b_Newsدر دومیدانی هم مثل تصمیم کی روش اجرا شده اما ...

رضا قاسمی: هر وقت جوان تر ها به ما رسیدند، خودمان می رویم!

تاریخ: 1397/02/31
زمان: 13: 01
نوع: گفتگو
رضا قاسمی که در دومین مرحله لیگ طلایی دوومیدانی، روی سکوی دوم ایستاد، برای رسیدن به حد نصاب بازی های آسیایی برنامه خودش را دارد.

نگار رشیدی/ مرحله دوم لیگ طلایی دوومیدانی در حالی برگزار شد که فدراسیون اعلام کرد تمام ورزشکاران باید در آن شرکت کنند. تصمیمی که چندان به مذاق برخی ها خوش نیامد اما چاره ای به جز انجام آن نداشتند.

یکی از شرکت کننده های این مسابقات رضا قاسمی دونده سرعت ایران بود. کسی که مدال بازی های آسیایی را بیشتر از هر چیز می خواهد و برایش از هیچ تلاشی دریغ نمی کند. قاسمی که بنا به تصمیم مربی آمریکایی اش در مرحله اول لیگ طلایی ندوید، در این مرحله با ثبت رکورد 10:44 ثانیه به مقام دوم رسید. رکوردی که با حد نصاب ورودی بازی های آسیایی اختلاف زیادی دارد اما قاسمی که هنوز وارد تمرین دو نشده، برای رسیدن به آن برنامه دارد.

او که فوتبال را هم خیلی خوب دنبال می کند و طرفدار پرسپولیس است، درباره جام ماندن عجیب سه فوتبالیست از لیست کی روش هم حرف زد.

 

لیگ طلایی چطور بود؟

به نظرم مسابقه خوبی بود. حتی اینکه شب بود هم اشکالی ایجاد نکرد. چون گاهی پیش م می آید در مسابقات جهانی و حتی آسیایی فینال به 9 یا 10 شب بیفتد. من دو ماه است که با بردلی آمریکایی تمرین می کنم و این اولین مسابقه من با او بود. هرچند ما هنوز در مرحله بدنسازی و قدرت هستیم اما فدراسیون اعلام کرد که حتما همه باید شرکت کنند و من در این شرایط به مسابقه آمدم.

 

یادم است که مربی تان اجازه نداد در مرحله اول شرکت کنید.

بله آن زمان سه هفته بود که کار را شروع کرده بودیم و به همین دلیل در مرحله اول شرکت نکردم.

 

مرحله سوم هم که قرار است در ورزشگاه امام رضای مشهد برگزار شود. فکر می کنید آنجا بشود به کسب ورودی فکر کرد؟

اگر اینطور شود که عالی است. در مشهد می شود نزدیک رکوردهای تعیین شده دوید. تا آن زمان مربی هم تمرین را به دوی سرعت آورده و بدن مان باز می شود. البته بعد از لیگ طلایی مسابقات ترکیه و چند میدان برون مرزی دیگر هم هست که می توان به کسب ورودی در آنها امیدوار بود.

 

شما رکوردهای تعیین شده را قبول دارید؟

نه واقعا رکوردها خیلی سخت است. این رکوردها برای ورودی المپیک است. باید یک تفاوتی بین ورودی المپیک و بازی های آسیایی باشد یا نه؟ متاسفانه رکورد بعضی رشته ها سخت و برای برخی آسان است که البته رکورد 100 متر جزو سخت هاست.

 

آقای غیاثی در خصوص رکوردها معتقدند باید جوری تعیین شود که بچه ها توریست نباشند.

بله هیچ کس نباید در مسابقه توریست باشد اما از کجا معلوم که مثلا من الان 10:15 بدوم و در جاکارتا رکوردم 10:70 نشود و مسابقه را خراب نکنم؟! ما باید بدن مان را برای بازی های آسیایی به اوج برسانیم. مربی ام هم همین نظر را دارد و گفته زمان بازی ها به پیک می رسیم.

 

خودتان فکر می کنید چقدر تا رسیدن به حد نصاب فاصله دارید؟

من این ورودی را می گیرم. لیگ طلایی هم اولین مسابقه من بود. خستگی از یک طرف و شرایط بدنی نگذاشت رکورد خوبی داشته باشم. اما همانطور که گفتم مسابقات خوبی هست که باید در آن شرکت کنم. مثلا یکی از آنها مسابقات قزاقستان است که تیم نفت اعزام می کند. هرچند فدراسیون این مسابقات را قبول ندارد و گفته هرکس در آن ورودی بگیرد مورد قبول نیست!

 

واقعا؟

بله. چرا فدراسیون یک ناظر به این مسابقات نمی فرستد تا آنجا همه چیز را زیر نظر بگیرد؟ بچه هایی که الان در خارج از کشور به تنهایی مشغول تمرین و مسابقه هستند، چطور رکورد می زنند؟ اگر قرار است شرایط یکسان باشد باید برای همه باشد.

 

البته غیاثی گفته کسانی که خارج از کشور در حال تمرین هستند انتخاب شده اند.

این تصمیم از روی مدال سال گذشته آنها گرفته شده است. بچه ها حق دارند در ترکیب باشند اما در کل شرایط باید برای همه یکسان باشد.

 

شما حسابی پیگیر فوتبال هستید. نظرتان درباره تصمیم کی روش برای نبردن سیدجلال حسینی، وریا غفوری و سیدحسین حسینی به جام جهانی چیست؟

نمی دانم چه بگویم... شاید سیدجلال را به خاطر سن و سالش انتخاب نکرده و خواسته جوان ها جایش را بگیرند اما وریا را واقعا نمی دانم با چه دلیلی انتخاب نکرد. هرچند سیدجلال هم ستون دفاع پرسپولیس است و خیلی خوب خودش را نشان داده. در کل سه تا بازی در جام جهانی برای ایران است و به نظرم باید آنها را می برد. تصمیم کی روش مثل فدراسیون ماست که می گوید باید جوان ها را بیاوریم. وقتی ما خودمان بهترینیم و جوان ها به ما نمی رسند چطور دنبال جایگزین هستید؟ هروقت جوان ها به ما رسیدند خودمان می رویم.

 

فکر می کنید این سه نفر از لیست ذخیره به اصلی بیایند؟

بعید می دانم کی روش این کار را انجام بدهد. مخصوصا در دروازه. با اینکه من پرسپولیسی ام اما دروازه بان استقلال خیلی بهتر بود!

 

در نهایت با این ترکیب پیش بینی تان در جام جهانی چیست؟

جام جهانی که بسیار سخت است به خصوص گروه ایران. به نظر من از سه بازی شاید بتوانیم یکی را مساوی کنیم که آن هم برابر مراکش است.

 

استقلال و پرسپولیس هم که در لیگ قهرمانان صعود کردند. دوست دارید این دو تیم به هم بخورند؟

نه اصلا چون در این صورت یکی از آنها حذف می شود. اگر دو تیم از ایران بالا بروند خیلی بهتر است.