b_Newsدوباره به ماه عسل رفتم تا فقط از مردم تشکر کنم/ تاثیر ماه عسل در زندگی ما اعتباری بود نه مالی

الهه منصوریان: روحانی هم خواهان حضور خانواده ها در ورزشگاه است، او به درددل ما گوش کرد

b_News خوب شد که استقلال و پرسپولیس به هم نخوردند/ من بازیگر خوبی هستم
تاریخ: 1397/03/02
زمان: 13: 28
نوع: گفتگو
خواهران منصوریان ماه رمضان را پر کار آغاز کردند. از یک سو اردوی مشترک شان با تیم ملی اندونزی و از سوی دیگر حضور دوباره در برنامه ماه عسل و شرکت در ضیافتی که حسن روحانی برای تجلیل از مدال آوران...

نگار رشیدی/ خواهران منصوریان ماه رمضان را پر کار آغاز کردند. از یک سو اردوی مشترک شان با تیم ملی اندونزی و از سوی دیگر حضور دوباره در برنامه ماه عسل و شرکت در ضیافتی که حسن روحانی برای تجلیل از مدال آوران راه انداخته بود. مراسمی که در آن از  2 هزار و 171 قهرمان و افتخارآفرین با 25 هزار و 700 سکه تجلیل شد.

الهه که در ضیافت رییس جمهور سخنرانی هم کرد، این روزها از همه طرف انرژی می گیرد تا در بازی های آسیایی پرچم ایران را بالاتر از پرچم کشورهای دیگر بالا ببرد. او یک بار دیگر گفت و گوی مفصلی با «گل» داشت که در آن از هر دری صحبت کردیم.

 

یک بار دیگر مهمان رییس جمهور بودید اما این بار با سخنرانی تو همراه بود.

بله من در این مراسم سخنرانی کردم. واقعا مهمانی خوبی بود و باعث شد که ما کلی انگیزه بگیریم. اوایل این مراسم ها و اتفاق ها همیشه نزدیک مسابقات می افتاد اما الان که سه ماه زودتر این مراسم برپا شد، باعث شد که ما کلی انرژی بگیریم و حتی در شرایط تمرینی مان هم تاثیر بگذارد. من خودم از سال 94 تا الان هیچ پولی از کمیته ملی المپیک نگرفته بودم و این پاداش خوشحال مان کرد. از طرفی جدا از بحث پاداش دیدار صمیمانه ای که با رییس جمهور داشتیم خیلی خوب بود. ایشان به درددل ما گوش کرد. من هم سعی کردم به عنوان نماینده تمام ورزشکاران حرف بزنم و صدای شان را به گوش رییس جمهور برسانم. امیدوارم توانسته باشم به خوبی این کار را انجام داده باشم.

 

وقتی سخنرانی می کردی استرس نداشتی؟

قبلش چرا استرس داشتم. هرچه باشد صحبت کردن برای رییس جمهور، وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک واقعا کار سختی است. اما من بازیگر خوبی هستم و از پسش برآمدم (خنده). جدا از شوخی اتفاقا خیلی خوب بودم و توانستم حین صحبت خودم را کنترل کنم.

 

در صحبت های نماینده های ورزشکاران به دو موضوع اشاره شد که سالن در حمایت از آن منفجر شد. یکی بحث ورود بانوان به ورزشگاه ها و دیگری پخش مسابقات بانوان. فکر می کنی بیان این دو موضوع در حضور رییس جمهور نتیجه بخش باشد؟

واقعا این دو موضوع درد تمام ورزشکاران بود. حضور تماشاچی واقعا موضوع مهمی است. هم برای خانم ها و هم برای آقایان. در برخی مسابقات بانوان حتی خانم ها هم اجازه ندارند برای تماشا بیایند. اجرایی شدن این دو اتفاق باعث رشد و رونق ورزش می شود. الان چرا اسپانسرها به ورزش بانوان ورود نمی کنند؟ چون دیده نمی شوند و درآمدی برای شان ندارد. خود رییس جمهور در صحبت های شان هم دغدغه ما را داشتند و امیدوارم که این اتفاق بیفتد. حتی سر میز افطار علی پروین تعریف می کرد که سال ها پیش جایگاهی در ورزشگاه برای بانوان بود و بدون هیچ مشکلی بازی را تماشا می کردند. ایشان می گفتند وقتی مردم بدانند خانواده در ورزشگاه هست، هیچ حرف بدی شنیده نمی شود. برای رسیدن به این هدف تیم های دولتی مثل استقلال و پرسپولیس و رشته های رزمی و ورزشی مثل کشتی حمایت کنند. ما باید به تیم های ملی مان رونق بدهیم.

 

قبل از رفتن به مهمانی رییس جمهور، یک بار دیگر مهمان برنامه ماه عسل بودید.

بله همینطور است. ماه عسل واقعا برنامه خوبی است و تا حدودی بعد از حضور در این برنامه بود که مردم ما را شناختند. تاثیر ماه عسل در زندگی ما به لحاظ مالی نبود بلکه از نظر اعتباری بود. ما بعد از آن هم روال زندگی خودمان را داشتیم و فقط انرژی مضاعفی از مردم می گرفتیم. امسال هم تنها هدفم این بود که به این برنامه بیایم و از مردم تشکر کنم که در این مدت همیشه از ما حمایت کردند. تا حدودی هم توانستم این کار را انجام بدهم. دوست داشتم در این برنامه فقط از مردم تشکر کنم. از طرفی خیلی خوشحالم که مردم با دیدن ما حس امید و امیدواری به زندگی شان رفت. شاید خیلی ها زندگی شان را تمام شده می دیدند اما با دیدن ما فهمیدند در زندگی خود تلاش نبوده. می شود مثل خواهران منصوریان زیاد داشت و بتوانیم جامعه را با تلاش بسازیم. جامعه ای برای ایران مان و هر کسی هم در عرصه خودش؛ یکی تحصیلی، دیگری ورزش و یک نفر هم هنری و ...

 

در ماه عسل به موضوعی اشاره کردی. اینکه گاهی می خواهید در دایره زندگی خود باشید و به برخی سوال ها پاسخ ندهید.

بله من می خواستم در ماه عسل در این خصوص صحبت کنم. شهربانو در ماه عسل خاطره ای تعریف کرد که قبل از حضورمان در ماه عسل برای خرید مرغ می رود و چون پولش نمی رسد نمی خرد، اما بعد از ماه عسل که می رود مرغ را رایگان به او دادند. حرف من این بود که مردم ایران بسیار با فرهنگ هستند و نیازی نیست که سفره دل مان را باز کنیم و برخی مهربان شوند. چقدر خوب است که همیشه قبل از شنیدن چیزی مهربان باشیم. درست است که ما شرایط سختی داشتیم ولی طرفداری مردم را می خواهیم. ما دوست داشتیم با مردم حرف بزنیم و این کار را کردیم اما گاهی هم دوست داریم زندگی خودمان را داشته باشیم و بیشتر از این حرف نزنیم. مردم همیشه و در هر شرایطی از ما حمایت کردند اما خواهشم این است که لطفا دیگر سوال نپرسید، شاید موضوعی باشد که ما دوست نداشته باشیم پاسخ بدهیم.

 

از این بحث که بگذریم به قطعی شدن حضورت در بازی های آسیایی می رسیم.

من واقعا اگر احساس می کردم که نمی توانم در این مسابقات نتیجه بگیرم، صددرصد فرصت را به سهیلا می دادم. سهیلا هم با انصراف از انتخابی دوم انرژی زیادی به من داد و این را به من نشان داد که تو بهتری و تو برو. خدا را شکر شرایط خوبی هم داریم و در مسابقه با اندونزی این را فهمیدم. ما الان از نظر قدرت تکنیکی هیچ مشکلی نداریم فقط باید قدرت بدنی مان را زیاد کنیم که باید در یک ماه این کار را انجام بدهیم و زمان بیشتری نداریم. من قبلا برای بازی های آسیایی انگیزه آنچنانی نداشتم و فکر می کردم چین که هست پس طلا را می گیرد. درست مثل فوتبال که به تیم هایی مثل پرتغال و آرژانتین می خورد. اما الان دیگر این حس و حال را ندارم و اطمینان دارم که می توانیم چین را شکست بدهیم. چینی ها واقعا به اندازه ما تلاش نمی کنند و این حرف را بازیکن اندونزی که در چین تمرین می کرد هم زد. ما مربی خوب و باتجربه ای داریم و امیدوارم روز مسابقه روز ما باشد و به هدف مان برسیم.

 

از آنجایی که می دانم فوتبالی و پرسپولیسی هستی می خواهم نظرت را درباره قرعه کشی لیگ قهرمانان بدانم.

خیلی خوب شد که دو تیم استقلال و پرسپولیس به هم نخوردند. شاید خود باشگاه ها دوست داشتند که این رویارویی شکل بگیرد چون در آن صورت صددرصد یک نماینده در نیمه نهایی داشتیم اما واقعا آنقدر شرایط دو تیم خوب است که به نظرم باید این ریسک را می پذیرفتم. امیدوارم دو تیم در نیمه نهایی داشته باشیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.