b_Newsنقطه سر خط

ممنوعیت حضور تماشاگر زن مثل اعزام نکردن خبرنگار راحت نیست!

تاریخ: 1397/03/22
زمان: 13: 28
نوع: یادداشت
ایران در حالی میزبان هفته آخر لیگ ملت های والیبال است که هنوز تکلیف حضور تماشاگران زن در این مسابقات روشن نشده است.

هدیه خطیبی/ لیگ ملت های والیبال از معدود پیکارهای معتبر دنیا محسوب می شود که ایران فرصت میزبانی در آن را هر ساله دارد.سال های گذشته با تلاش های بسیار محمدرضا داورزنی آبرومندانه از پس برگزاری این رقابت ها حتی با حضور نمایشی و گاها آزاد بانوان تماشاگر برآمدیم اما برای امسال نمی توان از همه چیز خیلی خاطر جمع بود.نوع مدیریت و دیدگاه های عجیب احمد ضیایی و در طرف دیگر شواهدی که از آماده سازی میزبانی پیداست، باعث بروز برخی نگران ها شده است.

دیدارهای تیم ملی کشورمان در هفته پنجم و آخر این رقابت ها مقابل آلمان، بلغارستان و کره جنوبی از اول تیر و به مدت سه روز متوالی در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار می شود.

برای آماده سازی شرایط سالن آزادی، رسیدگی به وضعیت نور و کف پوش سالن و همچنین ساخت سرویس بهداشتی جدید آغاز شده است اما هنوز در رابطه با سقف این سالن که مشکلاتی داشته و نیاز به آسفالت دارد، هیچ اقدامی انجام نشده و برنامه ای هم ارایه نشده است.موضوع حضور تماشاگران زن هم همچنان بلاتکلیف مانده است.

محمودی فر مدیرعامل مجموعه ورزشی آزادی در خصوص شرایط پذیرش بانوان تماشاگر و آماده سازی جایگاه آنها به مهر گفت:«اجازه حضور بانوان در سالن را باید از فدراسیون والیبال و مسوولان این فدراسیون پیگیری کنید. ما فقط بر اساس صحبت های انجام شده و توافقات اولیه با مسوولان والیبال، مقدمات لازم برای ورود آنها به سالن و استقرارشان در جایگاه های ویژه خودشان را انجام دادیم تا از این حیث با رعایت استانداردهای لازم، مشکلی وجود نداشته باشد.به خاطر برگزاری مسابقات در سطح جهانی و قوانین موجود در این سطح، لازم بود تمهیدات لازم اندیشیده شود تا در صورت تصویب ورود بانوان، مشکلی ایجاد نشود.در مورد محل استقرار بانوان در سالن هم هیچ برنامه و تصمیم گیری نشده است.»

شاید احمد ضیایی رییس فدراسیون والیبال بتواند خیلی راحت راه بازگشت به عقب را در پیش بگیرد و از اعزام خبرنگار و عکاس زن با تیم ملی مردان جلوگیری کند اما درباره مساله حضور تماشاگران زن در سالن آزادی با قوانین و هشدارهای جدی FIVB مواجه می شود و فرار از آن راحت نیست.موضوعاتی که باعث شد حتی در ادوار گذشته بارها داورزنی تن به حضور نمایشی بانوان تماشاگر برای پیشگیری از محرومیت و از دست رفتن میزبانی دهد.

البته با توجیهات عجیبی که ضیایی در قبال تصمیم گیری های دیگرش تا به امروز آورده، هیچ بعید نیست مساله حضور تماشاگران زن در سالن حداقل در بازی اول خیلی راحت بایکوت شود.

با تصمیم رییس فدراسیون والیبال در حالی که کارهای صدور روادید نیز انجام شده بود، خبرنگار و عکاس زن همراه تیم ملی والیبال در هفته اول لیگ ملت های والیبال در آرژانتین حضور نداشت تا دست همه از اطلاعات به موقع و کافی دور بماند.