b_Newsکامیابی‌نیا و طارمی در پرسپولیس جایگزین ندارند

بیانی: استقلالی‌ها بتوانند طارمی را مهار کنند، دیگر مشکلی ندارند

تاریخ: 1395/11/23
زمان: 23: 00
نوع: خبر
کاپیتان سابق استقلال معتقد است که مهدی طارمی بازیکنی است که به تنهایی می‌تواند نتیجه یک بازی را عوض کند.

به گزارش سايت روزنامه گل؛ شاهین بیانی کاپیتان سابق استقلال معتقد است که مهدی طارمی بازیکنی است که به تنهایی می‌تواند نتیجه یک بازی را عوض کند و به همین دلیل برنامه تاکتیکی استقلال باید به‌گونه‌ای باشد که این بازیکن خطرناک را مهار کنند و اگر موفق به این کار شوند در داربی 84 پایتخت مشکل خاصی نخواهند داشت.
 

 

در مورد داربی 84 صحبت می‌کنید؟
فکر می‌کنم این بازی بیشتر نشان دادن جوان‌ها در یک بازی بزرگ است و آزمونی برای جوان‌هاست تا بتوانند خودشان را اثبات کنند. هرچند که در داربی بازیکنان باتجربه نقش مهمی دارند اما جوان‌ها هم باید خودشان را ثابت کنند.

 

اوضاع استقلال در آستانه داربی راضی‌کننده هست؟
استقلال نیم‌فصل که نتوانست بازیکن بگیرد خوشحال شدم که به جوان‌ها بازی می‌رسد. الان باید بازی با السد را فراموش کنند چون اگر به آن بازی نگاه کنند به مشکل می‌خورند چون پرسپولیس تیم کاملا متفاوت نسبت به السد است. در آن بازی استقلال 120 دقیقه مقابل السد بازی کرد اما این بازی کاملا متفاوت است. پرسپولیس نسبت به سال‌های قبل خیلی متفاوت است و تیم خیلی خوبی دارد. طارمی در پرسپولیس بازیکنی است که به تنهایی می‌تواند نتیجه یک بازی را عوض کند و کادرفنی استقلال باید برنامه‌ای داشته باشند تا بتوانند او را مهار کنند. اگر بتوانند طارمی را مهار کنند. مشکلی ندارند چون فقط طارمی است که می‌تواند نتیجه را عوض کند. طارمی بازیکنی است که در پرسپولیس جایگزین ندارد و قطعا منصوریان در مورد آن فکر کرده و تاکتیکی را برای مهار طارمی به کار می‌گیرند که موفقیت‌آمیز باشد.

 

غیبت کامیابی‌نیا به نفع استقلال نخواهد بود؟
صددرصد به نفع استقلال است. پرسپولیس امسال دو، سه مهره مثل طارمی و کامیابی‌نیا دارد که جایگزین ندارند و صددرصد فشار روی خط دفاعی پرسپولیس بیشتر می‌شود چون کامیابی‌نیا فشار را از روی خط دفاع پرسپولیس کم می‌کرد و استقلال ممکن است بتواند از این موقعیت استفاده کنند. امیدوارم امروز یک بازی رو به جلو از دو تیم ببینیم چون فاصله امتیازات زیاد است و هر دو تیم یک بازی هجومی انجام می‌دهند.

 

مربیان در این بازی بزرگ چه نقشی دارند؟
خیلی زیاد نقش دارند. مهم‌ترین مساله‌ای که مربیان می‌توانند روی آن کار کنند مسایل روحی است. هم برانکو و هم منصوریان این مساله را می‌دانند و هر تیمی که استرس کمتری داشته باشد می‌تواند موفق‌تر باشد. خودم 14 تا داربی بازی کرده‌ام و از نظر روحی باید خیلی روی بازیکنان کار کنند چون مسایل روحی در داربی بیشتر از مسایل تاکتیکی نقش دارد. امیدوارم استقلال به دلیل جوانی بازیکنانش روی مسایل روحی تیمش کار کرده باشد. منصوریان چون خودش در داربی بازی کرده خودش این چیزها را خیلی خوب می‌داند و امیدوارم روی آن کار کرده باشد. جد از آن در طول بازی هم کادرفنی خیلی نقش دارند یعنی باید با تمرکز بیشتر تیم‌شان را هدایت کنند.

 

در مورد شام مشترک دو تیم قبل از داربی چه نظری دارید؟
قبلا هم این اتفاق افتاده بود تا در طول بازی رفاقت‌ها بیشتر شود و درگیری و دعوا کمتر شود اما وقتی دو تیم وارد زمین می‌شوند همه این چیزها فراموش می‌شود و در قالب داربی قرار می‌گیرند این مهمانی‌ها در بازی نقشی ندارد و تیمی که از نظر روحی بهتر باشد راحت‌تر بازی می‌کند.
داربی بازی موقعیت‌هاست و تیمی موفق می‌شود که از موقعیت‌هایش بهتر استفاده کند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.