b_Newsحق با ژوله است/ فوتبالیست ها 20 روز اینستاگرام نداشته باشند اتفاقی نمی افتد

محسن سیفی: یک پا هم نداشته باشم، در جاکارتا بهترین خواهم بود

b_News در انتخابی برنده می شوم تا فیکس تیم ملی در بازی های آسیایی باشم
تاریخ: 1397/03/21
زمان: 14: 08
نوع: گفتگو
فردا یک روز مهم برای محسن محمدسیفی است. روزی که او برای رسیدن به بازی های آسیایی باید در دومین میدان انتخابی به پیروزی برسد تا با احتساب برد اولش فیکس تیم ملی بشود.

نگار رشیدی/ فردا یک روز مهم برای محسن محمدسیفی است. روزی که او برای رسیدن به بازی های آسیایی باید در دومین میدان انتخابی به پیروزی برسد تا با احتساب برد اولش فیکس تیم ملی بشود. سیفی که دو مدال طلای بازی های آسیایی گوانگجو و اینچئون را در کارنامه دارد، به دنبال هت تریک قهرمانی در این میدان است و برای رسیدن به آن مدت طولانی است که تلاش می کند.  حتی آسیب شدید زانو هم مانع سیفی نشد تا قید هدفش را بزند.

سیفی که اهل فوتبال هم هست در گفت و گویی که با «گل» داشت، به جز ووشو در آستانه جام جهانی فوتبال درباره تیم ملی و انتظارات منطقی که باید از شاگردان کی روش داشته باشیم صحبت کرد.

 

انتخابی دوم نزدیک است و این یعنی احتمال مشخص شد یک عضو فیکس دیگر برای بازی های آسیایی. این روزهای تان را چطور می گذرانید؟

این روزها که واقعا خیلی برایم شلوغ است و مدام در حال تمرین هستم. همانطور که می دانید از 17 فروردین که اردو آغاز شد آسیب دیدگی شدید زانو پیدا کردم که به شدت اذیتم می کرد. به همین خاطر با نامه ای که از پزشکم داشتم، اردوی اول را مرخصی گرفتم تا به درمان زانویم برسم. اما با این حال هر طور که بود خودم را به انتخابی اول رساندم و توانستم اولین بازی از سه مسابقه را ببرم. برای انتخابی دوم هم که امروز وزن کشی داریم و فردا باید مسابقه بدهم.

 

روند انتخابی وزن شما کمی طولانی نشد؟

این اتفاق به خاطر مصدومیت ها رخ داد. بعد از من که به خاطر مصدومیت زانو مدتی دور بودم، رقیبم به خاطر آسیب گردن به انتخابی نرسید و دوباره مسابقه مان عقب افتاد. در هر حال من یک برد دارم و اگر بتوانم در انتخابی فردا پیروز شوم با دو برد از سه مسابقه فیکس تیم ملی می شوم.

 

الان زانوی تان کاملا بهبودی پیدا کرده؟

نه هنوز کاملا رفع نشده اما دیگر مثل آن روزها اذیتم نمی کند. مشکل خاصی ندارم و تمریناتم را هم خیلی خوب انجام می دهم تا بتوانم به بهترین نحو خودم را به جاکارتا برسانم.

 

نگران نیستید اتفاقی که برای حمیدرضا قلی پور در مسابقات جهانی افتاد و حریف با سوءاستفاده از مصدومیت او به پیروزی رسید درباره شما هم تکرار شود؟

خدا را شکر آسیب دیدگی من مشکل خاصی برایم ایجاد نمی کند و نگران کننده نیست. فقط کمی تاندونم کوتاه شده و رباط و مینیسکم سالم است. این هم با ماساژ و فیزیوتراپی حل می شود. اما باید این را بگویم حتی اگر یک پا هم نداشته باشم، در بازی های آسیایی بهترین عملکرد خودم را به نمایش می گذارم.

 

دوران مصدومیت باید برای تان سخت گذشته باشد.

بله همینطور است اما می خواهم همین جا از حسین اوجاقی تشکر کنم که همیشه خیلی خوب راهنمایی ام می کند و ابتدای اردو این اجازه را به من داد که به مرخصی بروم و زانویم را درمان کنم. معمولا می توانست شرایط جز این باشد و اتفاق دیگری بیفتد. اما او با تمرینات ویژه ای که برایم در نظر گرفت به من کمک کرد تا بتوانم خودم را برسانم. من وضعیت الانم را مدیون آن اردویی هستم که فرصت استراحت به من دادند. همچنین می خواهم از دکتر علی نژاد هم تشکر کنم که فضایی را برای ما ایجاد کرده که تمام تمرکزمان فقط روی تمرین است. خودتان شرایط فدراسیون ها را می دانید که چه مشکلاتی دارند اما علی نژاد همه شرایط را برای ما فراهم کرده و چه از نظر تمرینی و چه از نظر روحی و روانی هیچ مشکلی نداریم.

 

اردو با اندونزی چطور بود؟

اردوی خوبی بود. من در تمرینات و مسابقاتی که با اندونزی برگزار شد حضور داشتم. در وزن ما دو مسابقه برگزار شد که یکی را من شرکت کردم. جالب است در آن بازی با همان کسی مسابقه دادم که در قهرمانی جهان روسیه شکستش داده بودم و دوباره توانستم او را ببرم.

 

پس المپیک آسیایی را نباید میدان سختی برای شما بدانیم.

تفاوت بازی های آسیایی با سایر مسابقات در شرایطی که دارد است. همانطور که خودتان اشاره کردید این بازی ها شکل المپیک را دارد و همین موضوع شرایط را متفاوت می کند وگرنه مسابقه، مسابقه است. به طور کلی اما من فکر می کنم با تمرین و زحمت بچه ها و حمایت کادر فنی و فدراسیون اتفاقات خوبی بیفتد. کسی که تمام تلاشش را بکند حتما موفق می شود. از طرفی جنگ ما با چینی هاست و فکر نمی کنم به جز چین کسی بتواند حریف ایران باشد. امیدوارم در بازی های آسیایی مثل قهرمانی جهان بتوانیم از سد چینی ها بگذریم.

 

البته الان دیگر این چینی ها هستند که از رقابت با ایران می ترسند.

دقیقا همین است. ما خودمان سال های پیش هم عضو تیم ملی بودیم و یادم است زمانی که اسم چین می آمد بچه ها استرس می گرفتند اما الان واقعا دیگر اینطور نیست. الان این چینی ها هستند که از نبرد با ما هراس دارند.

 

راستی جام پارس هم نزدیک است. با توجه به مصدومیت تان در این میدان حاضر می شوید؟

بله من با تیم پارس جنوبی در این مسابقه شرکت می کنم. اتفاقا جام پارس میدان تدارکاتی خیلی خوبی پیش از بازی های آسیایی است و می شود نقاط ضعف را در آن پیدا کرد و پوشش داد تا صددرصد به جاکارتا برویم.

 

از حسین اوجاقی چه خبر؟ همکاری اش با تیم ملی فوتبال تمام شد و ردی از ووشو به جام جهانی رفت.

بله اتفاقا مدتی پیش کی روش در مراسم ناهاری که داشت به شدت از حسین اوجاقی تشکر کرد. او در این مدت کمک زیادی به فوتبالیست های کشور کرد و تشکر ویژه کی روش از او نقطه عطف خوبی برای ووشو است. اینکه با مربی بزرگی مثل کی روش کار کنی و او آنطور قدردانی کند اتفاق خوبی است. اوجاقی چه یک درصد چه 10 درصد به تیم ملی فوتبال کمک کرده باشد برای ووشو نقطه قوت است.

 

در تمرینات دیگر از فوتبال حرف نمی زند؟

نظر شخصی من این است که حسین آقا عاشق ووشو است و بعد از پایان همکاری اش با تیم ملی فوتبال تمام فکرش را به ووشو آورده. حالا در آینده باز هم کی روش بخواهد با او کار کند بحث دیگری است.

 

اینستاگرام تان را هم که هک کرده اند.

بله دوستان محبت کردند و صفحه من را هم کردند (خنده). واقعا دلیل این کار را نمی دانم اما خیلی هم از این اتفاق ناراحت نیستم. خودم هم بدم نمی آمد کمی از این فضا فاصله بگیرم و وقتی که آنجا می گذاشتم را صرف کار دیگری کنم. اما شاید در آینده نزدیک دوباره اینستاگرام بسازم تا کسانی که من را دنبال می کردند در جریان تمریناتم باشند. یک جورهایی این اتفاق برای من توفیق اجباری بود.

 

با اینکه در اینستاگرام نیستید اما از آنجایی که فوتبالی هستید باید در جریان پست امیرمهدی ژوله و واکنش مهدی طارمی و سردار آزمون به او باشید.

من نمی دانستم که این دو فوتبالیست واکنش نشان داده اند. به نظر من وقتی یک نفر عضو تیم ملی یک کشور است به خصوص که قرارداد میلیاردی هم دارد و نام لژیونر دارد، نباید در این برهه در اینستاگرام برای کسی کامنت بگذارد یا به یک پست واکنش نشان دهد. فرقی نمی کند تیم ملی فوتبال باشد یا ووشو یا هر ورزش دیگری. الان وقت تمرکز روی تمرینات و موفقیت در جام جهانی است. ژوله نظرش را داده و نظر هرکسی هم محترم است، به نظر من درست نیست دم مسابقه به نظر کسی واکنش نشان داد. اگر ورزشکار نزدیک مسابقه اش 20 روز اینستاگرام نداشته باشد اتفاقی نمی افتد.

 

اگر ژوله روزی با شما شوخی کند ناراحت نمی شوید؟

نه به هیچ عنوان. اتفاقا شوخی های ژوله به جاست. ایشان یک هنرمند هستند و نظر خودشان را دارند و باید به نظر همه احترام گذاشت.

 

درنهایت امیدوار به صعود ایران از گروهش هستید یا نه؟

من در جام جهانی امسال هم خوشحالم هم ناراحت. ما باید با دو تیم خیلی قدرتمند سرشاخ شویم که اگر صعود کنیم شگفتی خلق کرده ایم و اگر صعود نکنیم هم چیزی از ارزش های مان کم نمی شود. به نظر من حضورمان در این گروه اتفاق خوبی است اما باید واقع بین باشیم و شرایط را بسنجیم. اینکه تیم های اسپانیا و پرتغال کجا هستند و ما کجاییم! منطقی اش روی کاغذ این است که نباید صعود کنیم اما باز همه چیز به توکل بچه ها به خدا و تلاش شان در زمین بستگی دارد.