b_Newsجوان ها هستند اما فقط از شریفی استفاده شده

بهروز عطایی: اولویت فدراسیون و کولاکوویچ لیگ ملت ها نیست!

تاریخ: 1397/03/07
زمان: 13: 51
نوع: گفتگو
بهروز عطایی در گفت و گویی که با «گل» داشت، ابراز امیدواری کرد که تیم ملی والیبال در بازی های آینده اش در لیگ ملت ها، نتایج بهتری بگیرد.

حامد جیرودی/ تیم ملی والیبال در حالی هفته اول رقابت های لیگ ملت های والیبال را به پایان برد که در اولین بازی خود با نتیجه سه بر یک مغلوب فرانسه شد و در دومین دیدار خود هم با نتیجه سه بر صفر استرالیا را شکست داد اما در بازی سوم خود هم با نتیجه سه بر یک به ژاپن باخت تا دو شکست و یک پیروزی در کارنامه شاگردان ایگور کولاکوویچ به ثبت برسد. بهروز عطایی در گفت و گویی که با «گل» داشت، ابراز امیدواری کرد که تیم ملی در بازی های آینده اش، نتایج بهتری بگیرد.

 

در خصوص نتایج تیم ملی در هفته اول لیگ ملت ها چه نظری دارید؟

چیزی که خیلی واضح بود، این بود که تیم ملی در مجموع بازی های خوبی انجام نداد و باید آن را به صورت دقیق بررسی کرد. اما من فکر می کنم که اولویت فدراسیون و سرمربی تیم این مسابقات نبوده و در واقع به این مسابقات به چشم تدارکاتی مناسب برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان که قرار است در ایتالیا و بلغارستان برگزار شود، نگاه می کنند. با این حال، بررسی این موضوع به زمان بیشتری نیاز دارد. باید ببینیم که در قهرمانی جهان چقدر تغییرات در تیم ملی به وجود می آید؟ اگر تغییرات زیاد باشد، به معنای آن است که تحلیل اطلاعات نداشته ایم و اگر حداقل باشد و به دو، سه بازیکن ختم شود، یعنی تیم با همان استراتژی که گفتم به میدان آمده است.

 

در این رقابت ها تعدادی بازیکن جوان به تیم ملی اضافه شده اند.

بله اضافه شده اند اما به غیر از شریفی از بقیه آنها استفاده نشده است و به نظرم فرصت مناسبی بود که از آنها در این مسابقات بیشتر استفاده شود.

 

بازی اول با فرانسه را چطور دیدید؟

فرانسه از تیم های خوب دنیاست و پیش بینی می شد که بازی سختی برابر این تیم خواهیم داشت. ما در این بازی، تحت فشار زیادی قرار گرفتیم و فرانسه از تیم ما اطلاعات خوبی داشت. ما حتی ست سوم را هم در شرایطی بردیم که فرانسه بر بازی مسلط بود و واقعیت این است که ما نتوانستیم کاری از پیش ببریم.

 

اما استرالیا را سه بر صفر بردیم.

استرالیا از لحاظ کیفیت با ما فاصله دارد. این تیم، با کیفیت نیست اما قابل اعتناست. ما جوانگرایی کرده ایم اما از این تیم بهتر هستیم.

 

و بازی بعد که غیر منتظره به ژاپن باختیم!

ما بازی خوبی مقابل ژاپن نداشتیم. این تیم قدرتش بالا نبود اما متفاوت از گذشته به میدان رفت وکم خطا و کم اشتباه بازی کرد و به جز امیر غفور و سعید معروف، بازیکنان ما تاثیرگذار نبودند.

 

البته غفور امتیاز آورترین بازیکن میدان هم شد.

بله درست است اما تیم ما از هم گسیخته بود. ولی فکر می کنم ما در بازی های بعد، بهتر خواهیم شد. ما در لیگ جهانی همیشه شروع خوبی نداشته ایم اما تیم ما این پتانسیل را دارد که بهتر بشود.

 

نقاط ضعف تیم ملی را در کدام قسمت ها می دانید؟

من فکر می کنم که ما در منطقه چهار و در دریافت دچار مشکل هستیم و به نظرم اگر میلاد عبادی پور، روی فرم باشد، این اشکال رفع می شود. با حضور سیدمحمد موسوی هم باید سرعت بیشتری بدهیم و سعید معروف هم در توپ گیری یک مهره موثر است و دفاع روی تور هم باید ترمیم شود.

 

نبود محمدجواد معنوی نژاد هم تاثیر گذار بوده؟

بله معنوی نژاد یکی از بازیکنان با کیفیت ماست که او هم مانند عبادی پور خسته است. ما نیاز داریم که با آرامش کارمان را دنبال کنیم.

 

موسوی ابراز امیدواری کرده بود که تیم ملی بتواند به مرحله نهایی صعود کند.

من هم فکر می کنم تیم ملی توان این کار را دارد. فقط بچه ها باید تمرکزشان را حفظ کنند. البته این را هم بگویم که ما در مرحله دوم هم بازی های سختی برابر آرژانتین، کانادا و ایتالیا داریم اما می توانیم بهتر از این کار کنیم و به نتایج بهتری برسیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.