b_Newsدر بازی های آسیایی نیستم اما به مسابقات جهانی می رسم

سعید محمدپور: برخواه از من حمایتی می کند که خیلی ها قبلا نداشتند!

تاریخ: 1397/03/22
زمان: 13: 08
نوع: گفتگو
اردوی چهارم تیم ملی وزنه برداری برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا در حالی در تهران آغاز شده است که سعید محمدپور در آن حضور ندارد.

حامد جیرودی/ اردوی تیم ملی وزنه برداری برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا در حالی در تهران آغاز شده است که سعید محمدپور ملی پوش دسته ۱۰۵ کیلوگرم و قهرمان المپیک 2012 لندن نیز که مدتی به دلیل مصدومیت دور از میادین وزنه برداری بود هم چند ماهی است که کار خود را دوباره از سر گرفته اما در این مرحله از اردو حضور ندارد و با هماهنگی که با برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری انجام داده، می خواهد تمرینات خود را به صورت اختصاصی آماده کند تا برای مسابقات جهانی وزنه برداری آماده شود.

 

گویا دوباره تمرینات وزنه برداری ات را به صورت جدی از سر گرفته ای؟

بله همین طور است. من قبل از عید کارم را شروع کردم و به تیم ملی هم دعوت شدم. بعد از عید هم تمریناتم را ادامه داده ام و روز به روز هم بهتر می شوم.

 

وضعیت آسیب دیدگی دستت که در گذشته برایت ایجاد شد، به چه صورت است؟

خدا را شکر خیلی بهتر از قبل شده ام و الان حدود 90 درصد آمادگی دارم و امیدوارم که از این هم بهتر شوم.

 

یعنی ما دوباره سعید محمدپور آماده و سرحال را می بینیم؟

ان شاء ا...، من تمام تلاشم را خواهم کرد تا به روزهای خوب گذشته برگردم. خدا را شکر انگیزه زیادی هم دارم تا باز هم فرم مطلوب قبلی ام را کسب کنم.

 

الان قرار نیست به بازی های آسیایی بروی؟

نه به این رقابت ها نمی روم و با توجه به صحبت هایی که با آقای برخواه داشته ام در خانه تمرین کنم. خوشبختانه آقای برخواه حمایت بسیار خوبی از من داشته که خیلی ها همین کار را هم نمی کردند اما خدا را شکر الان راضی ام و از ایشان تشکر می کنم.

 

به مسابقات قهرمانی جهان که می رسی؟

بله. چون شرایطم خوب است و وضعیت دستم نیز بهتر است. حالا باز هم باید ببینم چه چیزی پیش می آید اما من تمام تلاشم را می کنم که به مسابقات جهانی ترکمنستان که آبان ماه برگزار می شود، برسم.

 

ما سال گذشته در مسابقات جهانی 2017 آمریکا برای اولین بار به مقام قهرمانی جهان رسیدیم. فکر می کنی بتوانیم در بازی های آسیایی و مسابقات جهانی ترکمنستان هم به قهرمانی برسیم؟

ما وقتی در مسابقات جهانی به قهرمانی رسیده ایم، یعنی توانایی این را داریم که در بازی های آسیایی هم قهرمان شویم. اما داستان مسابقات جهانی کمی فرق می کند. در مسابقات جهانی 2017 آمریکا، تعدادی از تیم های مطرحی مانند چین و روسیه و قزاقستان حضور نداشتند اما در مسابقات جهانی ترکمنستان این تیم ها حاضر هستند و این کار ما را سخت می کند. البته ما در حال حاضر نفرات بسیار خوبی در تیم ملی وزنه برداری داریم و اکثر ملی پوشان مدال آور مسابقات جهانی و المپیک هستند و فکر می کنم که باز هم بتوانیم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

 

وضعیت نفراتی مانند بهداد سلیمی، کیانوش رستمی و سهراب مرادی چطور است؟

همان طور که گفتم بچه ها مشغول تمرین هستند و آمادگی خوبی هم دارند و تا شروع بازی های آسیایی و بعد از آن مسابقات جهانی، حتما به وضعیت بهتری هم دست پیدا می کنند.

 

راستی ماجرای دادن مدال طلای المپیک 2012 لندن به تو چه شد؟

فعلا پیگیر هستیم. IOC  این موضوع را تایید کرده و در حال طی شدن روند اداری اش است و دارند مدال ها را از کسانی که دوپینگ شان قطعی شده، پس می گیرند و بعد آن را به ما می دهند.