b_Newsهیچ وقت با تیم ملی و والیبال قهر نمی‌کنم

بهنام محمودی: امثال یزدانی خرم، داورزنی، ضیایی و می‌آیند و می‌روند اما ما سیاسی نیستیم

تاریخ: 1397/02/31
زمان: 12: 56
نوع: گفتگو
بهنام محمودی کاپیتان پیشین تیم ملی والیبال که سال گذشته کاندیدای ریاست فدراسیون والیبال هم شده بود، چند روز پیش به اردوی تیم ملی که خود را برای حضور در لیگ ملت های 2018 آماده می کند رفت.

پژمان ماندگاری/ بهنام محمودی کاپیتان پیشین تیم ملی والیبال که سال گذشته کاندیدای ریاست فدراسیون والیبال هم شده بود، چند روز پیش به اردوی تیم ملی که خود را برای حضور در لیگ ملت های 2018 آماده می کند رفت و با ملی پوشان و مربیان تیم ملی دیدار کرد. این موضوع باعث شد تا به سراغ این ستاره سابق والیبال ایران برویم و با او در خصوص حضورش در جمع ملی پوشان و شرایط تیم ملی صحبت کنیم. محمودی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که هیچ وقت با والیبال و تیم ملی قهر نمی کند.

 

چه شد که در اردوی تیم ملی والیبال حاضر شدید؟

به هر حال تیم ملی خانه ماست. بچه ها هم خودشان را برای حضور در لیگ ملت های 2018 آماده می کنند و من هم می خواستم به نوبه خودم به آنها روحیه و انرژی بدهم. مردم هم چشم شان به تیم ملی والیبال است و امیدوارند تا این قهرمان های ملی نتیجه بگیرند و ما هم وظیفه مان است که آنها را تشویق کنیم تا به موفقیت برسند.

 

شرایط تیم ملی به نظرتان چطور است؟

بد نیست. چند بازیکن جوان به اردو اضافه شده اند. ما باید قبلا هم این جوان ها را اضافه می کردیم تا کسب تجربه کنند. امیدوارم که با تلفیق آنها و باتجربه ها بتوانیم در لیگ ملت ها به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

 

با ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی هم صحبت کردید؟

بله با ایشان هم صحبت کردم و خسته نباشید گفتم. من به ایشان گفتم که همیشه به سالن های والیبال می آیم و به عنوان عضوی از خانواده والیبال در خدمت این رشته و تیم ملی هستم.

 

شرایط این دوره از رقابت های لیگ ملت ها را چطور ارزیابی می کنید؟

در این مسابقات تیم های خوبی حضور دارند که در چهار گروه با هم رقابت می کنند و تیم ما هم در اولین دیدار خود روز چهارم خرداد باید با فرانسه دیدار کند. ما نشان داده ایم که تیم دست و پا بسته ای نیستیم و می توانیم بازی های خوبی را ارايه دهیم. البته محمدجواد معنوی نژاد مصدوم است اما بقیه بازیکنان آماده هستند. به خصوص جوان ها که می توانند در این رقابت ها برای ميدان‌هاي مهمی مثل المپیک کسب تجربه کنند. ما زمانی که به لیگ جهانی آمدیم، تیم نوپایی بودیم که می خواستیم قدرت خودمان را نشان بدهیم اما حالا تیم ما ثبات خوبی پیدا کرده و تیم های دیگر هم ما را به عنوان تیم برتر آسیا می شناسند و امیدوارم در این دوره هم نتايج خوبی بگیریم.

 

به حضور جوان ها خیلی تاکید دارید، عادل غلامی هم اخیرا مصاحبه ای کرده بود که جوان ها باید به مرور به تیم ملی تزریق شوند.

صددرصد همین طور است. شما نمی توانید به یکباره همه بازیکنان باتجربه یا پا به سن گذاشته را کنار بگذارید و تیم را کاملا جوان کنید. الان 20، 30 درصد جوان‌ها اضافه شده اند و می توانند در لیگ ملت ها کسب تجربه کنند.

 

میلاد عبادی پور هم که قراردادش را با اسکرابلخاتوف لهستان تمدید کرد.

میلاد از بازیکنان خوب ماست. یک بازیکن ششدانگ که هم خوب سرویس می زند و هم اسپک و دریافت های خوبی دارد. او خیلی کار خوبی کرد که در اسکرا ماند و قراردادش را تمدید کرد. میلاد حرفه ای فکر می کند و این می تواند پایگاهی برایش باشد تا به لیگ های بهتر مثل روسیه یا ایتالیا برود. البته لهستان هم لیگ خیلی خوبی است. میلاد می تواند حتی جوان های دیگر را هم با خودش به لهستان ببرد. معنوی نژاد هم همین طور. من در ایتالیا که بودم، این کار را می کردم. چون بازیکنان در اروپا سبک حرفه ای بازی و شرایط مناسب را یاد می گیرند.

 

شما یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون والیبال بودید که در نهایت به این سمت نرسیدید اما با حضور در اردوی تیم ملی نشان دادید که با تیم ملی قهر نیستید!

من هیچ وقت با تیم ملی و والیبال قهر نمی کنم. امثال داورزنی، ضیایی و یزدانی خرم، می‌آیند و می‌روند اما ما سیاسی نیستیم.ما ورزشی هستیم و می مانیم. شما خودتان رسانه ای هستید و از خیلی از مسايل خبر دارید. من ایده هایی داشتم که دوست داشتم آنها را اجرایی کنم اما نشد. الان درآمد یک مربی والیبال، خیلی بیشتر از یک ريیس فدراسیون است. تازه زیر ذره بین هم نیست. بنابراین من اگر کاندیدای ریاست شدم، برای پول و پست و مقام نبود. الان هم در کنار والیبال هستم و کار خودم را می کنم.

 

از شهرام برادرتان چه خبر؟

شهرام هم مشغول درمان کمرش است و تمرین سبکی هم دارد. او هم به والیبال علاقه دارد و دلش با تیم ملی است و همیشه دوست دارد که تیم ملی بهترین نتایج را بگیرد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.