b_Newsفوتبالیست ها در جام جهانی خوب نباشند مردم چکی شان می کنند !

قلی پور: کار ایران در این دوره از بازی های آسیایی از همیشه سخت تر است

تاریخ: 1397/02/21
زمان: 12: 12
نوع: گفتگو
حمیدرضا قلی پور کاپیتان تیم ملی ووشو با اینکه در بازی های آسیایی حضور ندارد، تمرین منظم را در برنامه دارد تا بدنش از آمادگی دور نباشد.

نگار رشیدی/ در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا جای یک ووشوکار خالی است. کسی که مدال طلای این مسابقات را در سال 2010 در وزن 75 کیلوگرم به میزبانی گوانگجو کسب کرد و در دو دوره بعدی (اینچئون و اندونزی که در پیش است) به خاطر نبودن وزنش در مسابقات، غایب این میدان آسیایی است.

با این حال حمیدرضا قلی پور کاپیتان تیم ملی خودش را از تمرین دور نگه نداشت. او مدتی پیش راهی تایلند شد تا با حضور در کمپ های تخصصی و بین المللی این کشور بدنش را آماده نگه دارد. قلی پور در گفت و گویی که با «گل» داشت، اعلام کرد هنوز برای حضور در جام پارس هم تصمیمی نگرفته و فعلا قرار است تمرین را در برنامه داشته باشد. او که طرفدار با تعصب تیم فوتبال رئال مادرید است، کمی هم فوتبالی هم صحبت کرد.

 

از تمرین تان در تایلند شروع کنیم. چه شد راهی این کشور شدید؟

امسال سال بازی های آسیایی است و از آنجایی که وزن من در این رقابت ها نیست، تصمیم گرفتم برای حفظ آمادگی بدنی ام راهی تایلند شوم. چون من در وزن خودم در ایران حریف تمرینی نداشتم و تایلند هم کمپ های بسیار خوبی دارد و رزمی کاران خوبی برای تمرین به آنجا می روند.

 

در ایران تمام رزمی کاران سنگین وزن راهی تایلند می شوند و بیشتر مشکل نبود حریف تمرینی بوده.

ما در ایران سنگین وزن خوب داریم، واقعیت این است که شرایط تمرینی چندان خوبی وجود ندارد. ما در ایران ترینر (تمرین دهنده) خوبی نداریم و شاید تعدادشان به انگشتان یک دست هم نرسد. اما تایلند چند کمپ بین المللی بسیار خوب دارد که رزمی کاران در هر رشته ای مثل جوجیتسو، موی تای، کیک بوکسینگ و ... آنجا تمرین می کنند. جالب است که در کمپ ها تایلندی خیلی کم است و بیشتر ورزشکاران از کشورهای دیگر می آیند.

 

جای تان حسابی در جاکارتا خالی است.

بله حیف شد که نمی توانم به بازی ها بروم اما همان یک بار هم که رفتم کلی وزن کردم. الان اگر وزن 75 کیلوگرم را حذف نمی کردند، باز هم نمی توانستم بروم. اما به احتمال زیاد خودم خارج از تیم به اندونزی بیایم.

 

حذف وزن 75 کیلوگرم به ضرر ووشوی ایران تمام شد.

بله ولی به هر حال میزبان از شرایط میزبانی اش استفاده می کند. در کل در این دوره از مسابقات ایران کار خیلی سخت تری دارد. هم کمیته ملی المپیک و هم فدراسیون ها باید برنامه ریزی خیلی خوبی داشته باشند تا ورزشکار با شرایط بدنی و روحی خوبی به مسابقات برود تا نتیجه خوبی هم به دست بیاید.

 

تیم ملی اندونزی هم قرار است برای اردوی مشترک به ایران بیاید. این اردو در این برهه از زمان را چطور می بینید؟

در کل اردوهای مشترک با هر تیمی به پیشرفت و رشد ورزشکاران ما کمک می کند. هرچند الان ترکیب نهایی مشخص نیست اما به جز محسن سیفی سایر نفرات تجربه پایینی دارند و تنه به تنه شدن با ووشوکاران که سبک های مختلفی از مبارزه دارند می تواند به آنها کمک کند.

 

حتی اگر اردو با کشور میزبان بازی ها باشد؟

بدون شک بزرگ ترین دلیل آمدن آنها به ایران آنالیز تیم ایران است اما ما هم کادر فنی آگاه و باتجربه ای داریم و می دانند چطوری شرایطی را ایجاد کنند که بیشترین شناخت را به دست بیاورند و کمترین شناخت را از تیم به آنها بدهند. 

 

پارس جنوبی جام پارس را هم در پیش دارد. برنامه تان برای حضور در این میدان چیست؟

اتفاقا به تازگی با آقای چراغی سرپرست تیم در این خصوص صحبت کردیم. من هنوز برای حضور در این مسابقات تصمیم نگرفته ام چون در پارس جنوبی نفرات ذخیره خوبی داریم که می توانند عملکرد خوبی داشته باشند. هرچند کادر فنی خودش تصمیم می گیرد که چه کسانی را به زمین بفرستد من هم قرار شد تصمیمم را به تیم اعلام کنم.

 

شما اهل فوتبال هم هستید.

بله، فقط رئال مادرید.

 

تیم تان هم که با لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا بازی دارد.

رئال مادرید با اختلاف چهار گل این بازی را می برد.

 

با این تعصب با کسی کری هم دارید؟

نه کسی جرات نمی کند جلوی من اسم تیم دیگری را بیاورد (خنده).

 

همسرتان چه؟ او هم فوتبالی است؟

بله اما به اتفاق هر دو رئالی هستیم. اصلا یکی از شروط ازدواج مان رئالی بودن بود (خنده).

 

جام جهانی فوتبال هم در پیش است. پیش بینی از عملکرد ایران دارید؟

ببینید تیم ما نشان داده تیم منسجم و خوبی است. کادر فنی خوبی هم داریم. اما باید در نظر گرفت که گروه ایران بسیار سخت است. مردم باید به اندازه توان تیم توقع داشته باشند چون انتظار بیشتر به تیم انرژی منفی می دهد. صعو کردن خیلی زیباست ولی فکر می کنم نمایش یک بازی خوب و نگه داشتن غرور ملی در اولویت است.

 

به نظر می رسد چندان به شکسته شدن طلسم صعود از گروه امیدوار نیستید؟

خیلی نه اما اگر بازیکنان خوب بازی نکنند مردم چکی شان می کنند (خنده).

 

خودتان دوست ندارید برای تماشای جام جهانی به روسیه بروید؟

نه، ترجیح می دهم در خانه بنشینم و بازی های رئال مادرید را ببینم.