b_Newsتا رسیدن به مدال المپیکم یک تله کنفرانس فاصله مانده/ 6 سال حق من ضایع شده و باید زودتر پاداشم را بدهند

سعید محمدپور: برخواه به من فرصت داد اما مربیانی که رفیقم بودند از من حمایت نکردند!

b_News با وجود کم شدن سهمیه ها، تمرکزم روی المپیک 2020 است
تاریخ: 1397/02/26
زمان: 11: 43
نوع: گفتگو
یکی از اردونشینان وزنه برداری سعید محمدپور است که با اینکه می داند شانسی برای حضور در ترکیب بازی های آسیایی ندارد، با انگیزه تمام تمرین می کند تا خودش را به ترکیب جهانی برساند.

نگار رشیدی/ تیم ملی وزنه برداری در حالی در آخرین روزهای اردوی تهران به سر می برد که دو میدان مهم در پیش دارد. یکی بازی های آسیایی و دیگری مسابقات جهانی.

یکی از اردونشینان وزنه برداری سعید محمدپور است که با اینکه می داند شانسی برای حضور در ترکیب بازی های آسیایی ندارد، با انگیزه تمام تمرین می کند تا خودش را به ترکیب جهانی برساند. هرچند او به «گل» گفت هدف اصلی اش حضور در المپیک 2020 است و کاهش سهمیه های ایران در این میدان هم باعث کم شدن انگیزه اش نشده است.

اما خبر خوش برای محمدپور، رسیدنش به مدال و پاداش المپیک لندن است. محمدپور که در المپیک لندن در جایگاه پنجم قرار گرفته بود، با مثبت شدن دوپینگ چهار نفر اول مسابقات، به عنوان قهرمان المپیک شناخته شد اما با وجود گذشت دو سال از این موضوع، دوندگی های او جواب داد و تا پایان این قائله تنها یک تله کنفرانس با IOC مانده که حمید سوریان رییس کمیسیون ورزشکاران قول انجام آن را به محمدپور داده است.

 

اوضاع و احوال اردو چطور است؟

راستش من پیش از عید در اردوی ماهشهر یک آسیب دیدگی کوچک پیدا کردم که خدا را شکر الان برطرف شده و تمریناتم هم روز به روز بهتر می شود. در کل در حال حاضر شرایطم خیلی بهتر شده و با انگیزه تمرین می کنم.

 

فضای کلی اردو چطور است؟ بعد از خبر کاهش سهمیه های ایران در المپیک، نگرانی هایی به وجود آمد.

خدا را شکر خوب است. بچه ها از نظر فنی که در شرایط خیلی خوبی به سر می برند. به هر حال کاهش سهمیه های ایران در المپیک کار را خیلی سخت کرده. واقعا تمام بچه ها خوب هستند و مدعی ایستادن روی سکوی المپیک. دو سهمیه برای تیمی مثل ایران خیلی کم است.

 

شما در حالی در اردو هستید که شانسی برای حضور در بازی های آسیایی ندارید. این موضوع و اینکه سهمیه های المپیک هم کم شده، انگیزه تان را کم نکرده؟

ابتدا باید همین جا از آقای برخواه تشکر کنم. من برخواه را از قبل می شناختم اما رفاقتی با هم نداشتیم. با این حال او از من حمایت کرد و فرصت حضور در اردو را به من داد. ولی خیلی از مربی ها که با هم رفیق بودیم حمایت نکردند. الان هم خدا را شکر ذره ای از انگیزه ام کم نشده. من دارم برای مسابقات جهانی آماده می شوم و امیدوارم بتوانم خودم را به ترکیب برسانم. درست است که سهمیه های ایران کم شده اما هدف اصلی من حضور در المپیک است. خوشبختانه مصدومیتم که برطرف شده، ان شاءا... اگر مشکلی پیش نیاید خودم را به جهانی می رسانم و بعد از آن هم روی المپیک تمرکز می کنم.

 

دوشنبه اردوی شما دو مهمان ویژه داشت.

بله آقای صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و آقای سجادی سری به ما زدند و یک بازدید دوستانه داشتند.

 

این بازدیدها دوباره آغاز شده و اصلی ترین دلیل آن هم بازی های آسیایی است.

بله همینطور است. اما در کل باید خیلی بیشتر به وزنه برداری توجه شود. وزنه برداری ورزش مدال آور کشور ماست و همیشه در هر میدانی که بوده کاروان ایران روی مدال هایش حساب کرده اند.

 

در این بازدید شما درباره مدال المپیک تان صحبتی با صالحی امیری نداشتید؟

چرا اتفاقا کمی در این خصوص صحبت کردیم. اگر خدا بخواهد دیگر کار مدالم تمام شده است. فقط کمیسیون ورزشکاران باید یک تله کنفرانس تصویری با IOC داشته باشد. در این باره با حمید سوریان هم حرف زدم و او قول داد که حتما این کار را پیگیری می کند.

 

پس بالاخره بعد از چند سال دارید به مدال تان می رسید.

بله خدا را شکر دیگر کار تمام شده و فقط در حد همان کنفرانس تلفنی است. از مسابقه که شش سالی می گذرد اما موضوع رسیدن مدال طلا به من بیشتر از دو سال پیش بود. در این مدت IOC خیلی کم کاری کرد اما خوشبختانه دیگر کار دارد تمام می شود.

 

بحث جایزه مالی که ایران باید به شما بدهد چه می شود؟

راستش آن زمان گودرزی گفته بود که طبق قانون جایزه را می دهیم. من هم همیشه گفته ام قانون را که نمی شود دور زد. اگر مسوولان همکاری کنند ان شاءا... خیلی زود به جایزه ام هم می رسم. هرچه باشد شش سال حق من ضایع شده. چه از حقوق صندوق قهرمانان و چه جایزه هایی که بچه ها گرفتند و من نگرفتم.

 

در ماه رمضان که به زودی آغاز می شود قرار است مراسم تجلیلی از مدال آوران سال های 95 و 96 برگزار شود. فکر می کنید اهدای جایزه شما را در این مراسم بگنجانند؟

نمی‌دانم تا آن موقع این کار شدنی است یا نه. هرچند هر بار من سراغ این کار رفتم دادن پاداش من دست خودشان بود و می توانستند پاداش من را بدهند اما همیشه می گفتند باید تاییده‌ات بیاید. این در حالی است که خیلی ها به مسابقه رفتند و حق شان را خوردند و با اینکه مدال هم نگرفتند پاداش شان را دریافت کردند. اما من که حقم است و مدال هم گرفته‌ام باید تاییدیه ام بیاید! فکر کنم الان هم بخواهم رایزنی کنم همین جواب را بشنوم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.