b_Newsامیدوارم شعبانی بهار برای تیروکمان در وزارت ورزش پارتی بازی کند

اسماعیل عبادی: هیچ کس در مجمع ما را مجبور به انجام کاری نکرد

تاریخ: 1397/02/22
زمان: 12: 12
نوع: گفتگو
دومین مرحله جام جهانی تیروکمان در حالی به میزبانی ترکیه برگزار می شود که اسماعیل عبادی نگاه تدارکاتی به این میدان دارد.

نگار رشیدی/ تیم ملی تیروکمان بامداد امروز راهی ترکیه شد تا ضمن حضور در اردوی یک هفته ای، در دومین مرحله از جام جهانی شرکت کند. این مسابقات 30 اردیبهشت به میزبانی ترکیه برگزار می شود و تیم ملی ایران با 15 کماندار در ریکرو و کامپوند راهی این کشور شد.

اسماعیل عبادی یکی از تیراندازان ایران در کامپوند است که با آمادگی کامل راهی جام جهانی می شود. او که به این مسابقات به چشم یک مسابقه تدارکاتی برای بازی های آسیایی نگاه می کند، می خواهد از این فرصت استفاده کند تا غیبت در چند مسابقه مهم را جبران و امتیازات خوبی را کسب کند. عبادی در گفت و گویی که با «گل» داشت هدف اصلی تیروکمان را تکرار مدال طلای بازی های آسیایی عنوان کرد که دوره پیش به نام ایران ضرب شد.

 

اولین کمپ و اعزام تیروکمان بعد از مجمع فدراسیون از راه رسید.

بله همینطور است. ما یک هفته پیش از مسابقات جام جهانی اردو داریم. امیدوارم این اردو بتواند ما را به حداکثر آمادگی برساند و بتوانیم با آمادگی نسبی خوبی وارد جام جهانی شویم.

 

پیش بینی تان از جام جهانی چیست؟

جام جهانی مسابقات بسیار مهمی است که تقریبا از تمام کشورها برای شرکت در آن می آیند. خیلی از کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی که به ترکیه نزدیک هستند و کشورهای آمریکایی هم که همیشه در مسابقات بوده اند. بنابراین این میدان بسیار شلوغ و سنگین است و کسب نتیجه در آن کار راحتی نیست.

 

بسیاری از ورزشکاران به میدان های پیش از بازی های آسیایی به چشم مسابقه تدارکاتی نگاه می کنند. نگاه شما به جام جهانی چیست؟

دقیقا برنامه ما هم همین است. جام جهانی بیشتر برای ما یک میدان تدارکاتی است اما با این حال تلاش می کنیم تا با دست پر از مسابقات بازگردیم. متاسفانه ما نتوانستیم در چند مسابقه شرکت کنیم و باید هم در جام جهانی و هم دو،سه مسابقه ای که در پیش داریم امتیازات و رنکینگ مان را جبران کنیم. پیش از بازی های آسیایی مرحله سوم جام جهانی در آلمان برگزار می شود و یک کاپ آسیا هم در تایوان هست. بازی های آسیایی برای ما اهمیت بسیار بالایی دارد و لازم است که چند مسابقه تدارکاتی داشته باشیم. در این چند ماه هم خوب تمرین کردیم تا بتوانیم آماده باشیم.

 

فکر می کنید خروجی تیروکمان در اندونزی چه باشد؟

باید بگویم این دوره مسابقات با تغییراتی روبه رو بوده است. در این دوره مسابقات انفرادی برگزار نمی شود و فقط میکس و تیمی برگزار می شود. از طرفی کشورهای آسیایی نسبت به گذشته خیلی پیشرفت کرده اند و کشورهایی که اصلا به جشم نمی آمدند الان روی سکو قرار می گیرند. اما ما هم تمرینات خودمان را داریم و هدف مان نیز این است که مدال طلای دوره قبل را تکرار و حتی به تعداد مدال های مان نیز اضافه کنیم.

 

نظرات جالب میزبان در حذف برخی رشته ها به ضرر کاروان ایران شد که در تیروکمان دامن انفرادی را گرفت.

خدا را شکر خیلی فرقی نمی کند. ما در تیمی هم خیلی خوب هستیم. بانوان تیروکمان هم رشد قابل توجهی داشتند و در مجموع شرایط خوبی داریم. درست است در انفرادی هم شانس های زیادی برای مدال آوری داشتیم اما در این شرایط هم می توانیم به موفقیت برسیم.

 

از الان می توان مدال ها را برای تیروکمان کنار گذاشت؟

واقعا هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. در مسابقه از زمانی که تیر رها می شود تا وقتی که به سیبل بنشیند هزار اتفاق می افتد.

 

ملی پوشان در انتخابی که فدراسیون برگزار کرد حاضر نشدند و گویا قرار است یک انتخابی دیگر با برگزیدگان انتخابی داشته باشید. شما با این روند موافق هستید؟

مسابقه انتخابی به این شکل نبود. تیم ملی منحل نشده بود که بخواهند آن را بازسازی یا تیم جدیدی درست کنند. انتخابی به این دلیل برگزار شد تا نفراتی که رکورد بالایی دارند این فرصت را به دست بیاورند تا اگر رکورد زدند به اردو اضافه شوند. با این روند خانم قربانی به اردو اضافه و حتی به نفرات ثابت تیم ملی ملحق شد. آقای وزیری هم به اردو دعوت شدند.

 

حالا اگر بخواهند بار دیگر انتخابی برگزار کنند شما در آن شرکت می کنید؟

بله هر مسابقه ای که بخواهند من شرکت می کنم. همانطور که پیش از این بارها در انتخابی شرکت کردم. امسال هم تیم ملی درگیر مسابقات بود و انتخابی هم همانطور که گفتم فرصتی برای تیراندازان بود که خود را به تیم اضافه کنند.

 

چند روز پیش مجمع تیروکمان برگزار شد. جدا از حواشی که وجود داشت، نگاه شما به آینده این فدراسیون با رییس جدید چیست؟

مجمع که حاشیه نداشت... من امیدوارم با حضور آقای شعبانی بهار حواشی که پیش از این وجود داشت از بین برود. ما سال ها درگیر مسایلی بودیم که مشکلاتی را برای تیروکمان به وجود آورده بود و امیدوارم حضور آقای شعبانی بهار پایانی بر آن مسایل باشد.

 

اما درباره مهندسی شدن انتخابات صحبت های زیادی مطرح شد. حتی روز مجمع...

ما که چیزی ندیدیم. کسی ما را مجبور به انجام کاری نکرد. من و سایر بچه ها با تمام کاندیداها صحبت کردیم و رزومه تک تک شان را بررسی کردیم. خودمان تصمیم گرفتیم که به چه کسی رای بدهیم.

 

فکر می کنید با توجه به اینکه شعبانی بهار معاون وزیر بوده، برای تیروکمان پارتی بازی بکند؟

امیدواریم که این اتفاق بیفتد.  

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.