b_News14، 15 سال استقلال بالاتر بود، حالا یه خرده هم پرسپولیس

حامد حدادی: باید با اروپایی ها بازی کنیم حتی اگر ببازیم، نه بازی بی نتیجه با چین!

b_News کمی بدنم ضعیف شده اما خودم را می رسانم/ اردوها زود شروع شد
تاریخ: 1397/02/24
زمان: 13: 20
نوع: گفتگو
حامد حدادی که دردانه بسکتبال ایران به حساب می آید و جایگزینی حتی کمی نزدیک به او هم نداریم، این روزها در آستانه تولد سی و دو سالگی اش به سر می برد.

هدیه خطیبی/ حامد حدادی که دردانه بسکتبال ایران به حساب می آید و جایگزینی حتی کمی نزدیک به او هم نداریم، این روزها در آستانه تولد سی و دو سالگی اش به سر می برد و اتفاقا مراسم بزرگی با حضور تعدادی از ورزشکارها به همین مناسبت داشت. اما دغدغه این روزهای ارزشمندترین بازیکن آسیا این است که بازی های تدارکاتی تیم ملی برای دو هدف ترسیم شده، دارای سطح مناسبی نیست.

 

به نظر می رسد این روزها، تدارکات تیم ملی بسکتبال برای انتخابی جام جهانی و بازی های آسیایی خیلی مورد رضایت ملی پوشان نیست و شاید حتی کادر فنی هم خواسته بیشتری داشته باشد که محقق نشده.

تدارکات که فراهم شده، بازی دوستانه هم در چین و ویلیام جونز داریم اما من فکر می کنم این بازی ها دیگر به درد ما نمی خورد. باید فکر جدید بکنیم، به دنبال بازی های تدارکاتی بهتر باشیم. به هر حال به قول گفتنی این بازی ها هیچ بازتاب یا نتیجه خاصی برای ما ندارد. برای آماده شدن شاید خوب باشد اما برای رسیدن به اهداف مان کافی نیست چون باعث نمی شود که سطح ما را بالاتر ببرد. آنها همیشه تیم «ب» خودشان را در چنین شرایط هایی به میدان می آورند در صورتی که ما با تیم اصلی می رویم.این باعث آنالیز شدن ما می شود و شناخت شان را تکمیل می کنند.به نظر من بازی های بهتر و اروپایی به درد شرایط فعلی ما می خورد که حتی اگر در آنها ببازیم هم مهم نیست چون بسکتبال مان به این روش پیشرفت می کند. تیم ملی در سال‌های اخیر به تورنمنت‌هایی مانند اطلس چین اعزام شده است و در این مسابقات با تیم های سطح پایین مثل یک تیم دانشگاهی از لیتوانی بازی می‌کند. فقط به خاطر اینکه هزینه برگزاری مسابقات به عهده میزبان است، تیم ملی بسکتبال ایران در این رقابت‌ها شرکت می‌کند و هیچ هزینه دیگری برای برگزاری بازی های تدارکاتی نمی‌شود.

 

به هر حال بسکتبال همیشه مشکل اسپانسر داشته که فعلا در مرحله برطرف سازی است و باید دید رییس جدید فدراسیون چه می کند.

درست است. مسوولان فدراسیون در این سال‌ها همواره می‌گفتند ما پول و اسپانسر نداریم، باید کار می‌کردید که اسپانسر به بسکتبال جذب شود دیگر.

 

این روزها حال و هوای تیم ملی بسکتبال متفاوت شده، از طرفی برخی بازیکنان قدیمی بازگشتند و در طرف دیگر جوان های کم تجربه تری را می بینیم.الان شما ممکن است گاهی نقش کوچینگ جوان ترها داشته باشید...

نه کوچ که بالا سر تیم هست و خدا را شکر همه چیز خوب است چون همه خیلی با انگیزه تمرین می کنند و ما هم سعی می کنیم خودمان را با انگیزه نشان بدهیم که به بچه های جوان تر این انرژی را منتقل کنیم. به نظر من جای پیشرفت این بازیکنان جوان خیلی زیاد است. تورنمنت هایی که برگزار می شود جای بازی این بازیکنان است تا به تجربه کافی برسند.

 

بازی های آسیایی انگیزه کافی برای تیم ایجاد کرده یا هدف برد در انتخابی جام جهانی است؟ چون مثلا والیبال تیم «ب» خودش را به جاکارتا می فرستد.

بارها گفتیم تنها چیزی که بسکتبال ندارد، مدال طلای بازی های آسیایی است.سعی می کنیم با تمام وجود بجنگیم و مدال طلا را بگیریم.هرچند که بازی برد و باخت دارد اما دیدید که دوره پیش تا آخرین لحظه طلا در دست ما بود و در 40 یا 50 ثانیه آخر نتیجه تغییر کرد و باختیم تا متاسفانه مدال نقره نصیب ما شود.این بار اما فرق می کند، ما با تمام وجود و انگیزه بازی ها را تا سکوی قهرمانی ادامه می دهیم.

 

شرایط جسمانی تان بعد از حدود دو ماه دوری از بسکتبال و سفر طولانی چطور است؟

راستش را بخواهید کمی بدنم ضعیف شده اما سعی می کنم به زودی خودم را به توانایی واقعی ام برسانم.چون به هر حال مدتی تمرین نداشتم. سایر نفرات بیشتر تمرینات انفرادی داشتند و آماده‌تر به نظر می‌رسند. ولی در گذشته این مشکل را داشتیم که در تعطیلات فصل بچه‌ها نمی‌توانستند در سالن اختصاصی تمرین کنند اما خوشبختانه در حال حاضر این مشکل برطرف شده است. البته به نظر من اردوها زود شروع شد، البته این تصمیم کادر فنی شاید به این خاطر گرفته شد که لیگ خیلی زود تمام شده بود و می‌خواستند بازیکنان از بسکتبال دور نباشند. بقیه تیم‌ها چند هفته قبل از مسابقات حساس خود اردو برگزار می‌کنند و به طور کلی اردوهای مقطعی بهتر از اردوهای بلندمدت نتیجه می‌دهد.

 

استقلال هم به قهرمانی جام حذفی رسید تا از رقیب تان که امسال قهرمان لیگ برتر شد خیلی کم نیاورید.

ما 14، 15 سال بالاتر بودیم و حالا یه خرده تیم پرسپولیس بالاتر رفته، اشکالی ندارد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.