یدا... محبی: سعی کردم آرام باشم تا جو سالن متشنج نشود!

تاریخ: 1397/03/05
زمان: 13: 46
نوع: گفتگو
یدا... محبی کشتی گیر وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد ایران یکی از کسانی است که به خاطر رفتار جوانمردانه در انتخابی، مورد تقدیر قرار گرفت.

حامد جیرودی/ یدا... محبی کشتی گیر وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد ایران، یکی از نفراتی بود که در رقابت های انتخابی تیم ملی بازنده شد و کشتی خود را به پرویز هادی دیگر کشتی گیر مدعی این وزن واگذار کرد. آن هم در رقابتی که با حاشیه های زیادی همراه بود و محرومیت ارشک محبی برادر یدا... که روی سکوها اعتراض زیادی داشت را در پی داشت. با این حال، خود این کشتی گیر کرمانشاهی به خاطر رفتار جوانمردانه ای که از خود نشان داد، از سوی فدراسیون کشتی مورد تقدیر قرار گرفت تا به قول رسول خادم رییس فدراسیون کشتی، رفتار بهنجار کشتی گیران هم دیده شود.

 

مسابقات انتخابی تیم ملی، آن طور که انتظار داشتی پیش نرفت!

همان طور که می دانید من در این مسابقات با پرویز هادی و جعفر شمس مسابقه دادم. در کشتی اولی که با هادی داشتم، مسابقه با نتیجه دو _ دو به سود من در جریان بود اما اعتراض کردند و یک پوئن به هادی دادند و بازنده شدم. در مسابقه دوم هم باید در ثانیه های آخر به حریفم اخطار می دادند که ندادند و در نهایت شکست خوردم.

 

و مسابقه شما هم جزو رقابت هایی بود که به حاشیه کشیده شد!

فکر می کنم مقداری رای ناعادلانه بود و به همین خاطر جو سالن متشنج شد و اعتراض هایی صورت گرفت!

 

یکی از معترضان اصلی هم برادرت ارشک بود که البته توسط کمیته انضباطی فدراسیون کشتی با محرومیت هم روبه رو شد.

بله متاسفانه همین طور است. البته من به خودش هم گفتم که نباید این طور اعتراض می کرد اما در نهایت این اتفاق افتاد و بعد هم محروم شد که برایش خوب است! (می خندد) البته من شوخی می کنم و امیدوارم دیگر چنین شرایطی برای او به وجود نیاید. ارشک پسر خوبی است و می تواند به موفقیت برسد.

 

اما خودت به خاطر رفتار جوانمردانه مورد تقدیر قرار گرفتی.

به من لطف داشته اند. من که کاری نکردم. هر کشتی گیر دیگری هم بود، باید همین کار را انجام می داد. به هر حال هر مسابقه ای یک برنده دارد و یک بازنده و باید به رای داوران هم احترام گذاشت.

 

خود رسول خادم هم در نامه اش تاکید کرده بود که از تو تقدیر شود.

ایشان به من لطف دارند. همان طور که گفتم خود ما هم دوست نداشتیم چنین شرایطی به وجود بیاید اما من سعی کردم آرام باشم که جو بیشتر از این متشنج شود.

 

البته بیشتر درگیری ها در انتخابی کشتی فرنگی رخ داد!

بله. من فکر می کنم یکی از دلایلش این بود که گنجایش سالن هفتم تیر کم بود و تماشاگران هم فاصله کمی با تشک داشتند و به همین خاطر حاشیه هایی به وجود آمد.

 

با پرویز هادی که مشکلی نداری!

نه ایشان بزرگتر من و قهرمان کشتی ایران هستند و احترام شان بر من واجب است.

 

بعد از انتخابی، الان وضعیت ات به چه صورت است؟

خوشبختانه شرایط خوبی دارم. من هفته قبل هم در مسابقات کشتی آزاد ارتش های جهان شرکت کردم و حریفانم از جمله حریف روسم را شکست دادم و به مقام اول رسیدم .حالا هم از پنجشنبه در اردوهای تیم ملی حاضر خواهم شد تا به تمرین بپردازم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.