b_Newsهمیشه نمی شود که اتفاقی که مورد نظر ماست رخ دهد!

رنگرز: احتمالا رویارویی سعید عبدولی و حسین نوری رخ خواهد داد

تاریخ: 1397/02/17
زمان: 13: 38
نوع: گفتگو
حسن رنگرز درباره مرحله دوم انتخابی کشتی گفت که به نظر نمی رسد افراد حاضر در انتخابی نهایی در همان اوزانی که اعلام شده روی تشک بروند.

حامد جیرودی/ با پایان یافتن مرحله اول رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی، حالا بسیاری از علاقه مندان به این رشته در انتظار شروع مرحله نهایی انتخابی تیم ملی هستند تا ببینند چه کشتی گیرانی می توانند دوبنده تیم ملی را به دست آورند. حسن رنگرز قهرمان سابق کشتی فرنگی ایران و جهان در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که به نظر نمی رسد افراد حاضر در انتخابی نهایی در همان اوزانی که اعلام شده روی تشک بروند.

 

با پایان مرحله اول رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی، مرحله نهایی را چگونه ارزیابی می کنید؟

بله مرحله اول تمام شد اما تعدادی از نفراتی که مد نظر کادر فنی تیم ملی بودند، نتوانستند به دلایلی کشتی بگیرند و یا نفرات دیگری هم نتوانستند نتیجه بگیرند که این موضوع در کمیته فنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از جمع بندی، خروجی افراد حاضر در مرحله نهایی روی سایت فدراسیون قرار گرفت. به عنوان مثال مسلم نادری خادم یا رضا خادری از کشتی گیرانی بودند که فرصت دوباره به آنها داده شد.

 

درباره یوسف قادریان هم که مورد پزشکی او پذیرفته شد.

بله همین طور است. در خصوص مهرداد مردانی و سامان عبدولی هم که کشتی گیران شایسته ای هستند، یا مجید خلیلی که بحث های فراوانی راجع به او صورت گرفت، فرصت دوباره ای داده شد. محمد الیاسی هم به دلیل آسیب دیدگی به دور دوم نمی رسید که قرار شد در زمانی دیگر و در انتخابی درون اردویی با نفر سوم، دوم و اول انتخابی کشتی بگیرد و در صورت اول شدن، به عضویت تیم ملی در بیاید.

 

در مورد سعید عبدولی هم گفته می شود که او در 77 کیلوگرم کشتی نخواهد گرفت.

قطع به یقین همین طور خواهد شد. همین طور کرامت عبدولی هم نه تنها در 60 کیلوگرم بلکه در 63 هم نخواهد بود و به 67 کیلوگرم خواهد رفت. سعید احتمالا در 82 کیلوگرم هم نخواهد بود چون این وزن المپیکی نیست و احتمالا او به 87 کیلوگرم خواهد رفت. اصولا فکر می کنم خیلی از کشتی گیران در اوزانی که اعلام شده، روی تشک نروند.

 

پس احتمالا شاهد رقابت داغ او با حسین نوری خواهیم بود.

بله احتمالا این رویارویی رخ خواهد داد.

 

سعید عبدولی کشتی گیری است که امید به مدال آوری او در بازی های آسیایی و جهانی وجود دارد و نوری هم کشتی گیر شایسته ای نشان داده که مدال آوری می کند. حیف نیست این دو نفر در یک وزن باشند؟

بله ولی این موضوع گاهی در کشتی به وجود می آید و همیشه نمی شود اتفاقی که مورد نظر و ایده آل ماست، رخ دهد. مثلا ما دوست داریم که محمدعلی گرایی در 72 کیلوگرم کشتی بگیرد اما نمی شود و در واقع باید گفت که خواسته علاقه مندان به کشتی تنها بخشی از ماجراست. البته حالا باید دید که در نهایت سعید چه تصمیمی خواهد گرفت.

 

با این شرایط، وضعیت تیم ملی کشتی فرنگی را چطور ارزیابی می کنید؟

ما نفرات خوبی داریم اما من کار را بسیار سخت می بینم. مخصوصا با نتایجی که ما در مسابقات قهرمانی آسیا گرفتیم و قهرمانی که اخیرا روس ها در مسابقات کشتی اروپا به دست آوردند و با 4 طلا و یک نقره بر سکوی نخست قرار گرفتند.

 

اما با جمشید خیرآبادی که صحبت می کردیم، او می گفت حضور این نفرات آماده در انتخابی تیم ملی راضی کننده است.

ببینید نظر همه عزیزان با ارزش و قابل احترام است اما ما باید به این موضوع توجه داشته باشیم که قانون خاک هم اضافه شده و ما با چالش جدی مواجه هستیم. سیستم امتیاز دهی هم به این صورت شده که مدال طلا قبلا 10، نقره 9 و برنز 8 امتیاز داشت اما حالا طلا 25، نقره 20 و برنز 15 امتیاز است و اگر ما می خواهیم که روی سکو برویم، حتما باید دو فینالیست داشته باشیم. در این شرایط و با توجه به کشتی های جام جهانی، مسابقات جهانی، قهرمانی آسیا و جام تختی که برگزار شد، من کار را بسیار سخت می بینم.

 

این روزها رسول خادم همچنان ابراز نگرانی می کند. وضعیت فدراسیون در بازگشت او را چطور می بینید؟

آقای خادم بحثی را مطرح کرد که باید از کانال خودش دنبال شود اما ایشان به عنوان متولی کشتی کشور دغدغه هایی دارد که باید آنها را مطرح کند و مسوولیت سنگین ایشان هم ایجاب می کند که این مباحث را مطرح کند. با این حال، من بازگشت مجدد ایشان را به فال نیک می گیرم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.