b_Newsامیدوارم روزی وزنه برداری خصومت ها را کنار بگذارد و با دید ملی به اوضاع نگاه کند

حسین توکلی: هنوز مشکلاتم با فدراسیون دوومیدانی حل نشده!

b_News دغدغه را از احسان بگیرند تا کارهای بزرگ انجام بدهد/ به زودی پیش احسان می روم
تاریخ: 1397/03/11
زمان: 12: 20
نوع: گفتگو
در حالی که انتظار می رفت احسان حدادی در مسابقات هاله آلمان حسین توکلی را در کنار خود داشته باشد، این اتفاق نیفتاد و او دور از مربی و دوستش در دایره پرتاب ایستاد.

نگار رشیدی/ در حالی که انتظار می رفت احسان حدادی در مسابقات هاله آلمان حسین توکلی را در کنار خود داشته باشد، این اتفاق نیفتاد و او دور از مربی و دوستش در دایره پرتاب ایستاد. هرچند مجید کیهانی به «گل» گفته بود که قرار نیست توکلی به آلمان برود ولی پست هایی که حدادی در اینستاگرام می گذاشت، به خوبی نشان می داد که تا چه حد خواهان حضور توکلی در کنارش است. از سوی دیگر حدادی که در آلمان روی سکوی سوم ایستاد، اعلام کرد که فدراسیون هزینه های بالایش را تامین نمی کند و او تمرکزش را از دست داده. موضوعی که توکلی هم آن را تایید و ابراز امیدواری کرد تا هرچه زودتر این موضوع حل شود و حدادی از سیر صعودی خود خارج نشود.

 

احسان حدادی در هاله آلمان سوم شد اما با این حال رکورد خوبی ثبت کرد و البته انتظار می رفت شما را کنار او ببینیم.

الان شرایطی ایجاد شده که نمی توانیم کنار هم باشیم اما فکر می کنم به زودی این اتفاق بیفتد. احسان در مسابقه آخر خود فوق العاده بود. او 42 ساعت در پرواز بود و اختلاف زمان آمریکا و اروپا برای احسان خیلی سخت بود. با این حال با توقف شان در ترکیه و زمانبندی که خوب جفت و جور نشد، رکورد 14/66 واقعا خوب بود. به نظر من او روند خیلی خوبی را شروع کرده و قرار است در اروپا بماند و در مسابقات زیادی شرکت کند. مطمئن باشید شرایط احسان روز به روز بهتر خواهد شد و رکوردهای خیلی بهتری را ثبت خواهد کرد. اگر دقت کرده باشید نفرات اول و دوم فقط یک بار توانستند بالای 65 متر پرتاب کنند اما تمام پرتاب های احسان 65 متر بود که نشان می دهد او چقدر آماده است.

 

پس با این حساب باید به زودی شاهد پرتاب 70 متری حدادی باشیم.

چراکه نه، ولی باید شرایط مسابقه را هم در نظر گرفت. چون احسان توانایی این پرتاب را دارد. امیدوارم پرتاب خوبش در آمریکا را بتواند در اروپا تکرار و حتی بیشتر از آن پرتاب کند. مطمئن باشید خبرهای خوب رکوردی زیادی از احسان خواهید شنید. او در اروپا می تواند سازگاری جوی پیدا کند و رکوردهایش را ارتقا بدهد. درست است او با حضور رقبای سرسخت کار دشواری دارد اما با رنکینگی که برایش آمده، شرایط این را دارد که در بین خوب ها به بهترین عملکرد خودش برسد.

 

پست هایی که حدادی می گذارد نشان می دهد خواهان حضور شما در کنارش است. کمی جزیی تر درباره همراهی تان توضیح می دهید؟

من هنوز برای حضور در کنار احسان ویزا ندارم و باید ابتدا کارهای ویزا انجام بشود. این موضوع هم پروسه ای 20،25 روزه است. اما تمام سعی من این است که در دومین مرحله مسابقات احسان کنارش باشم. البته احسان بسیار به من لطف دارد و من فکر می کنم با توجه به درک صحیحی که ما از یکدیگر داریم و برای موفقیت به هم کمک کنیم، باعث شده احسان نسبت به من اظهار لطف داشته باشد. ما کارهای بزرگ تری برای انجام دادن داریم و من تمام هدفم این است که او را برای المپیک 2020 کمک کنم.

 

حدادی بعد از مسابقه اش گفت که تمرکزش را از دست داده و فدراسیون آنطور که باید هزینه های بالای او را تامین نمی کند. این در حالی است که کیهانی به دنبال اسپانسر برای کمیته ملی المپیک است.

بله شما درست می گویید. امیدوارم هرچه زودتر این مشکلات حل شود و احسان بتواند بدون دغدغه کارش را انجام بدهد. وقتی رکوردها خیلی خوب می شود حساسیت ورزشکار هم بالا می رود و امیدوارم دغدغه هایش تمام شود. از طرفی وقتی خودمان این توقع را داریم که همواره او در سطح بالا کار کند، باید این سیستم هم به خوبی اجرا شود که تمام هزینه هایش تامین شود. اگر احسان دغدغه اردویی نداشته باشد امسال کارهای بسیار بزرگی انجام می دهد.

 

مشکلات خودتان با فدراسیون حل شد؟

نه هنوز مشکلاتم حل نشده اما باید به زودی در جلسه ای این مسایل را حل کنیم و با تمرکز به کارمان برسیم. این مشکلات باید زودتر حل شود. نمی دانم کیهانی و فدراسیونش چه نظری دارد اما امیدوارم هر فکری دارند به صلاح ورزش باشد.

 

کمی هم درخصوص خودتان صحبت کنیم. حسین رضازاده گفته خیلی حیف است که حسین توکلی به جای وزنه برداری در دوومیدانی دارد فعالیت می کند.

آقای رضازاده می داند که من در چه شرایطی بودم و چطور از تیم ملی جدا شدم. ما سالیان سال کنار هم کار کردیم و به توانمندی های یکدیگر واقف هستیم. این حرف ها هم صحبت های تازه ای نیست و هرکسی در وزنه برداری می داند کسی که در حد قهرمانی المپیک بوده، باید بیشتر از این از توانمندی هایش استفاده شود. فکر نمی کنم الان کسی به این چیزها توجه کند، من هم سعی کردم در جای دیگری انرژی ام را خرج کنم؛ جایی که خود ورزشکار همواره قدر چنین تجربیاتی را می داند و با سپاسگزاری ارزش خودش را بیشتر می کند. امیدوارم روزی وزنه برداری به سمتی برود که خصومت ها کنار گذاشته شود و شرایط را ملی تر نگاه کنیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.