b_Newsدستم بعد از جراحی کاملا خوب شده/ بازی در چین لازم و کافی است

بهنام یخچالی: شاهین‌طبع بین بازیکنان فرق نمی‌گذارد

تاریخ: 1397/02/26
زمان: 11: 38
نوع: گفتگو
بهنام یخچالی گارد تیم ملی بسکتبال از همین حالا راه صد ساله را یک شبه رفته و در بیشتر مواقع عملکردش حسابی به چشم آمده است.

هدیه خطیبی/ بهنام یخچالی گارد تیم ملی بسکتبال از همین حالا راه صد ساله را یک شبه رفته و در بیشتر مواقع عملکردش حسابی به چشم آمده است. هرچند او در اواخر لیگ دچار بدشانسی شد و در نیمه نهایی لیگ اردوی پتروشیمی را به دلیل آسیب دیدگی شدید دستش رها کرد تا به درمان بپردازد اما بعد از گذشت حدود سه ماه انگار اثری از آن بدبیاری برای یکی از سرمایه های جوان تیم ملی باقی نمانده است. نکته جالب این است كه او برخلاف خیلی از ملی پوشان از برنامه های تدارکاتی حتی در چین خیلی هم استقبال می کند.

 

بعد از استراحت لیگ حالا برنامه های فشرده تیم ملی شروع شده.اوضاع چطور است؟

روزهای اول تمرینات را بعد از دو ماه و نیم استراحت سپری می کنیم و خدا را شکر تمام بچه ها با انگیزه در تمرین حضور دارند.البته با ایده تمرین آپشنال از طرف کادر فنی، بازیکنانی که فکر می کنند به تمرین بیشتر نیاز دارند، در آن شرکت کردند و زودتر استارت زدند.البته گروه دیگری از بچه ها هم در شهرستان تمرینات انفرادی شان را دنبال کردند.چیزی که در کل من می بینم این است که بچه ها از لحاظ انفرادی آمادگی لازم را دارند و برای آمادگی تیم هم فکر می کنم در دو هفته ای كه تا تورنمنت چین زمان داریم، کادر فنی ما را به هماهنگی لازم می رسانند.

 

شما در تمرینات آپشنال شرکت کردید؟

من دو ماهی دوران مصدومیت را به خاطر دستم که در بازی نیمه نهایی با مهرام آسیب دید، گذراندم. به همین دلیل از ابتدای تمرینات آپشنال حضور داشتم. واقعا نیاز داشتم تا تمرین بیشتری داشته باشم و حالا خدا را شکر وضعیتم خوب است.

 

یعنی در حال حاضر صددرصد آماده هستید و مشکلی در خصوص استفاده از دست مصدوم تان ندارید؟

سه ماه از جراحی ام می گذرد و دستم کاملا خوب شده است. یک ماه و نیم استراحت کردم و یک ماه و نیم تمرین داشتم. جدا از حضور در تمرینات آپشنال، انفرادی هم کار کردم.

 

 زمزمه هایي از حضور مهدی کامرانی در تیم ملی صورت گرفت که تا الان به نتیجه نرسیده، آمدن احتمالی کامرانی به تیم ملی برای گاردهای آماده حال حاضر تیم ملی چه فضایی را ترسیم می کند؟

آقای کامرانی جزو بهترین گاردهای آسیا بوده و الان حدود یک سال است که بسکتبال بازی نکرده است. هر طور کادر فنی صلاح بداند از او استفاده می کند.حضور این بازیکن باعث افزایش انگیزه بین گاردها می شود و در کنار این ایجاد انگیزه خود آقا مهدی خیلی می تواند به تیم کمک کند.

 

بیشتر ملی پوشان نسبت به بازی های تدارکاتی در چین انتقاد داشتند و آن را در حد تیم ملی ایران نمی دانستند.نظر شما چیست؟

من فکر می کنم در حال حاضر کادر فنی خیلی خوبی داریم و برنامه ریزی آنها برای بازی های پیش رو لازم و کافی است. تورنمنت چین هم حتما تورنمنت خوبی خواهد بود چراکه قرار است دو یا سه بازی خیلی سخت داشته باشیم. دو بازی دیگر هم با قطر و قزاقستان خواهیم داشت. به هر حال نمی شود هیچ تیمی را دست کم بگیریم.به طور مثال جلوی عراق هم ما بد بازی نکردیم اما نتیجه را دیدید. سعی می کنم در تمام بازی های تدارکاتی خودمان را خوب نشان بدهیم که برای هدف اصلی جای حرف و حدیثی نماند.

 

کار با مربی باشگاهی در تیم ملی آن هم در راس تیم ملي، قطعا دلپذیر و راحت تر است.این طور نیست؟

تمام بچه ها تقریبا چه در سال های قبل و چه اخیرا با آقای شاهین طبع کار کردند. او خودش کنار مربیان خارجی بوده و اینجا هر دو طرف شناخت خوبی از هم دارند اما این دلیل نمی شود که چون او در پتروشیمی با من کار کرده، بین من و بقیه یا در کل بازیکنانش در پتروشیمی و سایر بچه ها فرق بگذارد. اصلا آقای شاهین طبع چنین روحیاتی ندارد و هرکس تلاش بیشتری کند، او استفاده بیشتری از آنها می کند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.