b_Newsبا ملک مطیعی در ارتباط نبودم اما فیلم هایش را می دیدم

امامعلی حبیبی: 120 هزار تومان بدهکار بودم، رفتم بازیگر سینما شدم!

تاریخ: 1397/03/08
زمان: 13: 46
نوع: گفتگو
پنجم خرداد تولد امامعلی حبیبی بود. کشتی گیر نامداری که متولد ۱۳۱۰ در روستای درزیکلای بابل است و حالا تولد 87 سالگی خود را جشن گرفته است.

حامد جیرودی/ پنجم خرداد تولد امامعلی حبیبی بود. کشتی گیر نامداری که متولد ۱۳۱۰ در روستای درزیکلای بابل است و حالا تولد 87 سالگی خود را جشن گرفته است. اما نکته جالبی که در خصوص حبیبی وجود دارد، این است که او سابقه بازی در سینما را هم در کارنامه خود دارد و در چهار فیلم سینمایی ببر مازندران، آدم و حوا، رام کردن مرد وحشی و جهنم سفید به ایفای نقش پرداخته‌ است. این موضوع و خبر درگذشت ناصر ملک مطیعی بازیگر قدیمی و سرشناس سینما که بسیاری از علاقه مندان به او را ناراحت کرده است، باعث شد تا به سراغ ببر مازندران برویم و با او درباره تولدش، ناصر ملک مطیعی، بازی اش در سینما و کشتی به صحبت بپردازیم. حبیبی در گفت و گویی که با «گل» داشت، حرف های جالبی را مطرح کرده است.

 

استاد حبیبی عزیز، تولد 87 سالگی تان مبارک.

از لطف شما ممنون هستم، سلامت باشید.

 

زندگی در طول این سال ها برای تان چطور بوده است؟

شکر خدا خوب بوده است. زندگی در طول این سال هایی که گذرانده ام پر از اتفاقات مختلف بوده اما همیشه شکرگزار خدا بوده ام.

 

ان شاء ا... که 120 سال زنده و سلامت باشید. ما می خواهیم درباره ناصر ملک مطیعی که به تازگی به رحمت خدا رفته است با شما صحبت کنیم.

خدا رحمت کند آقای ملک مطیعی را. من البته خیلی با ایشان در ارتباط نبودم اما فیلم هایش را می دیدم. ایشان بازیگر خوب و بزرگی بودند.

 

ولی ملک مطیعی با جهان پهلوان غلامرضا تختی و زنده یاد محمدعلی فردین دوستی زیادی داشت.

بله ایشان با بچه های کشتی خصوصا فردین و تختی خدابیامرز دوست بود. به خصوص فردین که خودش هم ستاره سینما شده بود.

 

شما خودتان هم که چند فیلم بازی کردید.

بله من هم چند فیلم بازی کردم. الان یک جاده ای در قائمشهر هست که به جاده حبیبی معروف است که این جاده را من ساختم. آن موقع به خاطر ساختن این جاده، 120 هزار تومان بدهکار شده بودم و باید قرضم را پس می دادم. خدابیامرز حبیب ا... بلور مربی ما در تیم ملی کشتی که خودش در فیلم های سینمایی بازی می کرد، به من پیشنهاد داد که بیایم در فیلم های سینمایی بازی کنم تا با پول آن قرضم را بپردازم و این شد که من رفتم در چند فیلم آقای ساموئل خاچیکیان بازی کردم و بازیگر سینما شدم!

 

علاقه نداشتید که به بازی تان در سینما ادامه بدهید؟

نه من زیاد این کار را دوست نداشتم و همان طور که گفتم شرایطی که برایم به وجود آمده بود، باعث شد که به سمت سینما و بازیگری بروم.

 

اما نکته مشترکی که درباره شما و چهره هایی مانند فردین، تختی و ملک مطیعی وجود دارد این است که همچنان بین مردم از محبوبیت زیادی برخوردار هستید. علت این محبوبیت را در چه می دانید؟

ببینید کسانی که قهرمان می شوند و یا هنرمند، باید مرام پهلوانی هم داشته باشند. این موضوع هم با اخلاق خوب به دست می آید. مردم قهرمان یا هنرمندی که اخلاق نداشته باشد را دوست ندارند و به نظر من اخلاق و انسانیت است که همیشه حرف اول را می زند و باعث می شود تا کسی بین مردم جایگاه داشته باشد و او را قبول کنند.

 

ستاره های فعلی ورزش و سینما باید چه کار کنند؟

دست خودشان است که چه کار کنند. من آنچه که می دانستم را گفتم. دیگر خودشان و اساتید و مربیان شان می دانند.

 

اما در رقابت های اخیر انتخابی تیم ملی کشتی، شاهد رفتارهای خوبی نبودیم.

به نظر من کار پسندیده ای نبود. همه باید اخلاق را رعایت کنند.

 

زمان شما هم این اتفاقات می افتاد؟

نه اصلا.

 

الان شرایط تیم ملی کشتی آزاد برای شرکت در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را چطور می بینید؟

من که نزدیک تیم نیستم و رفت و آمدی هم ندارم اما امیدوارم که نتایج خوبی بگیرند. کشتی ایران همیشه مدال آور و موفق بوده و امیدوارم که باز هم به قهرمانی برسند.

 

درباره رسول خادم رییس فدراسیون کشتی چه نظری دارید؟

رسول بچه تحصیلکرده و خوبی است. او خودش قهرمان کشتی دنیا بوده و من در این مدت هیچ عیبی از او ندیده ام.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.