b_Newsتجربه جوانان پرسپولیس بر جوانی استقلالی‌ها می‌چربد

درخشان: ماهینی بهترین گزینه هافبک دفاعی است

تاریخ: 1395/11/23
زمان: 22: 21
نوع: خبر
سرمربی سابق پرسپولیس عقیده دارد داربی با بازی‌های دیگر فرق دارد و هیچ‌گاه تیم برتر بودن تضمین پیروزی نبوده است.

آرش جعفری / سرمربی سابق پرسپولیس عقیده دارد داربی با بازی‌های دیگر فرق دارد و هیچ‌گاه تیم برتر بودن تضمین پیروزی نبوده است.
حمید درخشان در خصوص داربی 84 و اینکه استقلال جوان‌تر از پرسپولیس است، می‌گوید پیروزی مقابل السد جوانان  استقلال را در شرایط خوبی قرار داده و از سوی دیگر آماده بودن پرسپولیس باعث می‌شود یک داربی جذاب را ببینیم که دوست دارم پرسپولیس با توجه به آمادگی که این روزها دارد برنده این بازی باشد.
 

 

* داربی 84 را چطور می‌بینید‌؟ پرسپولیس می‌تواند برنده این داربی باشد‌؟
داربی همیشه حساسیت خاص خودش را داشته و دارد، این بازی بیشتر از اینکه تحت تاثیر مسائل تاکتیکی باشد، تحت تاثیر مسایل روحی - روانی است و تیمی که از این حیث برتر باشد، برنده خواهد شد. اما درمورد پرسپولیس باید بگویم در حال حاضر تیم هم از لحاظ تاکتیکی و فنی آماده نشان می‌دهد و هم اینکه روحیه آنها بالاست و با پیروزی مقابل تراکتور از انگیزه مضاعفی برخوردار هستند و همین شانس پیروزی آنها را بیشتر می‌کند.
 


* این روز‌ها دغدغه خیلی از هواداران نبود کامیابی‌نیا در میانه میدان است و بسیاری از کارشناسان و پیشکسوتان بازیکنانی چون ماهینی‌، احمدزاده و مسلمان را به عنوان کاندیدای این پست معرفی کردند. نظر شما در مورد جانشین کامیابی‌نیا چیست و نبودن او چقدر تاثیرگذار است؟
نبود کامیابی‌نیا مسلما تاثیرگذار خواهد بود، در داربی که پرسپولیس  چهار بر دو برنده شد نوراللهی جای او را به خوبی پر کرد اما الان نوراللهی هم نیست بنابراین برانکو باید براساس ماکتی که برای داربی می‌کشد بهترین بازیکنی را که در طول تمرینات این هفته توانسته در این پست جواب دهد در مرکز قلب هافبک قرار دهد. اینکه فرشاد احمدزاده، یا مسلمان یا ماهینی در این پست بازی کند همه‌چیز بستگی به شرایط تمرینی تیم دارد و اینکه چه کسی می‌تواند بر اساس تفکرات برانکو در این پست بهتر بازی کند، اصلا شاید سرمربی تیم برای این دیدار یک تصمیم دیگر داشته باشد و با شیوه‌ای بازی کند که احتیاجی به هافبک دفاعی نداشته باشد.

 

* حالا شما به عنوان کسی که بازی‌های تیم را دنبال می‌کند و شناخت خوبی از این سه بازیکن دارد، کدام بازیکن را  جای کامیابی‌نیا قرار می‌دهید‌؟
من فکرمی‌کنم بهترین نفر حسین ماهینی باشد چرا که او تجربه حضور در دفاع را دارد و بازیکنی فیزیکی است که خوب درگیر می‌شود و خوب تکل می‌زند و در نبرد‌های تک به تک موفق خواهد بود. اما فرشاد احمد زاده و مسلمان هافبک‌های فانتزی هستند و باید توپ پخش کن باشند.
استقلال برای این بازی خیلی جوان شده شما این جوانی را چطور ارزیابی می‌کنید و آیا این جوانان که اولین داربی را تجربه می‌کنند برای استقلال مشکل ساز نمی‌شوند؟
استقلال قبل بازی با پرسپولیس یک بازی خوب با السد را در مقابل بیش از 80 هزار هوادار برگزار کرد و این برای آنها یک تجربه خوب بود و حال آنها با این تجربه خوب در داربی قدم می‌گذارند و به قولی آب دیده شده‌اند برای همین نباید آنها را دست کم گرفت و با توجه به این موضوع اگر پرسپولیس آنها را دست‌کم بگیرد دردسر ساز می‌شوند.
تجربه پرسپولیسی‌ها بر جوانی آنها می‌چربد؟  تجربه همیشه در سخت‌ترین شرایط به کمک انسان‌ها می‌آید. پرسپولیس تیم پیری نیست بلکه یک تیم جوان با تجربه است. من فکر می‌کنم اگر همه چیز روال طبیعی خودش را طی کند پرسپولیس با اتکا به تجربه جوانانش می‌تواند تیم برتر این میدان باشد .
فوتبال یک دیکته نانوشته است مطمئنا فوتبال برای جوانان است و آنها تاثیر خودشان را در بازی می‌گذارند. اما در همین راستا نباید تجربه را دست‌کم گرفت. جوانان پرسپولیس هم خوب می‌جنگند و هم خوب می‌دوند و این دو عنصر می‌تواند برگ برنده یک تیم باشد.

 

* حضور فرشاد احمد زاده در دفاع چپ را چطور می‌بینید؟
فرشاد بازیکن باهوشی است و در این چند بازی نشان داده که به خوبی از وظیفه ای که به او محول شده از پس آن بر آمده است. فکر می‌کنم حضور او در داربی و دفاع چپ می‌تواند با توجه به سرعتی که دارد مقابل خسروحیدری سد خوبی بسازد و در عین حال در حملات حضوری پر قدرت داشته باشد و جناح چپ تیم را تقویت کند.

 

نتیجه این بازی چقدر در قهرمانی پرسپولیس تاثیر دارد؟
پرسپولیس الان فاصله خوبی در صدر جدول با رقبا ایجاد کرده است؛ فاصله 9 امتیازی با تراکتور و 13 امتیازی با استقلال باعث شده که یک حاشیه امنیت خوبی ایجاد شود ولی برای اینکه راه قهرمانی هموار‌تر شود و در ادامه به مشکل برخورد باید در این بازی پیروز شود. پرسپولیس اگر ببازد فاصله‌اش با رقبا کمتر می‌شود و این حاشیه امنیت از بین می‌رود. مساوی هم نه دردی از استقلال دوا میکند و نه. پرسپولیس. بنابراین هر دوتیم برای پیروزی به میدان می‌آیند و این بهترین فرصت است که پرسپولیس با استفاده از این فرصت برنده از بازی خارج شود.

 

* در سایر پست‌‌ها پرسپولیس را چگونه می‌بینید‌؟
پرسپولیس امسال به قول معروف جنسش جور است از درون دروازه گرفته که بیرانوند خاطر همه را آسوده کرده و حضور سید جلال در خط دفاع که یک فرمانده تمام عیار است و در میانه زمین حضور سروش رفیعی و مسلمان نقطه قوت تیم است و حضور طارمی و امیری که این روزها خوب گل می‌زنند همه و همه باعث شده که وزنه به سمت پرسپولیس سنگین‌تر باشد و با خاطری آسوده داربی را ببینیم‌. پرسپولیس را من آماده می‌بینم و بازهم تاکید می‌کنم اگر همه چیز روال طبیعی‌اش را طی کند پرسپولیس تیم برتر میدان خواهد بود.

 

نتیجه را چگونه پیش بینی می‌کنید؟
فوتبال را نمی‌شود پیش‌بینی کرد، هر تیمی که از موقعیت‌هایش بهتر استفاده کند تیم برنده خواهد بود من فکر می‌کنم پرسپولیس با اختلاف دو گل برنده این بازی باشد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.