b_Newsنکات هفته بیست و یک به استثنای دربی

اصفهانی ها از بالا و پایین جدول سیلی خوردند

تاریخ: 1395/11/24
زمان: 00: 42
نوع: خبر
هفته بیست و یکم لیگ شانزدهم یکی از تلخ ترین هفته های لیگ برتر برای اصفهان، یکی از قطب های فوتبال ایران بود.

آرمان صالحی/طلایی پوشان در خانه 3 بر 0 مغلوب ماشین سازی ته نشین شدند و سبز پوشان در تبریز با شکست سنگین 4 بر 1 مقابل تراکتور نقره داغ شدند. در آن سو هر سه تیم تبریز به پیروزی رسیدند تا این هفته برای آنها خوش یمن باشد.

 

حالا حالاها قهرمان نیستند

زرد پوشان که در جشن قهرمانی پر حرف و حدیث لیگ چهاردهم شعار معروف ما سپاهانیم و حالا حالاها قهرمانیم را سر می دادند لیگ پانزدهم را در جایگاه یازدهم جدول به پایان بردند. حالا آنها در هفته بیست و یکم لیگ شانزدهم هم در جایگاه هفتم جدول با یک بازی بیشتر و 7 امتیاز کمتر نسبت به استقلال رده سومی، شانس زیادی برای آسیایی شدن هم ندارند. آنها همچون همشهری خود در نیمه نهایی جام حذفی بازی را واگذار کردند تا این راه صعود به آسیا را نیز از دست بدهند. آسمان زردها دو سال است تیره شده، آنها نه قهرمانند نه آسیایی.

 

چشم امید نصف جهان به سبزپوشان

اصفهانی ها دو فصل است که دیگر مدعی قهرمانی نیستند و حالا به جز شانس اندک ذوب آهن برای کسب سهمیه پلی آف در صورت سوم شدن در لیگ برتر، راه دیگری برای حضور در آسیا ندارند. رقیب جدی شاگردان مجتبی حسینی برای کسب این سهمیه، شاگردان جوان منصوریان هستند که با سه پیروزی متوالی و عبور از السد قطر روحیه گرفته اند. سبزها در هفته بیست و یکم فصل پیش با یک امتیاز کمتر از پرسپولیس در جایگاه چهارم قرار گرفته بودند. آنها در هفته بیست و یکم امسال هم در رده چهارم قرار دارند با این تفاوت که با یک بازی کمتر از استقلال، در فاصله 2 امتیازی آبی پوشان جای گرفته اند.

 

احیای سرخ پوشان

قرمزهای تبریز پس از شکست سنگین برابر سرخ پوشان صدرنشین، در دیدار مقابل ذوب آهن یک پیروزی مقتدرانه بدست آوردند تا خود را احیا کنند و شانس قهرمانی را زنده نگه دارند. شاگردان ژنرال با یک بازی بیشتر در فاصله 6 امتیازی پرسپولیس صدر نشین قرار دارند. آنها در هفته بیست و یکم فصل پیش در فاصله 8 امتیازی استقلال صدرنشین، در جایگاه هفتم قرار گرفته بودند.

 

روند صعودی با ثبات ترین سرمربی لیگ شانزدهم

فراز کمالوند که از هفته سیزدهم لیگ چهاردهم روی نیمکت گسترش فولاد نشست، با پیروزی بر سایپا کرج بهترین هفته بیست و یکم این سه فصل خود را تجربه کرد. او در این مقطع زمانی در لیگ چهاردهم قعرنشین جدول بود و با خطر سقوط دست و پنجه نرم می‌کرد. آبی پوشان فصل بعد در هفته بیست و یکم با 28 امتیاز در رتبه نهم جدول قرار داشتند و تا حدود زیادی خیالشان از ماندن در لیگ راحت بود. آنها در این فصل هر چند 1 امتیاز کمتر از سال گذشته کسب کردند اما یک پله بالاتر یعنی در رتبه هشتم درفاصله 1 امتیازی سپاهان رده هفتمی قرار دارند.

 

شگفتی سبز

سبزپوشان قعر نشین تبریز توانستند سپاهان را در خانه با نتیجه 3 بر 0 شکست دهند تا از فاتحان بزرگ هفته بیست و یکم لیگ شانزدهم باشند. این پیروزی روحیه بخش می تواند آنها را در ادامه لیگ برای فرار از سقوط یاری کند.بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.