23 اردیبهشت برگزار می شود. نکته جالب در خصوص شاغلام این است که او برخلاف بیشتر کشتی گیران که دل خوشی از فوتبال ندارند، با اهالی فوتبال رابطه خوبی دارد و این موضوع باعث شد تا این گفت و گوی او با «گل» هم نسبتا فوتبالی از آب در بیاید.

.

از تیم ملی نوجوانان چه خبر؟

ما از دوشنبه دهم اردیبهشت مرحله دوم اردوی مان را آغاز کرده ایم و تمرینات مان تا 19 یا 20 اردیبهشت که زمان اعزام تیم به مسابقات قهرمانی آسیاست، ادامه دارد.

.

دفعه قبل که با شما صحبت می کردیم، گفتید که زمان کمی دارید. حالا شرایط تیم چطور است؟

تمام سعی و تلاش خودمان را انجام دادیم تا این زمان کم را جبران کنیم. مگر این که با تلاش چند برابری بتوانیم نتیجه بگیریم. واقعیت این است که رسیدن به آمادگی نیاز به زمان دارد و حالا هم انتظارمان برای رسیدن به موفقیت باید به اندازه کارمان باشد. البته تیم ما خیلی خوب است و سعی هم کرده ایم تا آماده شویم.

.

فکر می کنید که بتوانید به قهرمانی آسیا برسید؟

ما باید واقعیت ها را ببینیم. آنهایی که من را می شناسند، می دانند که اهل توجیه نیستم یا این که بخواهم در کار کم بگذارم. ما با تک تک بچه ها کار کرده ایم و سه اردوی 10 روزه از بهمن و اسفند در نظر گرفته بودیم که به خاطر شرایطی که وجود داشت، برگزار نشد. حالا هم خیلی کار سخت است. سال گذشته مسابقات در تایلند برگزار شد اما امسال خود ازبک ها که میزبان هستند، مدعی اند. ما حتما با آنها، قزاق ها و قرقیزها در داوری به مشکل خواهیم خورد! اما با این حال سعی می کنیم کمترین آسیب را از داوری ببینیم و در جمع مدعیان باشیم. ضمن این که تیم هایی مانند ژاپن، هند و کره جنوبی هم تیم های خوبی هستند   .

 

این شرایطی که گفتید، منظورتان شرایط نابسامان فدراسیون در غیاب رسول خادم بود؟

بله. به هر حال در فدراسیون تغییراتی به وجود آمده بود که کار را سخت کرده بود.

 

نظرتان در خصوص بازگشت خادم چیست؟

قطعا رسول خادم آدم بزرگی است و توانمندی خاصی دارد اما فکر می کنم که خود ایشان هم واقف است که باید نقاط ضعف کشتی پوشش پیدا کند. نکته ای که وجود دارد این است که با حضور دوباره او، آرامش به کشتی برگشت و از سرگردانی بیرون آمد. واقعیت این است که ما کادر فنی تیم های نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان، تمام وجودمان را برای رشد کشتی ایران گذاشته ایم و هیچ وقت هم دست از تلاش برنمی داریم.

 

حالا که صحبت از کادر فنی شد، بگویید که چرا نام صادق گودرزی در کادر جدید شما قرار ندارد؟

در خصوص صادق باید بگویم او یکی از مربیان جوانی است که من به توانایی هایش اعتقاد زیادی دارم و باز هم از وجود او استفاده خواهیم کرد اما ما به فکر کادرسازی و پرورش مربی هم هستیم و برای همین می خواستیم به نفرات دیگر هم میدان بدهیم اما در کل نظر من روی صادق مثبت است و می خواهیم یکی مثل صادق را هم بسازیم

.

شما یکی از خوب های کشتی ایران در سبک وزن بودید. در حال حاضر هم حسن رحیمی سال های پایانی حضور خود در تیم ملی را سپری می کند. شرایط سبک وزن های ایران را چطور می بینید؟

شرایط خوبی که نیست و در واقع خیر الموجودین است! مسابقات مرحله اول انتخابی تیم ملی هم نشان داد که اختلاف سایر کشتی گیران با حسن زیاد است و در واقع او از همه آنها سرتر است و این اختلاف زیاد حسن با بقیه به نظر من، یک زنگ خطر بزرگ است. به هر حال، همان طور که اشاره کردید حسن نهایتا تا دو، سه سال دیگر کشتی بگیرد و ما باید جایگزین مناسبی برای او داشته باشیم

.

راستی تیم مورد علاقه تان پرسپولیس هم که قهرمان شد.

چرا شایعه درست می کنید، من کی گفتم پرسپولیسی هستم؟ (می خندد)

 

مگر در تیم کشتی پرسپولیس فعالیت نمی کردید که پول تان را هم نداده بودند؟

(می خندد) چرا بودم اما من هم دوستان فوتبالی پرسپولیسی خوبی دارم و هم استقلالی های زیادی با من رفیقند ولی در فوتبال طرفدار رئال مادرید هستم که خوشبختانه به فینال لیگ قهرمانان اروپا هم صعود کرده است. حالا یک موضوع جالب هم برای تان بگویم

.

بفرمایید.

پسرم متین بارسایی است. آن یکی پسرم رادین هم طرفدار بایرن مونیخ است و خودم هم که رئالی ام. ببینید در این شرایط، همسرم از دست ما چه می کشد؟!(می خندد)

 

پسران تان سمت کشتی نیامده اند؟

نه.

 

شما هم ترغیب شان نکردید؟

نه چون کشتی واقعا ورزش سختی است و برای همین من هم اصراری به آنها نکرده ام.

ورزش که می کنند؟

بله رادین شنا می رود و متین هم بدنسازی کار می کند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.