b_Newsبرخی نتایج فقط مقطعی آدم را ناراحت می کند/برای من چیزی در تیم ملی تغییر نکرده

میثم میرزایی: گرفتن طلای بازی های آسیایی خیلی سخت است!

تاریخ: 1397/02/26
زمان: 13: 38
نوع: گفتگو
میثم میرزایی ملی پوش بسکتبال ایران رسیدن به سکوی قهرمانی بازی های آسیایی را خیلی سخت اما ممکن می داند.

هدیه خطیبی/ تیم ملی بسکتبال از بازی های آسیایی قبلی زخم حورده است.آسمانخراش های شایسته کشورمان در فینال بازی را به کره میزبان واگذار کردند تا در شوک فرو بروند و حتی دل و دماغ انداختن مدال نقره به گردن را هم نداشته باشند.اما برای بازی های آسیایی پیش رو هم شرایط آسان تر نشده، میثم میرزایی ملی پوش بسکتبال ایران رسیدن به سکوی قهرمانی را خیلی سخت اما ممکن می داند.او حتی نظر جالب و متفاوتی در خصوص بازی های تدارکاتی برنامه ریزی شده، دارد.در حالی که بازیکنانی مثل حامد حدادی نسبت به بازی در چین انتقادهای جدی داشتند، میرزایی نگاه بهتری به آنچه انتظار تیم ملی را در چین و ترکیه می کشد، دارد.

 

خستگی لیگ از تن شما در رفته ؟ چون یادم می آید اواخر لیگ چهره شما جزو خسته ترین ها بود.

راستش چون لیگ خیلی خوب برای ما (نفت آبادان) تمام نشد، این طور تصور کردید وگرنه شرایط مثل همیشه است و محکم تمرین می کنیم.به هر حال نتیجه مقطعی آدم را ناراحت می کند اما در کل این اتفاق ها گذرا است و باید به فکر آینده بود.

 

جو این دوره تیم ملی را چطور می بینید؟ به هر حال شاهد برخی تغییرات در بین نفرات هستیم.

ما همه سربازهای این مملکت و بسکتبال هستیم پس خیلی فرقی نمی کند که چه کسی بیاید و چه کسی نباشد.هر چیزی که کادر فنی و فدراسیون تصمیم بگیرند، تابع آنها هستیم.ما همیشه به اردو می آییم که با تمام تلاش کارهای مان را به نحو مطلوب انجام دهیم.به شخصه برای من فرقی نمی کند که مدتی چند بازیکن نبودند و حالا آمدند.همه یک هدف داریم.اول موفقیت در انتخابی جام جهانی و بعد حتما باید در بازی های آسیایی قهرمان شویم.

 

شما هم جزو منتقدان به تدارکات و بازی های دوستانه قبل از دو رویداد مهم برای تیم ملی هستید یا آنها را کافی و در سطح مناسب می بینید؟

نظر من این نیست.دو، سه بازی که در چین داریم با تیم اول این کشور است و فدراسیون برنامه ریزی کرده و تیم های خوبی در ترکیه قرار است، برابر ما قرار بگیرند.شنیدم آنها تیم های خوب اروپایی هستند و چندان ضعیف نیستند.شاید به دلیل برخی مسایل تعداد بازی ها کم باشد ولی از نظر کیفیت بازی ها سطح خوبی دارند.

 

در راس کادر فنی تیم ملی، کسی قرار دارد که کار را برای شما خیلی راحت تر کرده، این طور نیست؟

همه می دانند که من لیگ برتر را با آقای شاهین طبع شروع کردم و در حقیقت نصف پیشرفتم را مدیون او هستم.اصلا اکثر آن را به این مربی مدیون هستم.از دانشگاه آزاد تا پتروشیمی که با ایشان کار کردم.فکر می کنم بیشتر آقای شاهین طبع قلق من را دارد.خوشبختانه در این دوره از تیم ملی مربیان خوبی هستند که از نظر علم ورزش و اخلاقیات شماره یک هستند.

 

کار با بائرمن و شاهین طبع تفاوت زیادی دارد؟

بائرمن مربی بسیار خوب و از نظر شخصی من مربی سطح بالای اروپایی بود.واقعا من اردوهای قبل خیلی چیزها از او یاد گرفتم.در آن کادر آقای شاهین طبع هم بودند و مطمئنا او هم مثل ما از نکات خوب بائرمن استفاده می کند.

 

طلای بازی های آسیایی را برای بسکتبال کنار بگذاریم؟

خیلی سخت است و ما این طلا را نداریم.در حقیقت این عنوان را کم داریم.شرایط متفاوت است.در بازی های لبنان که همان تیم ها بودند و فقط فیلیپین و چین تیم اصلی شان نبود وگرنه ژاپن و کره با تیم های اصلی شان آمده بودند.ما در بازی های آسیایی قبلی به همین کره جنوبی در فینال باختیم.من امیدوارم اما تاکید می کنم خیلی سخت است.البته کار نشد ندارد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.