b_Newsشب فراموش نشدنی دختران ایران در ورزشگاه و روی آنتن زنده

ارغوان رضایی کارشناس فوتبال شبکه پاریس شد!

تاریخ: 1397/03/27
زمان: 12: 51
نوع: گفتگو
برد ایران برابر مراکش ابعاد بسیار فراتر از تصوری داشت.

هدیه خطیبی/ تب داغ فوتبال شنبه شب تنی را نبود که نسوزانده باشد. درجه شادی همه بالای 40 بود.حتی آن پیک موتوری که بین راه رساندن غذا بود، با بوق های ممتد در شادی هموطن‌هایش شریک شد یا پلیس راهنمایی رانندگی که در صف اول حرکات موزون ایستاده بود، همه را به وجد آورده بود.

تقریبا کسی نبود که تحت تاثیر معجزه فوتبال قرار نگرفته باشد. تمام مسیرهای اصلی شهر تا ساعاتی از نیمه شب به خاطر ترافیک و ازدحام مردم تقریبا مسدود و رفت و آمد سخت شده بود.

قدرت برتر فوتبال جامعه ای پر درد را برای ساعاتی هم شده رها و بیخیال از تمام معضلاتش کرده بود، حتی فراتر در دنیای سیاست هم عربستان را حداقل در فضای مجازی رفیق درجه یک‌مان کرده بود. شوخی‌ها و کل کل های دنیای مجازی هم که شیرین تر از همیشه بود به طوری که حجم بالای تراکنش، اینترنت برخی مناطق تهران را دقایقی از کار انداخت یا سرعت بسیار کمی داشت.

اما وقتی همه مردم با فوتبال شبی فراموش نشدنی را سپری کردند، مگر می شود ورزشکاران دیگر رشته ها در اتفاقات این شب سهیم نباشند؟ شاید جالب‌ترین رخداد این بود که ارغوان رضایی تنیسور دورگه ایرانی _ فرانسوی به دعوت شبکه تلویزیونی پاریس فرانسه نظراتش را درباره کی روش و تیمش با مردم فرانسه سهیم شد. او که از تنیسورهای حرفه‌ای اروپا به حساب می آید، با آب و تاب از انگیزه فوتبالیست های ایران صحبت می‌کرد و امیدوار به برد بود. در آخر برنامه هم پیش چشم کسانی که تیم خودشان مدعی قهرمانی است، رو سفید شد. بالاخره کم نتیجه‌ای به‌دست نیامده بود و ایران بعد از بازی پرتغال و اسپانیا صدرنشین گروه مرگ شده بود.

اما سارا سادات خادم الشريعه نابغه شطرنج‌باز ایران هم در فاصله چند قدمی با یوزهای ایرانی شاهد اولین برد تاریخ ایران در آغاز جام جهانی بود. او که با همسرش به ورزشگاه کرستوفسکی سن پترزبورگ رفته بود، شکل و شمایل طرفداری فوتبال با رنگ کردن صورت و به سر کردن کلاه پرچم ایران پیدا کرده بود.او برای فوتبال خوش قدم بود، دختری که در وطن خودش نمی تواند از نزدیک بازی های فوتبال را در ورزشگاه ببیند اما کیلومترها دورتر در سرزمین تزارها به حسرتش پایان داد و آزادانه فوتبال را به تماشا نشست.

جدا از جمع بازیگران که هادی ساعی هم در بین آنها دیده می شد، به وزنه برداران هم حسابی خوش گذشته است. آنها در یک قدمی فدراسیون به سالن ایرانیان رفتند. در روزی که حضور خانواده ها در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی ایران و مراکش در دقیقه 90 بدون اطلاع قبلی لغو شد، ملی پوشان وزنه‌برداری در دل مجموعه ورزشی آزادی بدون دغدغه با جو پرهیجان سالنی که از نور و صدای استاندارد برگزاری کنسرت برخوردار است، کنار سایر مردم به تماشای ساق های پر تلاش شاگردان کی‌روش نشستند.

ویدیویی که اولین بار سعید علی حسینی منتشر کرد، نهایت هیجان بین پولادمردان را نشان می داد که بی‌محابا مشغول تشویق و فریاد زدن بودند.

شاید این شب مثل داروی حیات بخش نیاز مردم ایران بود که حداقل کمی از فشارهای درونی خود را به این بهانه تخلیه کنند. ورزشکاران هم در این صف کنار مردم بودند. اما ناراحت‌ترین‌ها هم مردمی بودند که پروازشان از صبح روز بازی به تاخیر افتاده بود و با شروع بازی ایران هنوز در فرودگاه امام خمینی سرگردان بودند! افرادی که بلیت بازی را هم خریده بودند اما محکوم به تماشای بازی به این دلچسبی از قاب LCD‌های فرودگاه شده بودند. چه شب بدی را گذراندند.