b_Newsبا خانواده یا برای درمان؟

سفر اسرارآمیز کیانوش وسط اردوی تیم ملی!

تاریخ: 1397/02/17
زمان: 13: 58
نوع: گزارش
کیانوش رستمی وزنه بردار ایران با سفری ناگهانی در میان اردوی تیم ملی، علامت سوال های جدیدی را به وجود آورد.

پژمان ماندگاری

تیم ملی وزنه برداری در هر دوره و زمانی همیشه چاشنی حاشیه و علامت سوال را به همراه داشته است. چه زمانی که این ورزش در میادین بین المللی روی سکوی قهرمانی ایستاده، چه زمانی که عملکردش مورد انتقاد بوده.

این حواشی به خصوص از زمانی که کیانوش رستمی ساز تنهایی را کوک کرد، به یار غار وزنه برداری تبدیل شده است. کیانوش آخرین باری که با سرمربی تیم ملی همکاری کرد زمان حضور حسین توکلی بود که با هم به مسابقات جهانی آمریکا رفتند. اما پس از آمدن سجاد انوشیروانی کیانوش به اردو نیامد و با وجود در پیش بودن المپیک ریو، حمایت فدراسیون و وزارت ورزش را گرفت تا راه خودش را برود.

کیانوش البته در این راه موفق بود و به قولش مبنی بر کسب مدال طلای المپیک جامه عمل پوشاند.همین مدال هم باعث شد او در ادامه راه تنهایی سیر کردنش بیشتر پافشاری کند. اما این روند در مسابقه مهم بعدی او جواب نداد. کیانوش در حالی به مسابقات قهرمانی جهان آناهیم آمریکا رفت که در این میدان نتوانست درخشش ریو را داشته باشد.

سهم کیانوش از این مسابقات تنها مدال نقره یک ضرب بود. او دو بار در مهار وزنه 212 کیلوگرمی و در حرکت سوم در مهار وزنه 215 کیلوگرمی موفق نبود تا اوت شدنش از مسابقه شوک بزرگی به وزنه برداری ایران بدهد. پس از این مسابقات کیانوش بحث پای آسیب دیده اش و تمرکز نداشتن به خاطر هم شهریان زلزله دیده اش را به میان کشید و از اینکه تنها بوده، گلایه هایی داشت! این در حالی بود که ایران توانست در این میدان عنوان قهرمانی را کسب کند و به گفته کارشناسان کیانوش می توانست با انتخاب وزنه های بهتر، قهرمانی ایران را طلایی تر کند.

 

فراتر از تحویل نگرفتن اردوی تیم ملی!

اما بعد از انتصابات متعدد سرمربیان تیم ملی و با روی کار آمدن محمدحسین برخواه، کیانوش به ظاهر هم که شده در اردو حاضر شد. ولی در این روزهای مهم که تیم خود را برای بازی های آسیایی آماده می کند، اتفاق عجیب تری رخ داد و کیانوش پایش را از تنها تمرین کردن فراتر گذاشت. او در بحبوحه روزهایی که وزنه برداران تنها تخته تمرین را می بینند، راهی سفری شد که اطلاعات دقیقی از آن در دست نیست.

او در این سفر استوری و پست هایی را منتشر کرد که به نظر می رسید راهی یک کشور عربی شده است. در این بین مدیر برنامه های کیانوش در توضیح سفر او، اعلام کرد که رستمی به یک سفر خانوادگی یک روزه (!) رفته و الان هم در تهران در حال تمرین کردن است.

اینکه در میان اردو سفر خانوادگی چه لزومی داشته ،سوالی است که مطرح می شود. مهم تر از آن این است که فدراسیون چطور این اجازه را به قهرمان المپیکش داده که در بحبوحه تمرین راهی سفر خانوادگی شود. وزنه برداری ایران کم قهرمان ندارد و اگر سایر ملی پوشان هم چنین تقاضایی داشته باشند آیا با آن موافقت می شود؟! در این صورت تکلیف دیسیپلین و نظم اردو چه می شود؟!

 

مداوای یهویی در اسپانیا؟

از سوی دیگر اما سرپرست تیم ملی صحبت های دیگری می کند. وقتی «گل» با مسعود قاسمی تماس گرفت، او در خصوص سفر کیانوش اعلام کرد که رستمی به خاطر مداوای زانویش سفری به اسپانیا داشته!

وقتی قاسمی با این سوال مواجه شد که مگر در ایران پزشکان حاذق نداریم و چطور بهداد سلیمی بعد از آسیب دیدگی شدید پایش، در ایران جراحی شد، سرپرست تیم ملی چنین توضیح داد که کیانوش خودش پزشکی را در اسپانیا دیده که کارهای خاصی را برایش تجویز کرده است.

به گفته قاسمی این سفر با هماهنگی فدراسیون بوده و کیانوش بعد از بازگشت بهبودی نسبی پیدا کرده و الان هم دارد تمرین می کند و ان شاءا... به اردوی شمال هم می رود.

اگر کیانوش برای مداوا به اسپانیا رفته باشد، باید یک امتیاز دیگر به اقدامات عجیب فدراسیون وزنه برداری در مواجهه با مصدومان داد. بهداد سلیمی و سعید محمدپور تقریبا همزمان با هم دچار مصدومیت شدید شدند. آن زمان بهداد خیلی زود تحت مراقبت قرار گرفت و عمل شد و حتی توانست خودش را به المپیک ریو برساند. اما محمدپور که از پتانسیل های این ورزش بود، رها شد و گلایه هایش هم به گوش کسی نرسید. الان هم که اگر کیانوش با هماهنگی فدراسیون به اسپانیا رفته تفاوت رفتار فدراسیون با قهرمانانش بهتر به چشم می آید.  

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.