b_Newsبعضی از تماشاگران جو را متشنج می کردند

حسین خانی: می خواهم اولین ایرانی باشم که باروس را شکست می دهد

تاریخ: 1397/02/22
زمان: 12: 15
نوع: گفتگو
مرحله نهایی رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی ایران در حالی برگزار شد که مصطفی حسین خانی توانست با غلبه بر داداش پور نفر اول وزن خودش شود.

حامد جیرودی/ مرحله نهایی رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی ایران در حالی برگزار شد که این مسابقات با حاشیه های بسیار زیادی همراه بود. اما در یکی از کشتی های پنجشنبه، مصطفی حسین خانی در وزن ۷۴ کیلوگرم، موفق به شکست دادن رقیب خود سعید داداش پور شد. حسین خانی که در مرحله اول انتخابی مغلوب داداش پور شده بود، در مرحله دوم و در فینال اول، داداش پور  را چهار بر صفر شکست داد اما در فینال دوم، این داداش پور بود که با تساوی دو بر دو برنده شد. با این حال، حسین خانی موفق شد در فینال سوم، با نتیجه هفت بر پنج داداش پور  را شکست دهد تا به عنوان نفر اول این وزن معرفی شود. این کشتی گیر تهرانی، در گفت‌وگویی که با گل داشت، ابراز امیدواری کرد به اولین کشتی گیری تبدیل شود که جردن باروس را شکست می دهد.

 

تو در مرحله اول انتخابی تیم ملی به داداش پور باختی اما این بار موفق شدی که او را شکست دهی؟

ابتدا درمورد کشتی مرحله اول، باید بگویم که من فیلم آن مسابقه را به عنوان اعتراض به فدراسیون داده بودم و مشخص شد که چهار امتیاز من را نداده بودند. بعد هم او طبق قانون جدید کشتی دستش از تشک بیرون بود و باید باز هم به من امتیاز می دادند که ندادند. متاسفانه حریف من می خواست بز بری کند و در ثانیه های آخر، یک امتیاز کثیف بگیرد و برنده شود. وگرنه اختلاف امتیاز ما هفت تا نبود.

 

چرا این دوره از انتخابی تیم های ملی کشتی، با حاشیه های زیادی همراه بود؟!

به هر حال انتخابی مرحله آخر بود اما به نظر من هم بعضی رفتارها از تعدادی از کشتی گیران بعد از باخت صحیح نبود.

 

اما این تعداد حاشیه در انتخابی تیم های ملی، خیلی عجیب بود! 

بله البته رقابت خیلی نزدیک بود. اما همه چیز هم دست کشتی گیران نبود. تماشاگران زیادی از مازندران، کرمانشاه، خوزستان، زنجان و... به سالن کشتی آمده بودند که بعضی از رفتارهای آنها، باعث شد تا جو متشنج شود.

 

از آمادگی خودت در این روزها برای مان بگو؟

من آمادگی لازم را دارم اما به هر حال، باید به وضعیت بهتری دست پیدا کنم. ما بازی های آسیایی، مسابقات جهانی و... را در پیش داریم و باید با تمام توان در این رقابت ها شرکت کنیم.

 

در وزن ۷۴ کیلوگرم توانسته ای خودت را جا بیندازی؟

بله من قبلا هم در این وزن کشتی گرفته ام اما باید خودمان را با قوانین جدید اتحادیه جهانی کشتی هم وفق دهند.

 

در رقابت احتمالی با جردن باروس چه نظری داری؟

انشاءا... سعی می کنم که اولین ایرانی باشم که می تواند باروس را شکست دهد. 

 

پس در خودت این را می بینی که این کار را انجام دهی؟

چرا که نه، مسلما اگر این توانایی را در خودم نمی دیدم، این حرف را نمی زدم.

 

حسن یزدانی در المپیک ۲۰۱۶ ریو مدال طلای وزن ۷۴ کیلوگرم را به دست آورد. فکر می کنی بتوانی از طلا ایران در این وزن دفاع کنی؟

انشاءا...، من امیدم به خواست و امیدوارم که بتوانم کشتی های خوبی را در این وزن بگیرم و به موفقیت برسم.

 

یزدانی هم که در انتخابی تیم ملی درخشید.

حسن خیلی کشتی گیر خوبی است و امیدوارم باز هم بتواند بدرخشد.

 

درباره وضعیت آینده کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد چه نظری داری؟

ببینید من هر وقت تیم ملی کشتی روسیه را می بینم، حسرت می خورم. آنها همیشه هفت هشت قهرمان سابق شان را کنار خود دارند اما همه چیز در نهایت به نام تدیف تمام می شود. من می گویم از کشتی که حمایت نمی شود. لا اقل ما خودمان هوای هم را داشته باشیم. حالا هم اگر آقای رسول خادم بیاید، باید همه کنار ایشان باشند و اگر مربی دیگری هم آمد، باید از او حمایت شود. این خیلی بد است که برخی نمی خواهند موفقیت دیگران را ببینند و به نظرم ما باید همیشه یکدل و یکدست باشیم تا به موفقیت برسیم.

 

همین روسیه هم که گفتی، به نظر می رسد خیلی خوب شده و می تواند برای ما دردسر شود!

بله ولی ما هم تیم خیلی خوبی داریم و ضعیف نیستیم.من فکر می کنم انتقادهایی که از آقا رسول گاهی انجام می شود، دور از انصاف است و همه باید کنار هم باشیم تا به موفقیت برسیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.