b_Newsرقبایم در جاکارتا خیلی قوی هستند، باید بالای 2.27 بپرم/ هنوز به رکوردی که می خواهم نرسیده ام

کیوان قنبرزاده: دوومیدانی 4 یا 5 مدال در جاکارتا می گیرد!

تاریخ: 1397/03/22
زمان: 13: 33
نوع: گفتگو
یکی از نخستین دوومیدانی کارانی که خیلی زود راهی اردوی برون مرزی شد تا کار خود را برای حضوری موفق در بازی های آسیایی استارت بزند، کیوان قنبرزاده است.

نگار رشیدی/ یکی از نخستین دوومیدانی کارانی که خیلی زود راهی اردوی برون مرزی شد تا کار خود را برای حضوری موفق در بازی های آسیایی استارت بزند، کیوان قنبرزاده بود. پرنده ارتفاع ایران که رکورددار این ماده است، در آستانه المپیک آسیایی فقط به سکو فکر می کند تا یکی از مدال آوران ایران در این میدان باشد. قنبرزاده که به تازگی مسابقاتش را آغاز کرده چند روز پیش در فرانسه با ثبت رکورد 2.20 به قهرمانی رسید اما این رکورد او را راضی نکرده و به فکر رکوردهای بهتری است تا مجال مدال آوری را به رقبای آسیایی اش ندهد. او در گفت و گویی که با «گل» داشت، پیش بینی پرمدالی از عملکرد دوومیدانی در بازی های آسیایی داشت.

 

ماه ها از اردوی شما در روسیه می گذرد و بالاخره زمان حضورتان در مسابقه رسید. کمی از تمرینات تان با مربی روس بگویید.

اردوی من از آبان به طور منظم زیر نظر «زاگو رول کو» در روسیه آغاز شد. تقریبا شش اردوی 21 روزه داشتم و شرایط اردویی بسیار خوبی را پشت سر گذاشتم و خیلی چیزهای خوبی یاد گرفتم. همانطور که گفتید الان هم تازه استارت حضور در  مسابقات را زده ام و در دو مسابقه شرکت کردم.

 

از مسابقاتی که شرکت کرده اید، راضی هستید؟

بله، هر دوی این مسابقات برایم خیلی خوب بود. هرچند هنوز به آن رکوردی که باید برسم، نرسیدم. هدفم رکوردهای خیلی بهتری است. برای همین تلاش می کنم هرچه زودتر اشکالاتم را برطرف کنم و در مسابقات آینده به آن رکوردی که می خواهم برسم. چراکه شرایط بازی های آسیایی بسیار سخت است و رقبایم خیلی قوی هستند. مدال آوران جهانی در این میدان حضور دارند که کار را برای رسیدن به سکو سخت می کند. با این حال تمام فکر من روی مدال بازی هاست و برای رسیدن به این هدف از هیچ تلاشی دریغ نمی کنم.

 

به طور مشخص روی ثبت چه رکوردی متمرکز شده اید؟

تمام هدفی که امسال داشتیم روی مدال آوری در بازی های آسیایی بود و هست. ما می خواهیم مدال بگیریم پس باید با توجه به رقبایی که داریم روی رکوردها تمرکز کنیم. در پرش ارتفاع رقبای قدرتمندی حضور دارند و برای اینکه روی سکو بایستیم باید رکوردهایی بین 2.27 و 2.30 داشته باشیم. مسلما من هم دنبال رکوردهای بالای 2.27 و 2.30 هستم و برای رسیدن به آن تلاش می کنم و امیدوارم که این اتفاق بیفتد.

 

امسال با اینکه دوومیدانی کمی تکان خورده اما هنوز انتقادهایی وجود دارد. مثل گلایه های احسان حدادی مبنی بر تامین نشدن هزینه های تمرینش. شما در این مدت چالشی با فدراسیون نداشتید؟

فدراسیون واقعا امسال چیزی برای من کم نگذاشت.خدا را شکر سال گذشته من رکورد خوبی داشتم و فدراسیون تصمیم گرفت تمام و کمال از من حمایت کند و تا اینجای کار تمام برنامه ها خوب پیش رفته است. امیدوارم بتوانم نتیجه خوبی بگیرم. راه، راه بسیار سختی بود و همه چیز را تغییر دادم. امیدوارم در انتهای این مسیر بتوانم از این تغییرات استفاده کنم.

 

برنامه تان تا بازی های آسیایی چیست؟

زمان زیادی تا بازی های آسیایی نمانده و در همین مدت قرار است در چند مسابقه دیگر در اروپا شرکت کنم. بعد از آن هم یک اردوی دیگر در روسیه خواهم داشت و درنهایت هم که به بازی های آسیایی می رسیم.

 

مجید کیهانی قول سه مدال را به مسوولان ورزش داده. پیش بینی شما از تعداد مدال دوومیدانی در بازی های آسیایی چیست؟

پیش بینی که کار بسیار سختی است اما حدسم این است که چهار،پنج مدال در بازی های آسیایی خواهیم گرفت.