b_Newsدر این شرایط بد اقتصادی مردم با فوتبال کمی خوشحال شدند

محمدرضا براری: بچه‌های وزنه‌برداری باید یک تیم ملی فوتبال بشوند!

b_News 20 دقیقه اول دعا می‌کردیم ایران گل نخورد
تاریخ: 1397/03/27
زمان: 12: 55
نوع: گفتگو
بازی تیم ملی فوتبال در جام جهانی آنقدر اهمیت دارد که بچه‌های اردونشین وزنه‌برداری قید استراحت و تمرین را بزنند و دسته جمعی به تماشای دیدار ایران و مراکش بنشینند.

نگار رشیدی/ بازی تیم ملی فوتبال در جام جهانی آنقدر اهمیت دارد که بچه‌های اردونشین وزنه‌برداری قید استراحت و تمرین را بزنند و دسته جمعی به تماشای دیدار ایران و مراکش بنشینند. محمدرضا براری هم که با دقت خاصی مسابقه را دنبال کرده بود ابراز امیدواری کرد ایران با گرفتن دو مساوی از اسپانیا و پرتغال اولین صعودش در جام جهانی را تجربه کند.

 

بازی را با هم‌تیمی‌های‌تان دیدید. از حس‌تان و اتفاقات جمعه شب بگویید.

من قبل از شروع بازی حس خیلی خوبی داشتم و می‌دانستم که این بازی را می بریم. اما بازی دوم و سوم مقابل اسپانیا و پرتغال واقعا سخت است و امیدوارم آنجا هم اتفاقات خوبی برای تیم ملی بیفتد. واقعا در این شرایط اقتصادی و مشکلاتی که مردم اسیرش هستند روحیه خوبی به جامعه منتقل شد و کمی با حال و هوای برد ایران از شرایط بد فاصله گرفتند.  

 

در سالن ایرانیان حسابی شور و شعف برپا بود.

همین طور است. اینجا هم مردم خوشحال و منتظر برد ایران بودند. 20 دقیقه اول دعا می‌کردیم که ایران گل نخورد اما بعد که روند بازی عوض شد همه منتظر گل ایران بودند. وقتی توپ وارد دروازه مراکش شد سالن منفجر شد و همه از خود بیخود شده بودند. وقتی دفاع مراکش توپ را وارد دروازه کرد دو تا دروازه‌بان هم بودند نمی‌توانستند جلوی توپ را بگیرند (خنده).

 

نظرتان درباره صدرنشینی ایران در گروه چیست؟

واقعا هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد که در گروه مرگ صدرنشین شویم اما هنوز دو بازی دیگر مانده که اگر در آن مساوی بگیریم صعود می‌کنیم. اگر ایران مثل بازی با آرژانتین اتوبوسی دفاع و اتوبوسی حمله کند می‌شود یک کارهایی کرد.

 

مسابقه دو رقیب بعدی ایران را هم دیدید؟

بله واقعا به این می‌گویند بازی. گل خورده بودند اما عین خیال‌شان نبود. من که خودم به خاطر رونالدو طرفدار پرتغالم و دوست دارم به قهرمانی برسد. اما موفقیت ایران در اولویت است.

  

از فوتبال سبک شائولین چه خبر؟

(خنده) ما خودمان باید یک تیم ملی بشویم و از تیم اصلی دعوت کنیم ماهی یک بار با ما بازی کند تا بچه‌ها خوب آماده شوند و آسیب نبینند. زمین فوتبال ما بزرگ نیست. اصلا باید کوچک باشد چون ما نمی‌توانیم بدویم و باید زمین کوچک باشد تا زود به دروازه برسیم (خنده).

 

از اردوی تیم ملی چه خبر؟

خبرهای خوب. شرایط خوبی در اردو برقرار است و ما هم داریم برای رکوردگیری آماده می‌شویم. خدا را شکر من هم آماده‌ام و تمام سعی و تلاشم را می‌کنم تا به ترکیب تیم راه پیدا کنم. من سال گذشته به خاطر بیماری که سراغم آمد زمان زیادی برای آماده‌سازی نداشتم اما امسال سه، چهار مرحله اردو را پشت سر گذاشتیم. تلاش من این است وزنه خوب بزنم و به بازی‌های آسیایی برسم اگر نشد هم که دیگر هیچی.

 

به رکوردهای مد نظر کادر فنی رسیده‌اید؟

بله تا حدودی به این رکوردها رسیده‌ام. من شرایط تمرینی خوبی داشتم اما در وزن من هاشمی و سلیمانی هم نفرات خوبی هستند. شاید خیلی‌ها فکر کنند با حواشی که در اردوی قبل برایم اتفاق افتاد این بار اگر خط بخورم اعتراض می‌کنم اما از آن انتخابی تا این انتخابی زمین تا آسمان تفاوت است. من هزار بار خط خوردم و بدون هیچ حرفی به خانه‌ام رفتم الان هم اگر خط بخورم وسایلم را جمع می‌کنم و می‌روم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.