b_Newsبالاخره عروسی به کوچه دوومیدانی رسید

تخت گاز به سمت جاکارتا

تاریخ: 1397/03/21
زمان: 14: 02
نوع: گزارش
با اینکه در بیشتر اوقات از حال ناخوش ورزش مادر در ایران گفته و شنیده می شود، گوش شیطان کر (!) چند وقتی است که روزگار روی خوش به دوومیدانی نشان داده است.

نگار رشیدی/ با اینکه در بیشتر اوقات از حال ناخوش ورزش مادر در ایران گفته و شنیده می شود، گوش شیطان کر (!) چند وقتی است که روزگار روی خوش به دوومیدانی نشان داده و اخبار خوب درصد بیشتری از اتفاقات این ورزش را در بر گرفته است. قطع به یقین دوومیدانی کاران که همیشه موارد زیادی برای انتقاد دارند، این روزهای خوب را مدیون بازی های آسیایی هستند.میدانی که دو ماه و هفت روز دیگر سوت آغازش به صدا در می آید و فدراسیون دوومیدانی با 10 نماینده وارد پیست رقابت ها می شود.

 

تاریخ سازی ریحانه و فکرهای جهانی

یکی از داغ ترین خبرهای خوب برای دوومیدانی ایران را همین تازگی ریحانه آرانی رقم زد.دختر جوان دوومیدانی ایران با 17 سال سن نخستین مدال پرتاب چکش بانوان در آسیا را با ایستادن روی سکوی سوم مسابقات قهرمانی آسیا به دست آورد.ریحانه که سال قبلش همین سکو را در رده نوجوانان زیر پا آورده بود، حالا دیگر جهانی فکر می کند و تمریناتش را خیلی زود در ژاپن استارت زد تا سهمیه مسابقات جهانی از کفش نرود. ریحانه می خواهد اولین دختری باشد که در پرتاب چکش به مسابقات جوانان راه پیدا می کند و به همین خاطر قید استراحت را زده که تا خرداد بتواند فاصله یک و نیم متری اش با ورودی جهانی را جبران کند و به این میدان برسد. به جز ریحانه دیگر جوانان ایران هم درخشش خوبی داشتند و توانستند شایستگی خود را اثبات کنند. یکی از این نفرات حسین رسولی است که مدال طلای پرتاب دیسک را از آن خود کرد.

 

فرانسه، سرچشمه اخبار خوب

فرانسه هم دیگر کشوری است که خبرهای خوشی از آن مخابره می شود.کیوان قنبرزاده پرنده تیم ملی توانست در رقابت های بین المللی لیون با رکورد 2 متر و 20 سانتی متر روی سکوی نخست بایستد. او همین چند روز پیش در رقابت‌های اسپارکاسن گالای آلمان نیز به مقام نایب قهرمانی رسیده بود.قنبرزاده نشان داد ارزش سرمایه گذاری و هزینه اردوی خارجی را دارد و از حالا می توان به درخشش او در جاکارتا امیدوار بود.حسن تفتیان هم که مدت هاست در فرانسه حضور دارد، هر روز رکورد خودش را بهبود می بخشد تا در جاکارتا فرصتی به رقبایش ندهد تا از او جلو بزنند. تفتیان هم که به تازگی یک عنوان قهرمانی در کشور مربی اش به دست آورده، راهی دایموند لیگ سوئد می شود تا در رقابت با هفت دونده دیگر یک گام جدید به سمت موفقیت در اندونزی بردارد.

 

تیم منتخب در ترکیه

فدراسیون دوومیدانی در اقدامی دیگر تیمی منتخب از دونده ها را راهی ترکیه کرد تا با حضور در مسابقات بین المللی این کشور یک میدان تدارکاتی برای آنها ترتیب دهد. رضا قاسمی، مهران حسینی (100 متر)، علی خدیور (400 متر)، امیر مرادی، حسین کیهانی، مسلم نیادوست (1500 متر)، سحر ضیایی (پرتاب نیزه)، امینه کیشری (پرتاب چکش)، فرزانه فصیحی (100 متر)، مهسا میرزاطبیبی (پرش بانیزه) و سپیده توکلی (پرش ارتفاع) 11 ورزشکاری هستند که ترکیب تیم منتخب دوومیدانی ایران را در رقابت‌های بین‌المللی ترکیه تشکیل می‌دهند. این مسابقات امروز برگزار می شود.

علی ثمری در پرتاب وزنه نیز روزهای خوبی را در لهستان می گذراند. او که عنوان قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد، خیلی جدی به سکوی جاکارتا فکر می کند. علی خدیور هم دیگر دوومیدانی کاری است که برای آمادگی راهی مسابقات مختلف می شود.

 

قهرمانی با چاشنی دلخوری

در این میان اما برخی دلخوری ها کماکان وجود دارد تا دوومیدانی به کلی عاری از گله و انتقاد نباشد. احسان حدادی نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک لندن که بعد از المپیک ریو انگار دوباره متولد شده، در هر مسابقه ای که شرکت می کند، از سکوی مدال آوری پایین نمی رود. او تخت گاز به سمت جاکارتا پیش می رود اما با وجود اینکه از فدراسیون دلخوری دارد و معتقد است با تامین نشدن هزینه های سنگین تمرینش تمرکز را از او گرفته اند، ترجیح داده شرایط را آرام نگه دارد و خیلی صحبت نکند. او هم مانند تفتیان در دایموند لیگ سوئد شرکت می کند. باید دید دیسک احسان این بار تا کجا می رود و چه عنوانی را برای او به ارمغان می آورد.

جدا از احسان از گوشه و کنار هنوز هم صحبت دلخوری و خداحافظی از ورزش قهرمانی شنیده می شود.برادران صمیمی یکی از کسانی هستند که به بی توجهی فدراسیون انتقاد دارند و حتی تصمیم به خداحافظی گرفته اند.

درنهایت باید گفت وقتی فدراسیون دوومیدانی می تواند چنین روزهایی را برای ملی پوشان تعبیه کند، چرا آن را منوط به زمانی می کند که یک میدان مهم در پیش است و این روزهای خوب را در طول سال نمی بینیم...

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.