b_Newsدر حین حضور پروین و جباری سر مزار حجازی

رمضانی: به تاج گفتم اول به زنده‌ها برس

تاریخ: 1395/11/23
زمان: 17: 22
نوع: خبر
رییس فدراسیون فوتبال به همراه مسئولان فدراسیون بر سر مزار پیشکسوتان مرحوم استقلال حضور یافت.

اشکان کوشانی / مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال روز گذشته به همراه ساکت، زمان‌آبادی مسوول امور فرهنگی فدراسیون،  علی پروین و علی جباری با حضور در بهشت زهرا بر سر مزار زنده‌یاد ناصر حجازی، منصور پورحیدری، همایون بهزادی و غلامحسین مظلومی حاضر شدند. عزیزانی که در دوران حیات خود هر کدام ستون اصلی تیم‌های خود در بازی‌های داربی بودند. به همین بهانه فرصتی شد گفت‌وگویی با سعید رمضانی داماد خانواده حجازی انجام دهیم که در آن به نکات ویژه‌ای اشاره داشت.


ظاهرا صبح امروز (روز گذشته) میزبان پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس (پروین و جباری) بر سر مزار زنده‌یاد حجازی و پورحیدری بودید؟
همین‌طور است. بنده بعدازظهر روز گذشته در بهشت زهرا بودم که آقایان مهدی تاج، ساکت، زمان‌آبادی به همراه علی پروین و آقای جباری در قطعه نام‌آوران و بر سر مزار زنده‌یاد حجازی، پورحیدری، مظلومی و بهزادی حاضر شدند.


این حضور ناگهانی بود یا از قبل هماهنگ شده بود؟
من روز پنجشنبه گذشته دیداری با آقای تاج داشتم که خبر دادند قصد این کار را دارند که جواب دادم بنده بعدازظهر در بهشت زهرا هستم و پذیرای شما خواهم بود.


صحبت خاصی هم در قطعه نام‌آوران شد؟
بله آقای تاج اشاره داشتند قرار است هر سال در آستانه داربی در بهشت زهرا حاضر شده و از این عزیزان که در داربی‌های بزرگ حضور داشتند قدردانی و تجلیل شود. به نظرم این حرکت قشنگی است که امیدوارم تداوم داشته باشد. البته من همان‌جا اشاره کردم که از پیشکسوتانی که زنده هستند هم یادی کنند.


بازی داربی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
هر دو تیم در دو، سه هفته اخیر خوب نتیجه گرفته‌اند که فکر می‌کنم همین کمک خواهد کرد تا شاهد یک بازی خوب باشیم.


خاطره خاصی بابت تماشای داربی با زنده‌یاد حجازی دارید؟
متاسفانه هیچ‌وقت فرصت نشد با هم بنشینم و داربی را ببینیم. آن زمان‌ها ایشان در تهران بود و من برای بازی در تیم‌های باشگاهی که عضوشان بودم در شهرستان بودم.


یکسالی هم زنده‌یاد ناصرخان پس از بازگشت به استقلال به عنوان سرمربی، بازیکنانی مانند فرهاد مجیدی و علیرضا اکبرپور را در ترکیب داربی گذاشت که همه فکر می‌کردند استقلال برنده می‌شود اما با سه گل مغلوب پرسپولیس شدند؟
ببینید بازی داربی با همه بازی‌ها تفاوت دارد و نمی‌توان از قبل نتیجه آن را پیش‌بینی کرد. این بازی بستگی به شرایط روحی تیم‌ها دارد و هر تیمی برنامه‌هایش را اجرا کند برنده بازی است.


زمانی که رییس فدراسیون و پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس (جباری – پروین) در قطعه نام‌آوران حاضر شدند خانم شفیعی هم حضور داشت؟
چون  آتیلا برای بعدازظهر در مدرسه فوتبالش برنامه داشت آنها صبح آمدند و رفته بودند. با این حال پس از آن که متوجه حضور رییس فدراسیون و همبازیان سابق زنده‌یاد حجازی در بهشت زهرا شدند تشکر کردند.


حرف خاصی با مهدی تاج داشتید؟
از آنها تشکر کرده و گفتم این برنامه تجلیل از پیشکسوتان سرخابی که سابقه حضور در داربی را دارند برنامه خوبی هم هست البته بیشتر باید به فکر زنده‌ها باشند و امیدوارم تداوم داشته باشد.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.