b_Newsاستقلال استرس کمتری نسبت به پرسپولیس دارد

نامجومطلق: همین برگ برنده آنها در داربی است

تاریخ: 1395/11/23
زمان: 22: 01
نوع: خبر
کاپیتان ملی‌پوش سابق استقلال عقیده دارد که داربی غیرقابل پیش‌بینی است.

آرش جعفری / کاپیتان ملی‌پوش سابق استقلال عقیده دارد که داربی غیرقابل پیش‌بینی است ولی در عین حال تیمی که مرکز میدان را از آن خود کند شانس بیشتری برای برد خواهد داشت.
مجید نامجومطلق می‌گوید استقلال در نیم فصل دوم پوست انداخته و روند خوبی داشته که با پیروزی مقابل السد آن را تکمیل کرده، بنابراین این تیم با توجه به انگیزه و روحیه‌ای که این روزها پیدا کرده شانس بالایی برای پیروزی در داربی دارد.

 

از بازی با السد شروع کنیم استقلال را چطور دیدید؟
بازی خوبی بود. استقلال با توجه به شرایط بازی یک نمایش منطقی و به دور از احساسات داشت و موفق شد در نهایت تیم پر مهر السد را شکست دهد و با یک روحیه خوب قدم به داربی بگذارد.

 

استقلال نوسانات زیادی در این فصل داشته یک بازی خوب بوده و بعد دو بازی نتیجه نگرفته آیا این مساله برای این تیم در داربی مشکل‌ساز نمی‌شود؟
من هم قبول دارم که این فصل نوسانات زیادی داشته اما شما به بعد از بازی با نفت آبادان نگاه کنید این نوسانات کمتر شده و در واقع منصوریان با روی آوردن به عدم تغییر ترکیب اصلی موفق شده روی یک ریتم خاص حرکت کند. سه بازی و 9 گل و سه پیروزی خوب نشانگر این موضوع است اما منکر این نمی‌شوم که هنوز هم تیم یکسری مشکلات دارد و هنوز تیم کاملی نشده است.

 

استقلال با توجه به رای فیفا و در واقع از روی اجبار به جوانانش اعتماد کرد و مزد آن را هم گرفت حالا این جوانی برای آنها در داربی خطرساز نمی‌شود؟ بالاخره جو داربی فرق می‌کند؟
استقلال جوانان خوبی دارد و در این چند بازی به خوبی به اعتماد منصوریان جواب مثبت دادند ولی استقلال اینقدر‌ها هم بی‌تجربه و جوان نیست مهدی رحمتی درون دروازه یا پادوانی در خط دفاع، حضور امید ابراهیمی در خط هافبک و یا جابر انصاری که سابقه گلزنی در داربی را دارد و یا خود کاوه رضایی همه و همه خوب و با تجربه هستند و در داربی می‌توانند عصای دست منصوریان باشند. البته خسرو حیدری هم می‌تواند در دفاع راست به بار تجربه این تیم کمک کند پس با این اوصاف جایی نگرانی نیست و با تلفیقی از تجربه و جوانی مقابل پرسپولیس خواهند ایستاد.

 

داربی 84 را چطور می‌بینید؟
داربی شرایط خاص خودش را دارد و شما نمی‌توانید آن را با بازی‌های دیگر مقایسه کنید و به قولی یک قانون نانوشته دارد. همیشه تیم قوی‌تر یا تیمی که از آمادگی بیشتر برخوردار بوده برنده نشده است، چراکه تیمی در این بازی برنده است که به لحاظ روحی - روانی بهتر باشد و نیز از موقعیت‌هایش بهتر استفاده کند.

 

وضعیت روحی استقلال را الان چطور ارزیابی می‌کنید؟
استقلال با تمام کم و کاستی‌هایش نیم فصل دوم را خوب شروع کرده، اگر از شکست مقابل استقلال خوزستان بگذریم در سایر دیدارها عملکرد خوبی داشته و با پیروزی مقابل السد در آسیا این روند بهتر هم شد. حالا با توجه به این شرایط باید بگویم استقلال انگیزه و روحیه خوبی گرفته و برای داربی آماده است.

 

پرسپولیس را چطور می‌بینید؟
پرسپولیس امسال تیم خیلی خوبی بوده و بازیکنان بزرگ و در عین حال جوانی دارد، در نیم فصل دوم هم نتایج خوبی گرفته و آماده نشان داده است. اما این دلیل شکست‌ناپذیری آنها نمی‌شود. استقلال اگر مثل بازی‌های قبلی خودش باشد می‌توان این تیم را شکست دهد.
 

بازی استقلال با السد 120دقیقه‌ای شد و با توجه به فاصله کم این دیدار تا داربی این نمی‌تواند برای شاگردان منصوریان مشکل ایجاد کند؟
خب مسلما آنها زمان کمتری نسبت به پرسپولیس استراحت و تمرین کردند ولی از آنجایی‌که تیم استقلال جوان شده بعید می‌دانم این تیم انرژی کافی برای داربی نداشته باشد و این مشکل خاصی را ایجاد نمی‌کند.

 

شانس پیروزی کدام تیم را بیشتر می‌دانید؟
اگر از مسایل روحی - روانی که نقش مهمی دارد بگذریم تیمی شانس پیروزی دارد که میانه زمین را از آن خود کند. درواقع خط هافبک هر تیمی بهتر بازی کند و نبض بازی را دردست بگیرد و متعاقبا از موقعیت‌ها بهتر استفاده کند برنده خواهد شد. من فکر می‌کنم با توجه به شرایط جدول استرس استقلال کمتر از پرسپولیس است و همین باعث می‌شود راحت‌تر بازی کنند و این می‌تواند برگ برنده آنها باشد.

 

خط هافبک کدام تیم را بهتر می‌بینید و آیا نبود کامیابی‌نیا برای پرسپولیس مشکل‌ساز خواهد شد؟
هر دو تیم هافبک‌های خلاق و دونده‌ای دارند امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی و یا مجتبی حق‌دوست در مرکز میدان به خوبی هم می‌دوند و هم می‌جنگند در پرسپولیس هم مسلمان و سروش رفیعی خلاق هستند ولی آنها هافبک جنگنده خود را به همراه ندارند و همین مساله پاشنه آشیل آنها خواهد بود. مسلما نبود کامیابی‌نیا در مرکز میدان پرسپولیس حس خواهد شد.

 

نتیجه را پیش‌بینی می‌کنید؟
فوتبال را نمی‌شود پیش‌بینی کرد حالا اگر داربی هم باشد، من عقیده دارم شانس برد هر دو تیم یکسان است و دوست دارم که تیم محبوبم برنده باشد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.